Roompot kiest voor Belkin of voor Orange Alleen de bus is een minpuntje Drie renners maken de koers 28 SPORT ENECO TOUR Nederlandse coureur van Ciant-Shimano wordt vlak voor finish ingehaald. TERNEUZEN - Woest trappend op de pedalen tijdens het uitfietsen op de hometrainer heeft Tom Du moulin moeite te accepteren wat hem zojuist is overkomen. „Dit is ongelooflijk balen. Ik was zo dichtbij." Ook bemoedigende schouderklopjes van ploegleiders en ploeggenoten krijgen hem niet kalm. Frustratie druipt van het verweerde, bevuilde gezicht. Het zag ernaar uit dat Dumoulin gisteren de eerste etappe van de Eneco Tour met start en finish bij de sluizen van Terneuzen ging winnen. Na enkele halfslachtige pogingen van Sky en Omega Phar- ma-Quick-Step om waaiers te vor men, leek niets een massasprint nog in de weg te staan, maar dat was buiten Dumoulin gerekend. Op ongeveer een kilometer van de streep reed de Maastrichtenaar van Giant-Shimano weg van het door valpartijen en regen geteis terde peloton en pakte een flinke voorsprong. Op honderd meter voor de finish reed hij nog altijd voorop. Op vijf tig meter ook. „Ik begon al aan de zege te denken. Ik wist dat die nog niet binnen was, maar er was een moment dat ik dacht: dit gaat lukken", aldus Dumoulin. Dat mo ment hield geen stand. Want op minder dan dertig meter vlogen er zes renners, met winnaar Andrea Guardini (Astana) op kop, over hem heen. „De wind op kop in het laatste stuk was in mijn na deel, maar ik pakte toch een mooie voorsprong en als het pelo ton even was stilgevallen, had ik het gehaald." Maar 'als' telt niet. „Kutzooi, ik ben helemaal klaar met 'net niet.' Het was me weer niet gegund." Dumoulin wil niets liever dan winnen, maar doet dat te weinig naar zijn zin. „Ik heb de tijdrit in het Criterium Internatio nal en het NK tijdrijden gewon nen. Hartstikke mooi, maar ik wil ook wegkoersen winnen." De 23-jarige Maastrichtenaar rijgt de tweede plaatsen aan elkaar. Twee de in de eindstand van de Ronde van België, tweede in alle tijdrit ten waar ook Tony Martin aan de start stond. „Vorig jaar ging het net zo." Dumoulin is dan ook zeer getergd om deze Eneco Tour te winnen, nog meer na deze zure nederlaag. „Ik ben goed, heb veel zelfvertrouwen. Ik wil heel graag Welke ploeg volgend jaar de ge lukkige is, wordt waarschijnlijk morgen duidelijk. Om welke spon sor het gaat, is wel al bekend. Roompot Vakanties, het bedrijf met Kamperland als thuisbasis, wil in het wielrennen stappen. „Het wordt öf Belkin öf Orange, de nieuwe ploeg van onder meer Michael Boogerd", kondigde Jur- gen van Cutsem, de CEO van Roompot Vakanties, aan. Roompot kiest voor wielersponso- ring omdat het bedrijf meer be kendheid wil op de Duitse markt. Daar worden vanaf 1 januari 2015 weer wielerwedstrijden live op tv uitgezonden en dat biedt kansen. Wielrennen was in Duitsland in de ban gedaan vanwege de vele dopingaffaires de laatste jaren. In de vip-ruimte in Terneuzen meldden zich gistermiddag onder anderen Richard Plugge en Mark van de Camp, twee beleidsbepa lers van Belkin, en Michael Zijl aard namens Orange. Belkin heeft komend seizoen met Lotto al een nieuwe sponsor en zal zeker een doorstart maken. Orange is een ploeg in oprichting en is sterk af hankelijk van de komst van Room pot. „Eind deze week moeten we een beslissing nemen of we een nieuwe ploeg beginnen. Roompot speelt daarin een belangrijke rol", aldus Zijlaard. Weer net niet voor Dumoulin door Robin van der Kloor UITSLAGEN Eneco Tour, UCi WorldTour. Eerste etappe, Terneuzen - Terneuzen: 1. Cuardini (Ita) 183 km in 4.14.33, 2. Géne (Fra), 3. Cimolai (Ita), 4. Debusschere (Bel), 5. Boy van Poppel (Ned), 6. Porsev (Rus), 7. Dumoulin (Ned), 8. Trentin (Ita), 9. Vanmarcke (Bel), 10. Van Staeyen (Bel), 34. Hayman (Aus), 38. Terpstra, 43. Boom, 44. Langeveld, 49. Markus, 53. Van Em- den, 55. Mollema, 58. Tankink, 74. Kroon, 79. Leezer, 80. Van Baarle, 83. Curvers, 113. Mou- ris 2.16, 124. Veelers 2.56, 127. Stamsnijder 3.43,130. Bulgac, 142. D. van Poppel 5.15. Al gemeen klassement 1. Guardini 4.14.23, 2. Géne 0.04, 3. De Vreese (Bel) 0.05, 4. Cimolai 0.06, 5. Boom 0.07, 6. Dowsett (GBr) 0.08, 7. Vanbilsen (Bel), 9. Debusschere 0.10, 10. Boy van Poppel, 12. Dumoulin, 42. Terpstra, 46. Langeveld, 51. Markus, 54. Van Emden, 56. Mollema, 59. Tankink, 75. Kroon, 80. Leezer, 81. Van Baarle, 84. Curvers, 114. Mouris 2.26, 124. Veelers 3.06, 127. Stamsnijder 3.53,. 130. Bulgac, 142. D. van Poppel 5.25. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen kan terugkijken op een prachtige wielerdag, vindt de organisatie van de eerste etappe van de Eneco Tour. „We houden er een heel positief gevoel aan over", stelde voorzitter Ron Barbé gisteravond. „We hebben dankzij het echte wielrenweer een prachtige koers gezien en de publieke belangstelling was groot. Alleen de bus die bij Hulst op het parkoers stond, zorgde voor een minpuntje. Dat was jammer." foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Drie renners zorgden ervoor dat de eerste etappe van de Eneco Tour snel kleur op de wangen kreeg. In de eerste kilometer ontsnapte de Belg Laurens de Vreese (Wanty). Even later kreeg hij de Let Smukulis (Katusha) en zijn landgenoot Vanbilsen (Topsport Vlaanderen) (op de foto van links naar rechts) in zijn wiel. De ontsnapping duurde 165 kilometer. Vanbilsen en Smu kulis moesten het peloton laten gaan, De Vreese werd 24e. foto Peter Nicolai Mrtcbettonj door Koen de Vries TERNEUZEN - Natuurlijk werd er gis teren niet alleen gewielrend in Ter neuzen. Er werd ook over wielren nen gepraat en er werd ook over onderhandeld. Zo werd in de vip-ruimte bij de finish aan de Bin- nenvaartweg druk gesproken over de sponsoring van een wielerploeg. SS Mathew Hayman finishte als 34e in de eerste etappe van de Eneco Tour. De 36-jarige Australiër was na lange tijd weer eens in Zeeland, waar hij leerde wielrennen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28