Toptijd voor De Visser, record voor Schletterer Vlissingen mist tegen CRC'14 te veel kansen HZ-TOERNOOI 66 Ik heb deze week de juiste zetten tegen de juiste tegenstanders gedaan 32 SPORT Het HZ-schaaktoernooi krijgt vier winnaars. De Pool Michal Krasenkov krijgt voor de vierde keer de wisselbeker. De prestatie van Marijke de Vis ser kwam niet helemaal uit de lucht vallen. De Zeeuwse atlete noteerde in juli in België ook al een snelle tijd op de 1500 meter, waar ze de tweede Zeeuwse tijd ooit liep. Op de dubbele afstand liep de Aagtekerkse vrijdagavond een dik persoonlijk record en fi nishte in 9*18,24 minuten. Dit betekende een ruime verbete ring van het Zeeuws record van Brigit de Nijs, dat sinds 1978 in de boeken stond. Het is bovendien de tweede tijd dit jaar gelopen door een Nederlandse vrouw. Al leen Sifan Hassan was sneller in 2014, maar zij behoort dan ook tot de wereldtop. De 21-jarige De Visser woont en studeert in Utrecht en traint bij Phoenix. Daardoor is het onzeker of haar tijd als Zeeuws record wordt erkend. Een atleet moet daarvoor in Zeeland wonen of lid Zijn van een Zeeuwse atletiekvere niging. De Visser maalt er niet echt om. „Ik ga mezelf er maar niet te druk om maken", liet ze na afloop weten. Ze was zeer tevreden over haar ra ce. „De trainingen gaan erg goed. Maar deze tijd is nog wel een beet je onwerkelijk. De stappen die ik zet zijn wel heel groot." Met de tijden die De Visser mo menteel loopt, zal ze ook in beeld komen voor het EK onder 23 jaar. „In theorie is de tijd op de 1500 meter snel genoeg, maar die moet ik volgend jaar dan nog wel een keer lopen." Een dag later was er wederom Zeeuws atletieksucces. Sébastièn Schletterer pakte eindelijk zijn fel begeerde Nederlandse record op de 800 meter voor veertigplus sers. Zaterdag liep de Middelbur ger in Kessel-Lo tijdens de Meet ing voor Mon naar 1.51,38 minu ten. In zijn serie werd hij vierde, maar daar ging het Schletterer niet om. De Middelburger was al maanden op jacht naar het Nederlandse re cord, dat stamt uit 1986 en in be zit was van Ronald Mercelina. Schletterer was al nationaal re cordhouder op de 1500 en 1000 meter bij de mannen 40 en op de 800 meter bij M35. Eind juli deed hij nog een record poging in een door hem zelf be dachte wedstrijd op de atletiek baan in Vlissingen. Die poging mislukte, zaterdag was hij - net te rug na een vakantie in Oostenrijk - succesvoller. Bij het discuswerpen kwam Vera Wisse in actie in de Meeting voor Mon. De dertigjarige Lewedorpse wierp de discus naar 41,20 meter en dat betekende ook voor haar een persoonlijk record. In het in ternationale veld eindigde ze als zesde. RECORD VOOR HARMES VLISSINGEN - Schakers zijn vaak be scheiden mensen. Amper een kwartier nadat Vyacheslav Ikonni kov en Sipke Ernst zich zaterdag verzekerd hadden van de in elk ge val door hen tweeën gedeelde eindzege van het HZ-toernooi, be trokken ze vrouwe Fortuna ruim schoots in hun succes. „Ik haalde deze week 7,5 punten tegen negen tegenstanders. Als ik volgende week nog een keer tegen hen zou moeten spelen, haal ik misschien maar vijf punten", sprak Sipke Ernst, zijn eigen ster ke spel daarbij behoorlijk wegcijfe rend. Ernst kon zo een paar momenten opnoemen waarin hij afgelopen week 'gezwijnd' had. Zoals in de partij van woensdag tegen topfavo riet Bu. De Chinees wilde in het eindspel te veel, overspeelde zijn hand en verloor. „Als die partij in remise eindigt, kan het toernooi heel anders lopen", besefte Ernst. Hij gaf nog een andere voorbeeld. „Je moet geluk hebben met je voorbereiding. Vrijdag speelde ik tegen de Tsjech Ponizil, die zijn zaakjes goed voor elkaar had. Ge lukkig had ik de opening van te voren ook op het bord gehad, an ders weet ik niet hoe het afgelo pen was. Nu werd het remise." Maar verder kon de 35-jarige Gro ninger tevreden zijn: „Ik heb deze week maar heel weinig slechte zet ten gedaan", erkende hij. Vyacheslev Ikonnikov, de 48-jari- ge schaker uit Perm, had een soortgelijk