'Te vroeg om effect Russische boycot vast te stellen' ECONOMIE 13 O Voordeeluitjes.nl ^aagste^\ Voordeeluitjes.nl/di-12 085 760 5 760 Op de markt is de gulden nu helemaal een daalder waard als gevolg van het Russische importverbod van voedsel. Als de prijzen hier op de markt dalen, gaan supermarkten vanzelf mee E7j| 4 dagen Weserbergland DEN HAAG - De marktkooplieden op de Haagse Markt lijken niet ge schrokken van de forse prijsdalin gen door het Russische importver bod op bijna alle Europese levens middelen. Ze verkopen hun wa ren nu voor weinig, maar deze hebben de mannen van de markt ook voor een habbekrats bij de groothandel gehaald. „Lekkere tomaatjes mensen, 2 ki lo 1 euro", klinkt het op de naar ei gen zeggen grootste markt van Eu ropa, de Haagse Markt. Tomaten, paprika's en komkommers zijn er spotgoedkoop. Het Russische im portverbod zorgt voor een over schot aan groente, fruit, zuivel en vlees op de Nederlandse markt. Als gevolg daarvan zakken de prij zen. Groente- en fruitboer Patrick Jan sen had het liever anders gezien. „Met deze prijzen is het uiteinde lijk lastiger winst te maken", zegt de markthandelaar. Toch is hij blij dat de prijsdalingen nu plaats vinden en niet pas na de zomer. „In de vakantieperiode, als veel klanten van Thrkse en Marokkaan se afkomst naar hun geboorteland trekken, houden we hier al reke ning met dalende inkomsten. Dit kan er dan ook wel bij." Op de Haagse Markt, waar het on danks de vakantietijd dringen is tussen de mensen met boodschap pentassen, wandelwagens en scootmobiels, verbazen de klan ten zich over de prijzen. „Dit vind je in de supermarkt niet", zegt een vrouw die haar handen vol heeft aan haar goed gevulde tas en haar kleinzoon. Meer groente en fruit dan anders gaat ze, onge acht de prijzen, niet kopen. „Het moet wel opkomen", stelt de vrouw. Marktkoopman Jansen be aamt dit: „Als mensen 2 kilo no dig hebben, gaan ze niet 4 kilo ha len." De groente- en fruitboer ver wacht niet lang te kunnen profite ren van de hogere prijzen die nu nog in supermarkten worden be taald. „Als de prijzen hier dalen, gaan supermarkten vanzelf mee. Ook al zijn ze aan vaste contrac ten verbonden. Voor hen telt maar één ding: als de klanten de winkel maar inlopen." Schuin tegenover de kraam van Jansen staat slager Martin Evers. Hij staat al 44 jaar op de Haagse 'Mart' aan de rand van de Schil derswijk. Hij maakt zich niet zo druk. De prijzen in de vleessector lijden vooralsnog niet onder het Russische voedselboycot. Evers heeft wel voor hetere vuren ge staan. Hij noemt als voorbeeld de gekkekoeienziekte. „Toen was er ook sprake van een overschot, om dat vlees niet meer buiten de Eu ropese grenzen kon worden ver kocht. Dit is een schijntje vergele ken met wat toen plaatsvond." Evenals de slager maakt Willem Hoogenboon, ofwel Willem de Kaasboer, zich weinig zorgen. De kaashandel ondervindt nog geen last van de sancties. Zijn 'Hol lands beste kaas' wordt nog altijd voor dezelfde prijs aangeboden als vorige week en de weken daar voor. BREDA - Op zijn yroegst zal pas over enkele weken duidelijk kun nen worden hoe sterk de verkoop prijzen van Nederlandse groente en fruit dalen als gevolg van de Russische boycot. Dat verwacht Hans van Es, directeur van branchevereniging Dutch Produ ce Association (DPA). Van Es heeft er echter een hard hoofd in dat de exacte invloed van de im portstop aangetoond wordt. Ex porteurs hebben er volgens hem geen belang bij open kaart te spe len over de prijzen die zij reke nen. Daarnaast spelen allerlei an dere factoren een rol bij de prijs vorming, zoals het weer. „Het is nog veel te vroeg om iets over effecten te kunnen zeggen", I zegt ook Jos Caubo van de interna tionale verkooporganisatie van de Coöperatieve Telersvereniging ZON. „Bij tomaten was maandag een prijsdruk te zien, maar dat zou ook zomaar te maken kunnen hebben met grote voorraadvor- ming elders in de keten. Andere producten deden het bijvoor beeld juist weer goed." 3 dagen Halfpension Even naar Duitsland 3 dagen Hartje Veluwe [•mui] ■£3 4 dagen All-In Sauerland Ka.mA.pmn in koteir en busarrangementen Aanbiedingen zijn geldig t/m november 2014. Kijk op onze website voor alle voorwaarden. DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 De prijzen van groente en fruit zijn door de Russische voedselboycot een stuk omlaag gegaan, merken ze ook op de Haagse Markt, foto Phil Nijhuis/HH Spotgoedkoop door de Russen door Ward den Besten Patrick Jansen, marktkoopman I Bad Bentheim Duitsland Hotel Oelen 2x overnachten 2x ontbijt 2x 3-gangen- diner deelname aan de begeleide stadswandeling en nog veel meer... aankomst op: zo, ma 791 di, wo, do 891 vr, za 99 Voordeeluitjes.nl/di12-hoteloelen Epe Gelderland j princess Hotel Epe welkomstdrankje 2x overnachten 2x ontbijtbuffet 1x 2-gangendiner aankomst op: zo, ma, di, wo 79 do, vr, za 89 Voordeeluitjes.nl/di12-epe I Hummersen Duitsland Hotel Zur Post 3x overnachten 3x ontbijt 3x 3-gangendiner aankomst op: zo, ma, di 95 wo, do, vr, za 105 Voordeeluitjes.nl/di12-post Hotel AM Fang 3x overnachten 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangenbuffet consumpties tussen 15:00 - 24:00 uur en nog veel meer... aankomst op alle dagen vanaf 159 Voordeeluitjes.nl/di12-amfang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13