Spannende strijd met Roose en Lammerts 34 SPORT HAVENWEDSTRIJD Volleyballers WS'92 gaan vrijwillig twee klassen omlaag Hansweertse Boys eerste in Reimerswaal Cup Havenwedstrijd blijft alleen voor Zeeuwse zwemmers Zwemmer uit Overslag wint voor de vijfde maal op rij de 3000 meter vrije slag. Bij de vrouwen heerst De Rijcke. VLISSINGEN - De volleyballers van WS'92 komen dit seizoen niet in de derde divisie uit. De Vlissin- gers, die zich door winst in een beslissend duel tegen Sliedrecht Sport 4 van lijfsbehoud hadden verzekerd, hebben zich terugge trokken. Ze beginnen in septem ber twee klassen lager, in de eer ste klasse. Verschillende spelers van WS'92 hadden eerder al aangegeven dat ze zouden stoppen. Geruime tijd zag het ernaar uit dat de spelers kern van de Vlissingse club zou worden aangevuld met spelers van Mytilus, dat na de degradatie naar de promotieklasse uiteen leek te vallen. Maar dat bleek niet het geval. Van de oude hoofd macht van WS'92 gaan er twee verder met spelers uit het voorma lige tweede team. WS'92 treft in de eerste klasse on der meer de Zeeuwse ploegen BOK, Voorwaarts, De Sterre en AVC'87. RILLAND - De voetballers van Hans weertse Boys hebben zaterdag in Rilland de Reimerswaal Cup ge wonnen. Tijdens het voorbe- reidingstoernooi met de zes clubs uit de gemeente Reimerswaal ver overde de ploeg tien punten in vijf duels. De nieuwbakken' zaterdag-vier deklasser (de club is overge komen uit het zondagvoetbal) won met 1-0 van Kruiningen, Krabbendijke en Waarde. Er werd daarnaast met 1-1 gelijkgespeeld tegen Rillandia, de nummer twee in de eindstand, en met 1-0 ver loren van Yerseke, dat derde werd. Opmerkelijk was dat in vijftien duels maar zeventien keer ge scoord werd. BRESKENS - De Havenwedstrijd in Breskens vijf keer op een rij win nen. Angelo de Meyer bleef er stoï cijns onder, nadat hij zaterdag op nieuw als glorieuze winnaar van de 3000 meter vrije slag uit het wa ter stapte. „Ik zwem graag en wfri- nen blijft leuk. Al vind ik de eerste overwinning in Breskens nog al tijd de mooiste." De 21-jarige zwemmer uit Over slag bleek snel hersteld van zijn in spanning. Dat het goed zit met de vorm werd bevestigd met zijn eindtijd van 38 minuten en 57 se conden, de snelste tijd van de vijf gewonnen edities in Breskens. „Het was niet zwaar. Je moet de krachten goed verdelen en niet te hard van stapel lopen. Na de laat ste bocht ben ik in de rechte lijn naar de finish gaan versnellen om afstand te nemen", zei hij. De tweede plaats ging verrassend naar de vijftienjarige Thijmen van de Beek, die het langst in het spoor van de zwemmer van De Bruinvis bleef. „Angelo nam de binnenbocht. Ik moest hem laten gaan, maar ben als debutant heel tevreden met mijn tweede plaats." Van de Beek is het zoveelste 'pro duct' van zwemclub Koewacht in het langebaanzwemmen. De ta lentvolle zwemmer, die zaterdag de 1000 meter vrije slag bij de ju nioren won, wil zich helemaal toe leggen op het langebaanzwem men. „Ik vind dit leuker om te doen dan wedstrijden in zwemba den", verklaarde hij. Hij zou in de toekomst wel eens een geduchte tegenstander voor De Meyer kunnen worden. „Ik wil volgend jaar met Angelo de strijd aangaan voor de eerste plaats." Dat dit geen grootspraak is, blijkt uit de landelijke resultaten. Natio naal behoort Van de Beek in het klassement bij de junioren tot de top vijf in de vrije slag en neemt hij een tweede plaats in op de schoolslag, met nog enkele wed strijden te gaan. Thijmen van de Beek en Angelo de Meyer moesten in eerste instantie Diego de Meyer en Jan Brink (De Zeeuwse Kust) la ten gaan, maar ze voegden zich als nog bij de twee leiders. Halverwe ge hadden de vier koplopers een grote voorsprong op de rest. Diego de Meyer en Brink haakten vervolgens af. De eerste had er wel een verklaring voor. „Ik had vlak daarvoor de 3000 meter schoolslag gezwommen. Ik zat er in de laat ste tweehonderd meter doorheen. Je weet nooit hoever ik was geko men als ik op de schoolslag niet was gestart." De zwemmer uit Overslag had daar geen spijt van, want hij won de schoolslag. Simone de Rijcke heerste, zoals verwacht, bij de vrouwen op de 3000 meter