Dorpsraad pleit voor veiligere Vogeiweg Man verzint inbraak na conflict in relatiesfeer ZEEUWS-VLAANDEREN 21 De ochtendspits ligt tussen 7.00 en 8.00 uur en in de namiddag is het vooral druk tussen 16.00 en 18.00 uur. Bovendien wordt er ook vaak te hard gereden. De dorpsraad wil dat er maatregelen kkomen om de verkeersveiligheid te verbeteren. „De kruising met de Plevierstraat is onoverzichte lijk en er steken nogal wat kinde ren over", weet secretaris Jan van Belle. Ongelukken zijn er nog niet gebeurd. „Maar net buiten de bebouwde kom is wel al een auto mobilist uit de bocht gevlogen. Hij raakte zwaar gewond." De Vogeiweg is een doorgaande weg en daar kunnen niet zomaar drempels worden aangebracht. Van Belle: „We zijn in gesprek met het waterschap. We vinden wel dat er over eventuele maatre gelen ook moet worden overlegd met de bewoners, om een groot draagvlak te krijgen." De politie kwam in actie toen hij rond elf uur meldde dat hij na het boodschappen doen bij thuis komst was bedreigd met een vuur wapen door een inbreker. De in dringer, een getinte man tussen de 35 en 40 jaar en ongeveer 1,60 meter lang, zou er vervolgens met een geldbedrag vandoor zijn ge gaan in een zwarte Amerikaanse auto met Belgisch kenteken. Inwoners werd via het opsporings systeem Burgernet gevraagd uit te kijken naar de man. Ook de Bel gische politie werd ingeschakeld om de inbreker in de kraag te vat ten. Tijdens een verhoor ontdekte een rechercheur dat het verhaal toch nét wat anders lag dan de be woner eerst meldde. Er bleek hele maal geen sprake van een inbraak of overval. Zijn melding was een gevolg van een conflict in de rela tionele sfeer. Hij deed geen aangif te. „Daarom hebben wij het bij een vermaning gehouden", aldus een politiewoordvoerder. Vlissinger rijdt door na ongeval Sluiskil Een 57-jarige Vlissinger is vrijdagmiddag op de Wester- scheldetunnelweg in Ter- neuzen aangehouden nadat hij was doorgereden na een aanrijding met een auto op de Bovenweg in Sluiskil. Ver moedelijk was hij zwaar on der invloed van alcohol. Hij weigerde een blaas- en bloedtest en bespuugde agenten. De man is aange houden. Zijn rijbewijs is in genomen. Bij de aanrijding raakte nie mand gewond. Indië-herdenking op het Raadhuisplein Stichting 4 mei Oostburg houdt vrijdag 15 augustus, de dag van de Japanse capitu latie in 1945, een herden king voor de oorlogsslachtof fers in voormalig Neder- lands-Indië. Op het Raadhuisplein in Oostburg wordt vanaf 12.00 uur ook stilgestaan bij de slachtoffers van de vlie gramp met MH17 in Oekraï ne. In de Eligiuskerk is vanaf 11.15 uur een vredeswake. Helikopter speurt naar jongen (6) De politie heet zaterdaga vond met een helikopter de West-Zeeuws-Vlaamse kust afgespeurd vanwege de ver missing van een zesjarige jongen. Het alarmeringssysteem Burgernet sloeg rond zeven uur alarm, nadat het jonge tje in Cadzand uit het zicht was geraakt. Rond kwart over acht zater dag kwam het bericht dat het jongetje weer terecht was. Politie vindt drugs, messen en spray Agenten hebben gisteren rond 3.30 uur een 29-jarige Terneuzenaar en 42-jarige Oostburger aangehouden in de Philip van Kleefstraat in Breskens. Ze zaten in een auto vermoe delijk drugs te gebruiken. Een poging dat te verdoeze len toen de agenten nader den, mislukte. In de auto zijn amfetamine, hash, vijf messen, pepper- spray en inbrekerswerktui gen gevonden. Bibliotheek vertelt alles over e-books De bibliotheek in Axel houdt vandaag een informa tiemiddag over het lenen en lezen van e-books. Deelnemers wordt gevraagd zelf een tablet, laptop of smartphone mee te nemen, zodat er met praktijkvoor beelden kan worden ge werkt. De infomiddag duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 is er een probleem Als vanouds kon je ook op de 61e editie van de Visserijfeesten weer over de koppen lopen in de haven van Breskens. De organisatie waakt voor een verde re groei, omdat dan extra veiligheidsmaatregelen (en kosten) zijn vereist, foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten HENGSTDIJK - De Vogeiweg door Hengstdijk is een van de drukste waterschapswegen. Dat blijkt uit tellingen die het waterschap Schel- destromen heeft verricht op het kruispunt met de Plevierstraat. Ie dere werkdag passeren er meer dan 2700 voertuigen. door Raymond de Frel CADZAND-BAD - Een bewoner van de Stijn Albregtsstraat in Cad- zand-Bad heeft gisterochtend de politie flink werk bezorgd met een valse melding van een inbraak in zijn woning. SLUISKIL OOSTBURG CADZAND BRESKENS AXEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61