egen en wind teisteren Zeeuwse Eneco-rit Rem op keurmerk in de zorg Vinkeveense Plassen Zwemverbod stranden Vlissingen verlengd o 10 en 11 DINSDAG 12 augustus 2014 Koeler zomerweer 19°tot 22° Op expeditie naar een bijzonder eiland Andrea Guardini wint in Terneuzen Tom Dumoulin strandt in zicht van de haven Roompot zegt ja tegen wielrennen Mathew Hayman terug op Zeeuwse bodem pagina's 28 en 29 Tot nu toe heeft het instituut - dat eind 2013 is opgericht op ver zoek van het kabinet - slechts het aantal keurmerken in kaart ge bracht; het zijn er 75 en elk jaar komen er acht bij. Uit dat over zicht blijkt dat 84 instellingen het logo op de deur hebben voor ho- movriendelijke zorg (de 'roze lo per'). Vijftig zorgcentra dragen het 'OERmerk', verwijzend naar Ondersteuning Eigen Regievoe ring. 252 instellingen voldoen aan de eisen van de Gastvrijheidszorg met Sterren. SP-Kamerlid Renske Leijten wil dat er paal en perk wordt gesteld aan al die keurmerken: „Het duurt maanden om ze te behalen en kost duizenden euro's en dat gaat ten koste van de patiënt." Maar zorgverzekeraars kijken wel naar keurmerken bij de inkoop van zorg, bevestigt Zorgverzeke raars Nederland. En ook voor ge meenten, die van het Rijk zorgt aken toebedeeld hebben gekregen maar weinig ervaring hebben met zorginkoop, kunnen keurmerken een grote rol spelen. Dat zegt Stef Groenewoud, werkzaam bij IQ. Healthcare van de Radboudumc in Nijmegen. Hij vindt dat onte recht. „Het zijn papieren tijgers. Ze vertellen iets over de procedu res die een instelling hanteert, maar niets over doorligwonden en cliënttevredenheid." Kras.nl/50295 of bel 0900-9697i5CPm Rijkswaterstaat, de provincie, de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) en de gemeente Vlissin gen hebben dat gisteren besloten. Het wrak van de Spyros Armena- kis voor de Vlissingse boulevard lekt nog steeds lichte stookolie. Vaartuigen met veegarmen kon den maandag echter niet in actie komen, omdat de zee te ruw was. Het zwemverbod blijft daarom tot en met dinsdag van kracht. DESTELLING UW MENING 300 reacties Alle scheepswrakken voor de kust moeten geruimd worden E£NS WÊÊÊËÊÊÊ I 71% ONEENS WÊÊË 29% 71 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 188 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 4* Gedeputeerde Ben de Reu lost het startschot voor de eerste etappe van de Eneco Tour. Op de eerste rij maken de oud-winnaars Zdenek Stybar (wit shirt), Lars Boom (groen shirt) en Jose Ivan Gutierrez (rechts naast Boom) zich klaar voor de eerste meters, foto's Mark Neelemans DEN HAAG - Tweede Kamerleden van SP tot WD willen dat de wild groei aan keurmerken in de zorg stopt Het Kwaliteitsinstituut moet daarom snel aangeven welke keur merken in de zorg betrouwbaar zijn. O pagina 2 Keurmerk moet gemeente en verzekeraar overhalen pagina 23 commentaar Uitstekend gebied voor een afwisselende fietstocht! 4-sterren Hampshire Mijdrecht Marickenland Inclusief 2 dagen fietshuur (of 2 x picknick) en routekaart Inclusief ontbijtbuffet, wifi en parkeren Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds VLISSINGEN - Het zwemverbod voor de Vlissingse stranden, dat vanwege olielekkage uit een wrak is ingesteld, wordt verlengd tot en met vandaag. pagina 22 en 23: Dunne olielaag lastig te vegen; historie Spyros Armenakis De zomerhit Salsa Tequila is niet om aan te horen Zie pagina 3 Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1