Zoe de Booij slaat met Wodan alsnog toe Leonidas deelt Hoek een tik uit SPORT 33 De Craene na knieblessure zes weken buitenspel weelde, vooral omdat de Russi sche schaakprof het geld goed kan gebruiken. In zijn eigen land is hij geen topper, hij moet zijn centen vooral in West-Europa verdienen. Maar daar wordt de concurrentie door de komst van steeds meer ta lenten groter en groter, terwijl hij steeds een jaartje ouder wordt. „Ik moet veel tijd in m'n studie van het schaken steken. Anders lukt het niet meer." Later op de dag voegden zich nog twee spelers bij de winnaars: de Pool Krasenkov (winst op Hugo ten Hertog) en de Oekraïener Fe dorchuk, die de Tsjech Ponizil ver sloeg. Van dit kwartet had Krasenkov te gen de hoogstgeplaatste spelers in het eindklassement gespeeld. Hij mocht daarom voor de vierde keer de wisselbeker in ontvangst nemen. De andere drie spelers konden daar niet mee zitten. „Bij profschakers gaat het meestal niet om een wisselbeker", aldus Ikon nikov. QUINTEN DUCARMON WEER BESTE ZEEUW Verhoene sprak naderhand van een leerzame wedstrijd. „Het duel werd op details beslist en daar draait het straks in de top klasse ook om", zei de oefenmees- ter. „We kregen goals tegen die vermijdbaar waren. Het ging on der meer om op tijd druk zetten. Leonidas was daar wat slimmer in. Details dus, maar wel belang rijk en we zullen daar beter in moeten worden." Het was voor Hoek de tweede ne derlaag in de oefencampagne. In het openingsduel werd van de be loften van AA Gent (2-4) verlo- ren. „We raken niet in paniek", stelde Verhoene. „We hebben nog twee weken tot het begin van de competitie." Het Rotterdamse Leonidas kwam in de vijftiende minuut op voor sprong via een prachtig afstands schot van Charlie van den Ouwe land. De voormalig profvoetballer van onder meer FC Den Bosch, FC Dordrecht en RBC was ook verantwoordelijk voor de 2-0 (55e minuut). In de 85e minuut bepaal- de Olaf van der Sande de eind stand op 3-0. Bij Hoek ontbraken de geblesseer den Mattis Persoons, Nick de - Groote, Fabian Wilson en Mitchell Braafhart. „Als die spe lers er weer bij komen, hebben we ook weer wat meer opties", zei Verhoene. De wedstrijd tussen Leonidas en Hoek werd in Ouddorp gespeeld, op het terrein van West Flakkee Boys (WFB). Beide topklassers speelden daar op uitnodiging van de plaatselijke club. De volgende oefenwedstrijd van Hoek is komende zaterdag. Tij dens de open dag is dan SK Berla- re de tegenstander. De ontmoe ting begint om 16.30 uur. Met de Axelse Zoe de Booij als kampioen in het ZZ-Licht en Step hanie de Frel uit Koewacht als bes te in de categorie Z2 domineer den de Zeeuws-Vlamingen op het hoogste niveau. In de klasse Zi ging het goud naar Chantal Nijpjes uit Sint Laurens. Na de matige prestatie op donder dag in de plaatsingswedstrijden leek de kans op de titel in het ZZ-Licht voor Zoe de Booij met de Osmium-zoon Wodan verke ken. Maar met een afgetekende overwinning in de klassieke toer (64,71 procent) en de zege in de kür op muziek (69,93 procent) sloeg de net zestien jaar gewor den amazone alsnog verrassend toe. Het gat in het algemeen klas sement met de jeugdinternatio- nal Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke en de ruin Hexagon's Denzei bedroeg bijna vijf procent. „Dit had ik nooit verwacht", was de eerste reactie van De Booij. „Donderdag liep het van geen kant en wist ik me maar net voor de finale te plaatsen. Maar van daag liep Wodan super." Jurylid Marcel Bosch: „Zoe reed een goe de proef. De wissels en de pirouet tes waren perfect. En het geheel vormde een mooi beeld." Stephanie de Frel was met de mer rie VMF Dalina in Z2 de constant- ste combinatie. In de klassieke proef eindigde De Frel op gelijke hoogte met Jessica Nijpjes met de ruin Balorig Z (65,00 procent), maar trok dankzij