ii ii I! IT Burgh beleeft drukke dag SCHOUWEN-DUIVELAND 21 i Ouderenochtendin Tonnenmagazijn Ouderen, of ze bondslid zijn of niet, of ze toerist zijn of thuishoren in Brouwersha ven, iedereen is woensdag 13 augustus welkom in het Tonnenmagazijn in Brou wershaven. Tussen 10.00 en 12.00 kunnen ouderen ken nismaken met computer en tablet, maar er wordt ook ge kaart en gebiljart. Trequartone speelt muziek uit de barok Het Middelburgse ensemble Trequartone geeft woens dagavond 13 augustus een concert in de Hervormde kerk in Haamstede. Het kwartet speelt muziek uit de Renaissance en de Barok. Het concert begint om 20.00 uur en entree kost 5 euro. De opbrengst is voor het or gelfonds van de kerk. Fietsen lang de Oosterschelde Natuurmonumenten houdt woensdag 13 augustus een fietstocht lans de Ooster schelde. De start is om 13.30 uur bij de golfclub aan de Hogeweg in Burgh-Haamste- de. Deelname kost 7 euro. Wie geen eigen fiets mee neemt, kan er in het dorp eentje huren. De tocht duurt ongeveer twee uur. 1001 nacht bij Camping De Brem Iedereen is donderdag 14 au gustus welkom op Camping De Brem in Renesse. Daar hebben de campinggasten een sprookjesnacht in de sfeer van Sheherazade op touw gezet. Vanaf 21.00 uur is alles in Oosterse sferen met ook een buikdanseres. Om 23.00 eindigt het feest met een vuurschow. Viering Maria Ten Hemelopneming Het Willibrorduskoor uit Zierikzee werkt vrijdag 15 augustus mee aan de vie ring van Maria Ten Hemel opneming in de Onze Lieve Vrouwe Op Zee Kerk in Haamstede. De dienst be gint om 11 uur en eindigt met een stille tocht door de duinen naar waar vroeger een kapel heeft gestaan. Neppolitieagent in de kraag gevat Tijdens een feest op de Brou- wersdam bij Scharendijke heeft de politie een man op gepakt die in een politiepak liep. Je mag zo'n uniform niet dragen als je geen agent bent. De man is meegeno men en het pak is in beslag genomen. Hoe de man aan de politiekleding is geko men, wordt nog onderzocht. VAN OUWERKERK NAAR OUWERKERK: 154 KILOMETER WATERSNOODPAD Traditiegetrouw begon de Burgh se Dag met een optocht van in kle derdracht gestoken kinderen, sje zen en paarden. Na het hijsen van de Burghse vlag begon het dorps feest en barstte de strijd om de Burghse Peer los. De Burghse Peer, de trofee voor het ringrijden met sjeesjes, ging zaterdag naar Dick Meulblok, die WD-raadslid is op Schou wen-Duiveland. Dat de Burghenaren alles uit de kast haalden om het dorpsfeest opnieuw tot een succes te maken, was duidelijk te merken. Op de Boerenmarkt kwam het verleden letterlijk tot leven. Naast een ko lenvuur werd een paard beslagen, antieke auto's stonden te ronken en verspreid over het grasveld voerden mensen in klederdracht allerlei oude ambachten uit. 't Hoge Burgh vormde het decor voor demonstraties met paarden. Dat liep uiteen van dressuur op een smurfenlied tot paardenvoet bal. Liefhebbers van ringrijden konden terecht in de straten. Door de drukte was het soms wel even wachten voordat het brugge tje naar Burghse Ring kon wor den overgestoken. cp MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 f .I J a u I BROUWERSHAVEN HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE RENESSE HAAMSTEDE SCHARENDIJKE 1MË8' V x op Watersnoodpad De wandelaars komen aan bij het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Slechts een wandelaar moet tijdens de tocht wegens blaren afhaken. foto's Ronald den Dekker Het Watersnoodpad is een 154 ki lometer lange wandelroute over Schouwen-Duiveland. Het in 2013 geopende wandelpad loopt langs een groot aantal locaties die te ma ken hebben met de gebeurtenis sen tijdens de Ramp van 1953. 9 Het pad is verdeeld in tien etap pes, variërend van 7 tot 20 km. Het Watersnoodpad is ontwikkeld door de regio Brabant-Zeeland van de Nederlandse wandelsport organisatie KNBLO, in samenwer king met de Stichting Landschaps beheer Zeeland en het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. In maart is de wandelroutegids 'Het Watersnoodpad' verkozen tot de wandelroute van het jaar 2014. Het boekje is voor 10 euro ver krijgbaar bij diverse (online) boek handels, musea en de VW. Behalve routekaarten en -beschrij vingen en illustraties bevat de wan- delgids veel informatie over de ge beurtenissen uit 1953 op Schou wen-Duiveland. Zo komen de ver halen uit die tijd onderweg tot le ven. De non-stop wandeltocht van 23 getrainde langeafstandswande- laars begon vrijdagochtend bij het Watersnoodmuseum en eindigde daar zaterdagmiddag. Onderweg zijn wel rustpunten aangedaan, maar de deelnemers hebben niet geslapen. 9 De wandeling eindigde met een kranslegging bij het watersnood monument in Ouwerkerk. door Janneke Koster BURGH - Het wemelde van de be zoekers in Burgh tijdens de vieren twintigste Burghse Dag afgelopen zaterdag. Tegen de verwachtingen in werden de bezoekers getrak teerd op een zonnige dag. I Tegen de verwachtingen in hielp het weer prima mee om de Burghse Dag tot een succes te maken, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51