verhaal. Hij was voor de achttiende keer in Vlissingen, was in 1997 gedeeld winnaar, maar speelde al die andere keren een bijrol. En in de tussenliggen de tijd was hij toch beslist niet sterker gaan schaken, vond hij. „Ik heb deze week de juiste zetten tegen de juiste tegenstanders ge daan", was zijn inschatting. „Als ik diezelfde zetten tegen een an der had gedaan, waren de resulta ten misschien veel minder ge weest. En dat is allemaal echt niet doelbewust gegaan. De vorm was er zeker", besefte Ikonnikov. „Maar je moet bij zoveel dingen zoveel dingetjes mee hebben. Vrij dag ging mijn tegenstander remi se door zetherhaling uit de weg. Daarna maakte hij een blunder, waardoor ik kon winnen." Ernst en Ikonnikov gingen zater dag samen als koploper de laatste ronde in. In hun onderlinge partij hadden ze geen reden om nog risi co's te nemen. Remise betekende dat ze in elk ge val met z'n tweeën de grootste premies mochten delen: 2000 eu ro voor de winnaar, 1300 euro voor de nummer twee. Na twaalf zetten schudden ze elkaar daarom al de hand. Voor Ikonnikov betekende dat z'n tweede succes in twee weken. Vo rige week won hij ook al het Open NK in Dieren. Ongekende Toch was trainer Ruud Pennings na afloop niet helemaal tevreden. Net als een week eerder tegen OW uit Oostvoorne werden veel kansen gemist. Tegen de Brabant se Giessen Rijswijk Combinatie (GRC) waren dubbele cijfers mo gelijk geweest. „We creëerden veel kansen, maar daar werd ze ker in de eerste helft te weinig mee gedaan", oordeelde Pen nings. „Zo langzamerhand moet de scherpte wel gaan komen. We zijn immers al een paar weken be zig." GRC'14 opende de score, maar nog voor rust kwam Vlissingen langszij. In de tweede helft was Vlissingen conditioneel veel ster ker en kon GRC nauwelijks nog enige weerstand bieden. De doel punten kwamen op naam van Jo- simar Pattinama (drie keer), Ray mond Wolff, Abdoe Abdenbi, Etienne Mallie en Denis Kovace- vic. VC Vlissingen moest het nog stellen zonder-Joan van Belzen, Daniel Jansen en Milton Roemera- toe. Allen zijn herstellende van een blessure. Verder ontbraken Saïd en Hoes sein Bouzambou. Beiden hadden verplichtingen in de zaal bij Gel- ko Hasselt. Ook komende vrijdag staat er een oefensessie bij de Bel gische club op het programma. Dat betekent dat beiden niet in ac tie kunnen komen op de eerste dag van het Kloetinge-toernooi. VC Vlissingen speelt vrijdag op het Wesselopark tegen Terneuzen- se Boys (19.00 uur). „En dag later zijn Saïd en Hoessein er wel bij", zei Pennings. VC Vlissingen speelt op de tweede dag van het Kloetinge-toernooi - zaterdag dus - om 17.00 uur tegen Kloetinge. „Dat wordt een nieuwe test voor ons", aldus Pennings. „Kloetinge is een tegenstander van niveau en dan kunnen we zien waar we staan. Ik ben blij met die wed strijd." door Maurice Steketee MIDDELBURC - Marijke de Visser heeft vrijdagavond een toptijd gelo pen tijdens de Track Meetings in Utrecht. De oud-inwoonster van Aagtekerke verbeterde op de 3000 meter het 36 jaar oude Zeeuwse re cord van Brigit de Nijs. Een dag la ter leverde Sébastièn Schletterer een zelfde kunststukje. Hij liep in België op de 800 meter een Neder lands record voor veertigplussers. Ook Erwin Harmes liep in Utrecht en won de wedstrijd over 3000 meter in een persoonlijk record: 8.36,55. Vrijdag doet hij een aanval op het baanrecord bij AV'56 in Goes. Ook de Zeeuwen Erwin Adan, Tim van den Broeke en Martijn de Kok kwamen op de 3000 meter in ac tie. Alleen De Kok liep een pr. Op de 1500 meter kwam Neal Bouterse tot een verbetering van zijn persoonlijke tijd: 3.51,54. Schakersgeluk voor Ernst en Ikonnikov door Koen de Vries Vyacheslev Ikonnikov door Jan Dagevos VLISSINGEN - VC Vlissingen was in een oefenwedstrijd veel te sterk voor zaterdag-tweedeklasser GRC'14. De Walcherse zondag hoofdklasser won op eigen veld met 7-1. I Stephanie de Frel was met de merrie VMF Dalina in Z2 de constantste combinatie, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32