het beslissende onderdeel de overwinning naar zich toe. Met de score van 70,88 procent schreef Jessica Nijpjes met haar tweede troef Alatrichta (waarmee ze in de klassieke proef als vierde eindigde) de kür op haar naam. De tweede plaats (69,00 procent) was voor De Frel en de Sandreo-dochter, goed voor een nipte eindzege. Jurylid Mar- got Bosch: „Met haar fantastische zit vormt Stephanie met de mooi bewegende merrie een fraai plaat je. Door de perfecte inwerking van de hulpen van de amazone loopt het paard met veel veer en front mooi bergop. En de wissels en de draf waren een lust voor het oog." Chantal Nijpjes stuurde in de klas- Zoe de Booij leek na don derdag kansloos voor de titel, maar de amazone herstelde zich zaterdag. se Zi de met veel kracht en sou plesse door de piste gaande hengst Checavara N met 68,38 pro cent overtuigend naar het goud. Marcel Bosch: „Een paard dat met zijn imposante houding bij bin nenkomst al indruk maakt. De hengst beschikt over goede basis gangen en laat zich in de uitge strekte gangen uitstekend zien." Het zilver ging naar thuisrijder Vincent Bol met Johnson-zoon De Kroo's Baltimore (65,00 pro cent). Samantha Miltenburg veroverde met de expressief bewegende Ru- biquil-zoon Final het goud in klas se Li (68 procent). De amazone uit Ritthem zette daarmee de kers op de taart na een sterk out- doorseizoen. Miltenburg: „Final is een heel fijn paard om te rijden. Braaf, werkwillig, heeft drie uit stekende gangen en kan geweldig bewegen. Maar het grote plus punt is dat hij heel constant loopt en zelden een fout maakt." HAARLEM - Kloetinge moet het de komende zes weken stellen zon der Wouter de Craene. De mid denvelder liep in de eerste oefen wedstrijd van Kloetinge een zwa re knieblessure op. De buitenste knieband is beschadigd en voor het herstel staat zes weken. Kloetinge belegde dit weekeinde in Haarlem een trainingskamp en speelde tegen het tweede elftal van de Koninklijke HFC. Die ploeg bleek geen partij voor de Be- velandse zaterdag-hoofdklasser. Het werd 10-0 voor Kloetinge. „We hebben heel geconcentreerd gespeeld", stelde trainer Diederik Hiensch. De doelpunten werden gemaakt ■- door Mark Schuit (hij maakte in tien minuten tijd drie goals), Alex Jobse (2), Wouter de Craene (2), Jason Tjien Fooh, Dennis Dors- sefs en Yves Nyemb. MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 «MHIIfe Vyacheslav Ikonnikov (links) en Sipke Ernst (rechts) verzekerden zich zaterdag al vroeg van de gedeelde eindzege in het HZ-toernooi. Later kwamen daar nog de Pool Michal Krasenkov en de Oekraïener Sergey Fedorchuk bij. foto Ruben Oreel Quinten Ducarmon mag zich net als vorig jaar de beste Zeeuw van het HZ-toernooi noemen. Daarmee is niet gezegd dat hij een goed toernooi speelde. Vorig jaar eindigde de Zeeuws-Vlaming ge deeld eerste met 7,5 punten. Dit jaar haalde hij 6,5 punt en werd ge deeld zevende. Ook de aan de Roosevelt Acade mie in Middelburg studerende Hu- go ten Hertog eindigde op 6,5 punt De Utrechter (20) verspeel de een hogere score door in de laatste ronde van grootmeester Krasenkov te verliezen. Koen Leenhouts uit IJzendijke, Joey Grochal uit Goes en Jeroen Hekhuis uit Vlissingen eindigden met een score van zes punten. OUDDORP - Twee weken voor het begin van de competitie kreeg top- klasser Hoek een tik te verwerken. Leonidas, topklasser in het zondag voetbal, versloeg de Zeeuws-Vlaam- se club in een oefenduel met 3-0. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De re gio Zeeland gaat met een sterke af vaardiging naar het NK dressuur. Dat bleek zaterdag tijdens het pro vinciaal kampioenschap op het Hip pisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Alle kam pioenen scoorden meer dan 65 pro cent. door Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63