Speculaties over tennisonderonsje Schakers remiseren Clubs strijden om de Borsele Sloepoort Cup 30 SPORT EK ATLETIEK 66 Het is nooit leuk tegen elkaar te spelen, maar ik ben bljj met mijn winst Vrouwen Savok doen vrijwillig een stap terug www.marrea.nl Drbei057121n Europees kampioenschap in Zürich geldt als titelstrijd van opgeschroefd verwachtingspatroon. Van der Duim stond met 4-6 en 0-3 achter, maar boog de wed strijd om en won de tweede en derde set met 6-3. Merkwaardiger was het dat zelfs bij die riante voorsprong 'live' goksites honder den malen de inzet uitkeerden voor een inzet op winst voor Wes terhof. Bovendien, zo zeggen di verse mensen op Twitter, veran derden de quoteringen tussen zondag en maandag kort voor de wedstrijd sterk. Diverse mensen melden dat er voor tonnen zou zijn ingezet op het duel, dat op een baan werd gespeeld zonder te levisiecamera's. Hard bewijs is het niet. Tennis- bond KNLTB zegt op de hoogte te zijn van de onrust, maar pas van daag naar de zaak te kijken. Bij verdachte signalen wordt de wed strijd aangemeld bij de Tennis In tegrity Unit, die vervolgens onder meer naar gokpatronen gaat kij ken. Opvallend is dat beide Neder landers goed bevriend zijn. Van der Duim (26 jaar, nummer 280 van de wereld) en Westerhof (28 jaar, ATP-248) kennen elkaar al van jongs af aan, trainen veel sa men en dubbelen regelmatig. Zo ook in Meerbusch, waar ze van daag samen aantreden. Van der Duim reageert laconiek op de verdachtmakingen. „Ik heb gezien dat er wat berichtjes over waren. Dat gebeurt wel vaker. Sommige gasten zetten hun hele leven in en als ze dan verliezen, heeft de verliezende tennisser het gedaan. Ik schrik er niet van." De Fries geeft aan dat er niets merkwaardigs was aan de partij. „Het is nooit leuk om tegen el kaar te spelen, maar ik ben blij met mijn overwinning. De wed strijd was niet hoogstaand. Vorige keer won Boy in drie sets van mij, nu was het andersom. Het ge beurt wel meer dat een speler van een set en een break achterstand terugkomt." Westerhof, uit Mep- pel, was gisteravond niet bereik baar voor commentaar. TROMSÖ - De Nederlandse scha kers zijn er in de negende ronde van de Olympiade in Tromsö niet in geslaagd het viertal uit Wit-Rusland eronder te krijgen: 2-2. Alle partijen eindigden giste ren in remise. Erwin l'Ami probeerde tegen Andrej Zhigalko nog het langst een positief resultaat te boeken. Hij berustte na 54 zetten. Anish Giri, Sergei Tiviakov en Robin van Kampen deelden het punt al eerder met hun opponent. De Nederlandse vrouwen waren door een aantal tegenvallende re sultaten weggezakt naar de 41e plaats en kregen derhalve automa tisch te maken met een tegenstan der van klein kaliber. Moldavië bleek een uitstekende spring plank: 4-0. Zhaoqin Peng, Anne Haast, Lisa Schut en Tea Lanchava wonnen allen. ZÜRICH - Het EK atletiek, dat van vandaag tot en met zondag in het Zwitserse Zürich plaatsheeft, geldt als de titelstrijd van het op geschroefde verwachtingspa troon. Als alles meezit, zou deze editie kunnen uitmonden in de succesvolste aflevering in de Ne derlandse historie. De hoop leeft dat het EK van 1950 in prestatief opzicht wordt over troffen. In Brussel werd destijds vier keer goud, drie maal zilver en een bronzen medaille veroverd. Het achtvoudige eremetaal was twaalf jaar eerder ook in de wacht gesleept, zij het dat de verdeling toen anders was: twee keer goud, tweemaal zilver en