vrije slag. De zeven tienjarige zwemster uit Hulst so leerde naar de winst. „Ik koos voor een snelle start, zodat ik meteen los was van de rest. Het gaat ten slotte om winnen. In een strak tempo ben ik doorgegaan. In de laatste rechte lijn heb ik nog wat versneld." Haar tijd was 41.55. De suprematie van de zwemster van ZC Koewacht was groot. Ze herhaalde het succes van vorig jaar, nadat ze bij haar debuut in 2012 als tweede eindigde. Haar sei zoen is nog niet voorbij, want De Rijcke startte gisteren in Breda in de laatste serie landelijke wedstrij den en doet ook nog mee aan de Kanaalrace in Vlissingen en de Ganzetrek in Wilhelminadorp, beide meetellend voor de Zeeland beker. „Daarna heb ik twee wéken rust, voordat ik het binnenbad in ga", vertelde ze. Overigens laat Angelo de Meyer de Ganzetrek schieten. „Dan kies ik voor een waterpolotoernooi met De Bruinvis", zei hij. BRESKENS - De 75e Havenwed- strijd in Breskens van zwemclub Scheldestroom kende traditiege trouw een puur Zeeuws deelne mersveld. „Dat moet ook zo blij ven", vindt scheidsrechter Ronny de Kerf. De Koewachtenaar zit al 28 jaar in de wedstrijdleiding bij het evene ment en stuurt als scheidsrechter het jurykorps aan. Hij ziet vooral praktische bezwaren als de lange- baanwedstrijd in Breskens een open wedstrijd zou worden met deelnemers van buiten Zeeland. „Je hebt hier te maken met het ge tij en de boten die in de haven va ren. Dat is niet handig met meer deelnemers. Nu moesten we bij voorbeeld de wedstrijd twintig minuten stilleggen vanwege een pilotboot. We konden makkelijk het schema aanpassen. Dat zou lastig worden bij een strak sche ma. De kortere afstanden ^ijn be wust de laatste wedstrijden van het programma." Een ander aspect is dat het jury korps bij meer deelname moet worden uitgebreid tot circa dertig personen. „Dat zie je al bij de langebaanwedstrijden in Sluis. In Breskens doen we het met twintig juryleden. Ik maak de verdeling onder tijdwaarnemers, kamprechters, starter, jurysecre taris en wedstrijdcommissaris sen." Is hij niet bang dat het aantal Zeeuwse deelnemers (nu tachtig) terugloopt? „Nee, juist niet. Er is een goede doorstroming. Je ziet ook zwemmers die zijn gestopt opnieuw beginnen bij de masters. Zo was Coen de Ridder gestopt, maar hij doet weer mee omdat ook zijn kinderen die wedstrij den zwemmen." Het Zeeuwse karakter van de Havenwedstrijd wordt ook nog eens versterkt met de Visserijfees ten. Zo werden zaterdag de prij zen uitgereikt door visserijkonin gin Dorien Nicolai en garnalen- prinses Priscilla van der Veen. Zwemclub Koewacht was het suc cesvolst met zeven eerste plaat sen. Eerder in het jaar won de 33-ja- rige Roose ook al in Oostenrijk, toen Lammerts zich nog niet op het slalommen had toegelegd. Daarna won de pas twintigjarige Schouwse op Fuerteventura meteen de eerste wedstrijd waar aan ze wel meedeed, terwijl Roose op het Spaanse eiland ont brak. De twee Zeeuwse vrouwen zijn na het evenement in de Noord-Duitse kustplaats de groot ste kanshebsters op de wereld beker. De vierde en laatste wedstrijd in de titelstrijd is pas eind oktober in het Chinese Ping tan. Op het onderdeel freestyle staat Lammerts er ook goed voor in het algemeen klassement. In St Peter-Ording werd ze op deze dis cipline vierde. In de single elimination kwam ze op die plaats uit, waarna ze er bij de double elimination niet in slaag de nog één of meerdere plaatsen te stijgen. De Meyer sneller dan bij vier eerdere zeges door Aector Dooms door Aector Dooms door Roeland van Vliet ST PETER-ORDING - De uit Vlissin gen afkomstige kitesurfster Katja Roose heeft gisteren in het Duitse St Peter-Ording een grote wereld bekerwedstrijd gewonnen. Op het onderdeel slalom bleef ze Anne- lous Lammerts, afkomstig uit Schuddebeurs, net voor. De laatste dagen waren er vanwege de gerin ge wind geen races meer. De twee Zeeuwse kitesurf- sters Katja Roose en Anne- lous Lammerts zijn aan el kaar gewaagd op de slalom. I Annelous Lammerts uit Schuddebeurs haalde ook bij haar tweede wereldbekerwedstrijd slalom het podium. Ze werd achter Katja Roose tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34