Ziekenhuis bekend GRATIS speaker 32GB COVER! Ï2;45 22 ZEELAND BEACHBOOM Twee werken van Charley Toorop in het Polderhuis Voorpremière Jimmy's Hall zeeland in de vorige eeuw Dancefestival Beachboom beleefde met circa 6500 mensen op de Brouwersdam zaterdag de drukst bezochte editie ooit. Galaxy S5(twv €699) Speaker (twv €299) S view cover (twv€50) V 32GB(twv€i5) V GRATIS1 fc€299J Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar Postbus 5046 4380 KA Vlissingen. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Het was een makkie, de Raadkaart van maan dag 4 augustus. Maar liefst 33 raadkaartfans stuurden een oplossing in en ze hadden het allemaal goed. Op de foto staat het voormalige Sint Eli sabeth ziekenhuis in Sluiskil, in 1988 gesloten en in 1990 ge sloopt. De raadkaart - volgens een inzender uit 1955 en volgens een ander uit 1935 - toont de uit breiding van het hospitaal met prominent in beeld de fietsenstal ling en de bezoekersingang. De stalling - herkenbaar aan de bo gen - werd later ingericht als kan tine, waarbij de bogen gedeelte lijk werden dichtgemetseld. Bo ven de bogen, weet Piet van Puy- velde uit Sluiskil, was de kraamaf- deling. De zusters die er werkten waren volgens inzender L. Assel- man-Verbraeken uit Middelburg zusters van de Orde van het He- lig Hart. „Bij zuster Mathilde kon je informatie krijgen over waar welke patiënt lag. Frank Inghels uit Sluiskil herken de het ziekenhuis ook onmiddel lijk. Hij herinnert zich vooral de midden op het parkeerterrein staande lantaarnpalen. „Enkele verpleegsters hebben hieraan de kofferbakken van hun auto's inge- SCHARENDIJKE - 'Kip, kip, kip', tsjung, tsjung, tsjung, chicken, chicken, chicken', luidt een kort opvallend moment in het optre den van dj Roger Sanchez zater dagavond. Dancefestival Beachboom over spoelt met constante sounds en showspektakel de Brouwersdam. Het grote strandfeest trekt dit keer circa 6500 bezoekers. „Om half zes waren er ongeveer 1500 mensen, daarna is het heel snel aangegroeid. De sfeer is echt uit stekend", zegt organisator Jeroen Botty. Hij oogt tevreden, maar ook zeer alert op alles wat er bij de ingang en op iets verdere af stand van hem gebeurt. Dat hoeft hij overigens niet alleen te doen. Toezichthouders en hulpdiensten zijn opvallend aanwezig, maar ze lijken vooralsnog geen zware taak te hebben. Mensen dansen, springen, lachen, drinken bier, wijn of fris, maken selfies en knuffelen elkaar. „Dit is zo'n geweldig leuk strand feest. Ik kom hier vrijwel vanaf het begin toen het nog kleinscha lig was, maar dat was economisch niet haalbaar. En nu het groter is opgezet, is het nog steeds gewel dig en toch niet te massaal", analy seert Bob Los (33) uit Oude Ton- ge. Hij is niet alleen op Beach boom. „Een vriend me is bus chauffeur. Hij was bereid een bus te regelen, zodat we met een gro te groep hierheen konden komen. Daar werd enthousiast op gerea geerd. Ik denk dat we uiteindelijk hier met een man of 70 zijn." Los komt niet alleen voor de sfeer. „Nee, de muziek is natuur lijk ook belangrijk. Ze hebben echt een fantastische line-up met veel bekende dj's. De beste voor mij is Sander Kleinenberg?" kort." Vaste inzender Kees Ste- vense uit Middelburg beschrijft het afscheid van de laatste patiën ten: „Op een groot bord stond ge schreven; 'Beterschap St. Elisa beth, adieu. U was 73 jaar onze gast. Sluiskil zal u missen." Marianne Verbeke werkte er in de weekends. Onder meer in de spoelkeuken. „Onder de zeer strenge supervisie van Juffrouw de Vis." Johan Verplanken uit Sas van Gent lag in zijn kinderjaren her haaldelijk in het ziekenhuis en schrijft er bloemrijk over. „Ik werd verzorgd en vertroeteld door de nonnetjes." Verplanken herinnert zich ook de mogelijkhe den voor bloedafname. „Als do nor kon je kiezen tussen een slap bakje koffie of een flinke slok sterke Franse cognac. Er moeten heel wat flessen leeg geschonken zijn." Het ziekenhuis werd in de loop van de jaren behoorlijk uitge breid. In 1948 werd in de wacht kamer een groot aquarium ge plaatst en werd de bijnaam 'vis jeshal' geboren. 300 belmin/sms 1.5GB datategoed 2 jaar lang korting! GEHELE PERIODE!! heesbh (H) kpn TELE2 Ben' j| WESTKAPELLE - Museum Het Pol derhuis in Westkapelle krijgt voor enige tijd twee schilderijen van Charley Toorop in bruikleen. Het gaat om 'Vaas met tulpen', ge maakt in 1927 en om 'Ik en mijn zoon' uit 1921. De twee werken worden vrijdag 22 augustus vanaf 10.30 uur gepresenteerd in het Pol derhuis met onder meer een inlei ding door Ans Dingemanse. Daar na wordt de 'Charley Toorop-wan- delroute' in gebruik genomen. Die voert langs plekken in het dorp waar de schilderes vroeger vaak zat te werken. Het verdient aanbeveling daar een iPhone of ta blet bij mee te nemen. terneuzen - Film by the Sea door het jaar presenteert vanavond in Cinecity in Terneuzen de voor première van de film 'Jimmy's Hall' van regisseur Ken Loach. De film wordt dinsdag ook vertoond in Cinecity in Vlissingen om 14.00 en 19.30 uur. Het draait om het waar gebeurde verhaal van de Ierse activist Jimmy Gralton die in de jaren dertig voor de vrijheid van meningsuiting streed. Hij bouwde een cultuurhuis waar mensen samen kwamen om te le ren, te debatteren, te lezen, te dro men en plezier te hebben. Tot af schuw van de katholieke kerk. SPEAKER TWV Sounds en effects door Ali Pankow Een heerlijk relaxte sfeer tijdens Beachboom. De winnaars zijn Trudy Verhelst- Scheele uit Terneuzen, Farida van de Velde en Betty Audenaert. GALAXY S5 Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 I Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62