Minder boten dan verwacht in Mosselrace SPORT 35 Wiggins rijdt geen Vuelta in aanloop WK Goed begin voor basketballers aan EK-kwalificatie LONDEN - De Britse wielrenner Bradley Wiggins slaat na de Giro en de Tour ook de Vuelta over. De 34-jarige coureur van Team Sky doet begin volgende maand wel mee aan de Ronde van Groot-Brit- tannië, waarin hij zijn titel verde digt. Wiggins liet begin dit jaar nog we ten dat hij de Ronde van Spanje mogelijk wilde gaan rijden als voorbereiding op het WK, maar hij ontbreekt dus toch in de laat ste grote wielerronde van dit jaar. Tijdens de Commonwealth Ga mes in Glasgow zei de Tourwin naar van 2012 onlangs dat hij waar schijnlijk nooit meer zal mee doen aan één van de drie grote rondes. „Bradley rijdt nog wat eendags- koersen en daarna de Ronde van Groot-Brittannië", zei ploegbaas Dave Brailsford van Sky. Er waren in diverse klasse Zeeuw se zeges. In de IRC 1-2 won bij voorbeeld Lennard van Oeveren uit Goes met zijn schip Motions en Rinus de Jonge uit Wemeldin- ge met de Wemeldinges deed dat in de ORC 1-2. SAMOKOV - De Nederlandse bas ketballers zijn de EK-kwalificatie gisteren begonnen met een knap pe overwinning. De ploeg van bondscoach Toon van Helfteren was in Samokov met 62-53 te sterk voor gastland Bulgarije. Ar- vin Slagter was met achttien pun ten de topschutter bij Oranje, Nick Oudendag maakte er dertien en pakte ook nog eens negen re bounds. De Nederlandse basketballers stonden halverwege al tien pun ten voor en gaven die voorsprong in het derde en vierde kwart niet meer uit handen. Oranje speelt woensdag in Gro ningen de tweede kwalificatie wedstrijd op weg naar het EK van 2015, tegen Israël. Montenegro is volgende week zondag de derde tegenstander. Daarna treft Oranje deze drie landen nog een keer. Van Anrooij sterk op sprinttriatlon Tijdens het open Belgisch kampioenschap sprinttriat lon in Wuustwezel is junio- re Lindy van Anrooij achtste geworden bij de de elite vrouwen. De achttienjarige inwoonster van Kapelle fi nishte na 750 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen in 1.08.44 uur. Vooral op het laatste onderdeel kwam ze goed voor de dag en maakte ze nog een aantal plaatsen goed. Van Anrooij zal komend weekeinde voor Nederland uitkomen bij het wereld kampioenschap offfoad triat lon voor junioren in het Duitse Zittau. Tolhoek zesde in Drielandenomloop Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yerseke is gisteren als zesde geëindigd in de Drielandenomloop. De twin tigjarige coureur van WV De Jonge Renner zat bijna de hele wedstrijd door Ne derland, Duitsland en België mee in een vlucht. Na 190 ki lometer kwam hij tekort voor de zege, die naar Bert- Jan Lindeman van het Rabo bank Development Team ging- Antwan Tolhoeks dorpsge noot Davy Gunst (19, jaar, Omega Pharma-Quick Step) reed gisteren een klimwed- strijd in België. Hij werd ze vende. Dubbelspeltitel tennisser Hendriks Daan Hendriks heeft zater dag de Nederlandse dubbel speltitel gegrepen bij de ten nissers onder twaalf jaar. De Goese leerling van Tennis Organisatie Zeeland speelde het toernooi in Rotterdam samen met Jens Hoogen- dam. In de finale was het tweetal met 6-2 6-2 te sterk voor Frank Jonker en Thij- men Loof. Hendriks en Hoogendam kre gen de beker uitgereikt door tennislegende Richard Kraji- cek. Vrijdag was Hendriks al tot de halve eindstrijd in het en kelspel gekomen. Hij verloor van Hoogendam, die later het toernooi won. MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 I Diego de Meyer tikt op de 3000 meter vrije slag als eerste aan. Het is zijn vijfde zege op rij op het hoofdnummer van de Havenwedstrijd in Breskens. foto Mark Neelemans YERSEKE - Een tegenvallend aantal van honderd boten deed zaterdag mee aan de Mosselrace. Veel schip pers waren, zo denkt de organisa tie in Yerseke, afgeschrikt door het slechte weer op vrijdag. Op die dag kwamen de deelnemers naar het vissersdorp toe. Maar op zaterdag was het uitstekend zeilweer. Uitslagen. IRC 1-2:1. Lennard van Oeveren (Motions), 2. Koen Wohr- mann (The Untouchables), 3. Te Kol- ste (Yalla). ORC 1-2:1Rinus de Jonge (Wemeldinges), 2. Maarten Vlamings (Captain Jack). ORC 3:1Johan Bol (A Boen), 2. Tom Werff (Julai), 3. Dennis van der Endt (Guanabara). Rond- en platbodems: 1Danker Rijk (Swarte Paerel), 2. Paul Berndt (De Swane), 3. Peter Overwater (Schuimer). SW >103:1. Geert Dieltjens (Zensation), 2. M. Loois (De Bengel), 3. P. van Leeuwen (Just be you). SW <103:1 Hendrik Hellman (Johanna), 2. Leo Pekaar (Phenix), 3. Math Willems (Panthalassa). SW met spinnaker <93:1. David van de Plasse (DRV), 2. Tom de Jonghe (DJ), 3. Ab Kole (Ba- tanga VII). SW met spinnaker 93: 1Jan Ketting (Drabant), 2. Roel Fooien (Foolproof), 3. Jean-Jacques Maartense (Framboise). Bij de Mosselrace waren er in diverse zeilklasses Zeeuw se overwinningen. Er deden zo'n honderd boten mee. WUUSTWEZEL BOCHOLTZ ROTTERDAM i Daan Hendriks (links) met partner Jens Hoogendam. Middenin Richard Krajicek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35