Roominaminute: hotel komt naar de gast toe ZEELAND 27 missen, dus misschien moet je privévervoer naar het vliegveld regelen. Vervolgens kun je kiezen uit vluchten vanaf verschillende luchthavens en je vertrektijd aanpassen. In New York reis je vanaf Philadelpia Airport in stapjes met het openbaar vervoer naar Ti mes Square. Het staat tot op de minuut be schreven. En wie meteen tickets wil boe ken, wordt doorgelinkt naar aanbieders." Nu moet de wereld planeandtrain.com nog leren kennen. Bastiaans geesteskind kent momenteel 300 tot 400 unieke bezoekers per dag. Vooral uit Nederland, maar de sta tistische globe laat zien dat ook in de Vere nigde Staten en Zuid-Amerika reizigers op planeandtrain.com kijken. Bastiaan streeft naar een vertienvoudiging van het aantal be zoekers. „Daarvoor ga ik nu twee dingen op pakken. Marketing om de site bekendheid te geven. Dankzij de ANWB-prijs heb ik er geld voor. Daarnaast heb ik het bedrijf Custom Applications opgezet, dat allerlei webbased programma's kan ontwikkelen. Omdat ik over een groot team beschik, kan ik grote, geavanceerde opdrachten aan. Ik heb net mijn baan in de offshore opgezegd, om me te kunnen richten op mijn eigen be drijf. De winst uit Custom Applications wil ik inzetten voor de marketing van Planeand- train.com." Toch zoekt Bastiaan ook naar een'partner ship. Er lopen gesprekken met de ANWB en de Telegraaf Media Groep. Een partner is noodzakelijk om het vliegwiel een zwie- perd te geven. „Je hebt exposure nodig. Ik heb nu af en toe boekingen, waarvan ik wat provisie ontvang, maar voor een gestage stroom boekingen zijn er per dag veel meer bezoekers nodig." Bastiaan wil zijn reisplanner daarom verder uitbouwen. „Het mooiste zou zijn als je via planeandtrain.com één ticket kan kopen voor de totale reis van A naar B. Ja, deze site is wel mijn passie. Je bent eigen baas en als je iets moois maakt, geeft dat voldoening. Het is niet mijn doel om er schatrijk van te worden, als ik er van kan leven is dat leuk. Het feit dat je je reis kunt plannen vanaf de Zuidvlietpolderweg tot op een plein in - Shanghai, geeft de grootste kick." In een minuutje een kamer vinden, zonder dat jezelf op internet talloze hotels, pen sions en bed breakfasts af moet struinen. Dat ge mak biedt de nieuwe boekingsite Room in a Minute, die is ontwik keld door Nick Dijkstra (23) uit Oost-Souburg. „Mijn site werkt andersom. Gas ten reageren niet op het aanbod van hotels en pensions, maar doen een algemene aanvraag en wachten dan op de reactie van ho tels en pensions." Hoe de student aan de Hoge Ho telschool in Maastricht op dat idee is gekomen? Nou, dat is een geval van de 'appel die niet ver van de boom valt'. Zijn moeder en ervaringsdeskundige Linda Dijkstra drijft pension Papillon in Oost-Souburg. „In drukke perio des krijgt ze heel veel telefoontjes met de vraag of ze nog een kamer vrij heeft. Vaak zit het pension vol en moet ze potentiële gasten teleurstellen. Toen dacht ik dat het misschien handiger zou zijn als hotels reageren op een aan vraag van gasten. Zo is Roomina- minute.com geboren." Hoe werkt zijn boekingsite nu precies? Simpel, verklaart Nick. „Je vult de aanvraag in met de aan- Ik denk dat deze site vooral goed werkt voor b&b's en kleinere hotels en pensions. komst en vertrekdata, de locatie en eventuele speciale wensen. Je vult je naam en je emailadres in. Dat emailadres blijft vertrouwe lijk en wordt alleen zichtbaar voor het hotel als je daadwerkelijk boekt. De aanvraag wordt doorge stuurd naar alle aangesloten ver- blijfsaccommodaties. Hotels, pen sions en b&b's die een kamer vrij hebben, kunnen meteen op je aan vraag reageren met een speciaal, persoonlijk aanbod. De accommo daties hebben hier 20 minuten de tijd voor, zodat de aanvrager snel verschillende aanbiedingen ont vangt. Je maakt een keuze en re serveert, waarna het hotel je con tactgegevens ontvangt. Je betaalt bij aankomst in hotel of pension." De boekingsite werkt feitelijk dag en nacht. Voor lastminute-boe- kers is dat ideaal, zegt Nick. „Want de VW gaat om vijf uur 's middags dicht." Technisch draait Roominaminute.com goed en met 5 euro provisie per boeking kan de site zichzelf bedruipen. „Het is nu zaak de database van hotels, pensions en b&b's uit te breiden. Ik heb nu een kleine 100 accommodaties in Nederland, van Maastricht tot Texel. In Zeeland zijn het er nog maar vijf. Dat is voor een goede dekking nog te weinig." Er moeten hotels bij, maar die zijn dikwijls al aangesloten bij de grote boekingsites, ook al is het lidmaatschap van Roominaminu- te.com gratis. „Ik moet de boer op. Mijn verhaal mondeling toe lichten. Ik denk dat deze site voor al goed werkt voor b&b's en klei nere hotels en pensions. Maar de module is ook geschikt voor inter nationale boekingen. Maar alles op zijn tijd. Ik richt me eerst op Nederland." i DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 deur tot deur Nick Dijkstra, student Nick Dijkstra uit Oost-Souburg ontwikkelde de boekingsite Roominaminu- te.com. Die zorgt ervoor dat het hotel de gast benadert, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27