vier stuks brons. Twee jaar geleden in Helsinki werd het Europees kampioen schap met vijf medailles afgeslo ten, een aantal dat in de nastoot nog tot zes exemplaren werd op gehoogd. Churandy Martina kroonde zich tot kampioen op de 200 meter en in zijn kielzog sprintte Patrick van Luijk naar het zilver. Samen dirigeerden ze vervolgens de estafetteploeg op de 4x100 meter naar de titel, ter wijl het vrouwenkwartet als twee de eindigde. Rutger Smith teken de voor zilver bij het kogelstoten en kreeg bij het discuswerpen een half jaar na dato alsnog het brons overhandigd na de diskwali ficatie van Zoltan Kövagó, de Hon gaar die voor het ontlopen van do pingcontroles werd geschorst. 'Helsinki 2012' geldt in zekere zin als een omslagpunt. Sindsdien is de Nederlandse baanatletiek opge leefd. Bij het WK in de buiten lucht in Moskou knokten de pas genaturaliseerde verspringer Igni- sious Gaisah (zilver) en zeven kampster Dafne Schippers (brons) zich vorige zomer naar het erepodium. Het WK indoor in Sopot werd begin dit jaar inge kleurd met de machtsgreep van Nadine Broersen op de vijfkamp. Hoewel Martina en de estafette mannen de titelverdedigers zijn, wordt ditmaal het meest van vrou welijke deelnemers verwacht. Broersen geldt als de topfavoriete op de zevenkamp, mede door de absentie van de Britse aanvoerster van de wereldseizoensranglijst Ka- tarina Johnson-Thompson en Ne derlands recordhoudster Schip pers. Schippers gaat in Zürich van start op de sprintdrieluik (100, 200 en 4x100 meter estafette), en dat is geenszins verwonderlijk. Haar snelheid blijkt zo'n progressie te hebben gemaakt, dat met nationa le records op de drie afstanden (11,03 respectievelijk 22,34 en 42,40 seconden) Europese roem lonkt. Niet alleen is ze op de twee individuele nummers én op het ploegenonderdeel klassements leidster in Europa, bovendien gaat ze op de 200 meter ook mondiaal aan kop. De verleiding om de meerkamp tijdelijk links te laten liggen, kon ze derhalve niet weer staan. Schippers werd onlangs in de bui tenlandse pers 'de vliegende Ne derlandse' genoemd, een verwij zing naar haar illustere voorgang ster Fanny Blankers-Koen. Die won in 1950, naast de 80 meter horden, de 100 en 200 meter en werd met het estafettekwartet tweede. Schippers aast ditmaal op een 'clean sweep', om zo uit de schaduw van Blankers-Koen te treden. In het besef uiteraard dat 'de vliegende huisvrouw' door on der meer haar olympische kwar tet gouden medailles bij de Spe len van 1948 in Londen nog altijd van een andere orde is. In de voorbespiegeling kan slechts Sifan Hassan aan de actue le statuur van Schippers tippen. De Nederlandse met Ethiopische wortels won vorige maand op de 1500 meter twee races in de Dia mond League - hetgeen een pri meur voor een Nederlandse atlete is - en is tevens met haar nationa le record van 3.57,00 minuten de mondiale koploopster. De ontbolstering van Hassan blijft opmerkelijk. In feite is ze een loopster in ontwikkeling en bevindt ze zich in het beginsta dium van haar topsportcarrière, ondanks de toptijden op de 1500 en 5000 meter waarmee ze mo menteel internationaal furore maakt. Niettemin wordt Hassan gezien als degene die over twee jaar in Rio de Janeiro Ellen van Langen, de olympisch kampioene van 1992 op de 800 meter, kan gaan aflossen als de laatste Neder landse atlete die een medaille bij de Spelen voor zich opeiste. Nieuwdorp, Arnemuiden, RCS en Goes