Man schiet met boog op camping 2 Zöh Verborgen par - Zomernieuws Op de struisvogelboerderij in Sluis komen vooral mensen uit de omgeving een kijkje nemen. En dat terwijl het wel een ritje waard is. angs de Hogeweg tussen Sluis en Aardenburg ligt boerderij Monnikenwerve. Van een af standje lijkt dit een normale «sé boerderij, maar als je dichterbij komt, blijkt al snel dat er struisvogels worden gehouden in plaats van varkens of koeien. De struisvogelboerderij is in 1997 opge richt als een hobby. Oprichtster Susanne de Bruijckere was op vakantie in Neder land toen ze struisvogels in een weiland zag staan. „Ik ben naar de boer gegaan voor meer informatie en ben toen een poosje later zelf begonnen met vijftig kui kens. Via een handelaar uit Nederland ben ik vervolgens aan deze struisvogels gekomen." De Monnikenwerwe is een echt familie bedrijf. De jongste zoon van Susanne staat achter de bar bij de tearoom, echtge noot Theo werkt op het land en kan daar door voor het eten van de struisvogels zorgen en haar oudste zoon Floris wil het bedrijf overnemen. Iedereen helpt een handje mee en daarom loopt de boerderij goed. Wibo Bakker, een goede vriend van de familie De Bruijckere, werkt met veel plezier op het bedrijf. „Het is erg veel werk, je wordt er mee wakker en gaat er mee naar bed. Maar ik vind het heel leuk om te doen." Vier keer per dag wordt op het terrein een rondleiding gegeven. Ook vandaag m :m hebben enkele mensen zich daarvoor ver zameld op het terras. „Iedereen voor de rondleiding kom maar met mij mee naar de struisvogels", roept Wibo. Ze staan op en lopen naar de eerste plek. „We begin nen vandaag bij de kleintjes." De kinde ren gaan dicht bij het hek staan, zodat ze de jonge struisvogels kunnen zien. Ter wijl Wibo bezig is met zijn verhaal, hap pen een paar struisvogeltjes in zijn broek. „Moet je kijken wat ze doen", zegt een meisje lachend. Hij aait de beestjes even en vervolgt dan zijn verhaal. Iedereen kijkt vol bewondering als de kleine struis vogels op de grond gaan zitten en met hun vleugels zand en modder over zich zelf strooien. „Het lijkt alsof de dieren zich vies maken, maar eigenlijk is het heel schoon. Door het zand en de mod der komen er geen luizen en vlooien op ze af." Het valt op dat tussen de bruine kleine struisvogels een nog kleiner zwart struis vogelt je zit. „Het beestje is wel klein maar wordt niet gepest door de gro tere struisvogels in het hok. Als dat wel zo is, dan zetten we de pester in een hok waar hij zelf de kleinste is, dan leert hij het wel af." Na alle jonge struisvogels te hebben ge zien, loopt de groep achter Wibo aan naar de grote struisvogels die klaar zijn voor de slacht. „We gebruiken alles van het dier. De veren voor plumeaus, het vlees voor biefstuk en van de huid maken we leerproducten zoals tassen en porte monnees. En ja natuurlijk vinden wij het soms zielig als een lieve en bijzondere struisvogel naar de slacht moet. Daarom mag er één of twee keer per jaar een struisvogel blijven. Deze krijgt dan een naam en kan hier oud worden." Wijzend naar één van de dieren, „Hij mag blijven, want we vonden hem allemaal bijzonder en lief. En er is een kans dat hij een witte struisvogel kan maken", vertelt Wibo. Iedereen kijkt zijn ogen uit en vaak ge noeg slaan de mensen kreten van verba zing uit als Wibo een bijzonder weetje als dit over de dieren vertelt. De laatste groep dieren die de bezoekers Een 56-jarige man uit Em- meloord wordt ervan verdacht dat hij zater dag op een camping in Luttelgeest met een kruisboog heeft geschoten. De pijl kwam terecht in een cara van van een vrouw, zo maakte de politie zondag bekend. De vrouw raakte niet gewond bij het voor val. De politie was naar de camping gekomen nadat een melding was binnengekomen van geweld door een man tegenover een andere man. Net op dat moment meldde zich ook de vrouw die zei dat ze net was beschoten met een kruis boog maar daarbij niet was ge raakt. De pijl zat in de caravan. De aanleiding voor de bedreiging aan het adres van de vrouw is niet dui delijk. De politie kon de Emmeloordse man direct in de kraag te vatten. Op de camping vond de politie de kruisboog terug. Bij het doorzoe ken van de caravan van de ver dachte werden nog twee wapens gevonden. Die zijn net als de kruisboog ook in beslag geno men. 'Ook in de winter doen we door Vera van der Haven V De struisvogelvrouwtjes kijken verbaasd naar een struisvogelei.. X Met een kruisboog werd op een caravan geschoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42