bijten vanavond het spits af. Woensdag komen GPC Vlissin- gen, Zeelandia Middelburg, FC Dauwendaele en Oostkapelle in actie. De wedstrijden in poule 1 en 2 worden op de velden van Nieuwdorp afgewerkt en begin nen om 19.00 uur. De organisatie heeft dit jaar ook een derde poule gevormd met ploegen uit de lagere afdelingen. Lewedorpse Boys, Nieuwland, IJzendijke en Zeeland Sport wer ken in Lewedorp hun eigen toer SAS VAN GENT - De volleybalsters van Savok hebben vrijwillig een stap terug gedaan en spelen ko mend seizoen in de tweede klasse E. Dat besluit is het gevolg van het uiteenvallen van de spelers groep. Evelien Bakker vertrok naar De Sterre, dat naar de promotieklasse is gepromoveerd. Alyssa Chinitor speelt komend seizoen in het Bel gische Assenede, Krista Haers en Sandra van Puyvelde zijn gestopt. De overgebleven vijf speelsters worden aangevuld met speelsters uit het tweede team. Trainer Luc Chinitor traint vol gend seizoen de B-selectie van As senede. Savok neemt het in de tweede klasse met de standaardteams van Ardito, Mytilus, Volley Hulst en Gavoc'io op tegen lagere teams van vooral Zeeuwse verenigingen. Ti IAMERSFOORT, ALTIJD AANGENAAM Prijs: 59,50 p.p. door Rik Spekenbrink NIJMEGEN - Een duel tussen twee Nederlandse tennissers, gistermid dag in het Duitse Meerbusch, is op internet onderwerp van hevige spe culaties over matchfixing. De wed strijd tussen Antal van der Duim en Boy Westerhof op het Challen- gertoernooi kende een opvallend verloop en vertoonde verdachte pa tronen op diverse gokwebsites. Antal van der Duim Gouden EK lonkt voor Nederland door Marco Knippen De verwachtingen rond de Nederlandse EK-equipe zijn hooggespannen. Historie kan worden geschreven door Jan Dagevos NIEUWDORP - De Borsele Sloepoort Cup (BSC) is aan de 28e editie toe. Het hoofdtoernooi kent dit jaar twee poules van elk vier voetbal teams. Zeelandia Middelburg ver dedigt de titel. nooi af. De aanvang is donderdag om 19.00 uur. Zaterdag is voor de ze poule ook de finaledag in Nieuwdorp. Dan komen ook de A-jeugd (Walcheren Ai, Kloetin- ge Ai, RCS Ai en Terneuzense Boys Ai) en de vrouwen (streekelf- tal Nieuwdorp, Oostkapelle, Zulte Waregem en Smerdiek) in actie. De winnaars en verliezers uit de hoofdgroepen strijden om de Bor sele Sloepoort Cup 2014. Het speelschema voor de komende dagen is als volgt: dinsdag 12 augus tus: Nieuwdorp-Arnemuiden en RCS-Goes (19.00 uur). Vanaf 20.00 winnaars tegen verliezers. Woensdag 13 augustus: GPC Vlissingen-Zeelan- dia Middelburg en FC Dauwendae- le-Oostkapelle (19.00 uur). Vanaf 20.00 winnaars tegen verliezers. Don derdag 14 augustus: Lewedorpse Nieuwland en IJzendijke-Zeeland Sport (19.00 uur). Amersfoort; een mooie oude vestingstad met kronkelende straten en leuke winkeltjes. Met deze aangename aanbieding bij Princess Hotel Amersfoort is bet nu wel heel aantrekkelijk om eens naar Amersfoort te gaan'. Het arrangement: e Welkomstdrankje 0 2 x overnachting in een comfort kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 8 Informatiepakket met o.a. fiets- en wandelroutes Gratis parkeren en WiFi Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Verblijfsbelasting: 0,00 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik: 35,00 p,n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m december 2014, m.u.v. feestdagen. Boeken via www.marrea.nlA/VEG430

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30