m j Legia wil plek terug SPORT 31 m co r tatie Bij het team van Trek ontbreekt Fabian Cancellara nog in Terneu zen, maar de broers Boy en Dan ny van Poppel zijn er wel al. Het applaus is er ook voor hun team, maar het publiek heeft het beste tot het laatste bewaard. Team Bel- kin, een andere ploeg waar Neder land trots op is, bestijgt als num mer twintig het podium. Lars Boom (volgend seizoen Asta- na) zwaait naar zijn fans, Bauke Mollema (naar Trek) is met af stand de populairste van het stel. De twee sterkhouders zijn bij Bel- kin op weg naar de uitgang maar willen in de Eneco Tour de benen vol aan het werk zetten. „Als de wind zo blijft, worden het zware dagen", weet Boom. En Bauke Mollema? Die wil de Tour de France en zijn tweede plaats in San Sebastian nog één keer een vervolg geven. „En vol gens mij heb ik als prof ook nog nooit een etappekoers in Neder land gereden", komt Mollema met een ontboezeming. „Het is mooi, dat dat nu wel kan." Hij heeft er zin in, net als zijn op ponenten, de rondemiss, zijn ploeggenoten en niet te vergeten het publiek. Want dat weet na de presentatie van gisteren dat er weinig kleine jongens aan de start van de Eneco Tour staan. Arsenal verovert Community Shield Arsenal heeft de eerste prijs van het seizoen binnen. De winnaar van de FA Cup pakte giteren op Wembley het Com munity Shield door landskam pioen Manchester City met 3-0 te verslaan: 3-0. Santi Cazorla en Aaron Ramsey zetten de 'Gunners' voor rust al op 2-0, invaller Olivier Giroud maakte in de tweede helft de derde. Stekelenburg verkast naar AS Monaco Maarten Stekelenburg speelt komend seizoen voor AS Mona co. De voormalig doelman van Ajax en AS Roma wordt voor een seizoen verhuurd door Ful- ham. „Ik ben superblij met de ze overgang", aldus Stekelen burg. De 31-jarige goalie moet in Monaco de concurrentie strijd aangaan met de Kroaat Danijel Subasic. Afellay op huurbasis naar Olympiakos Ibrahim Afellay voetbalt het ko mende seizoen in Griekenland. De voormalig PSV'er wordt door FC Barcelona voor één jaar verhuurd aan Olympiakos Piraeus. Olympiakos heeft een optie om Afellay na de huurpe- riode definitief over te nemen. De 28-jarige Afellay is de eerste Nederlandse speler onder con tract bij de Griekse club. Vermaelen tweede Belg bij Barcelona Thomas Vermaelen heeft zijn overgang van Arsenal n£ar FC Barcelona afgerond. De 28-jari- ge Belg tekent in Catalonië een contract voor vijfjaar. Naar ver luidt betaalt Barcelona zo'n 19 miljoen euro voor de oud-Aja- cied. Vermaelen is de tweede Belg ooit in dienst van Barcelo na. Fernand Goyvaerts speelde er in de jaren zestig. Legia Warschau heeft de hoop op een plek in de Champions League nog niet opgegeven. Ei genaar Dariusz Mioduski van de Poolse club hoopt dat Celtic zijn plek in de play-offs wil af staan aan Legia Warschau. De Uefa besloot vrijdag om de 0-2 in Glasgow om te zetten in een 3-0-zege voor Celtic, omdat Le gia Warschau een speler die niet speelgerechtigd was had la ten meedoen. Daardoor ging Celtic toch verder. Legia heeft Celtic in een open brief opge roepen tot een gesprek. „Laten we deze zaak eervol oplossen", schrijft Mioduski. Sifan bewijst dat veel mensen hier doetjes zijn geworden. Onze kinderen hebben het ontzet tend prettig. Het ontbreekt ze aan niets, behalve te genslag." Atletiek-coach Honoré Hoedt in de Volks krant over zijn pupil Sifan Hassan. „Wflf we wel eens vergeten is dat een paard iets moet doen wat de mens leuk vindt. Het dier moet dus een happy athlete zijn. Ga je te veel van hem vragen, dan zegt hij: bekijk het maar." Ian Greve, teamveterinair van de Nederland se dressuurruiters, in het AD. „Onzinnig om altijd medailles te moeten winnen, maar Nederland moet op EK's en WK's structureel bij de beste acht horen. Als ons dat lukt, doen we het echt goed." Gido Vermeulen, bondscoach van de Neder landse volleybalvrouwen, in NRC. „Vanwege de gespannen verhoudingen heb ik lie ver dat Poetin er helemaal niet is. Dat zou voor de Nederlandse judoka's het makkelijkste zijn. Maar aangezien hij een groot judofan is, houd ik er rekening mee dat hij toch aanwezig zal zijn." Judoka Kim Polling in De Telegraaf. „Ik heb nog nooit in zulk smerig water gevaren als hier. De grote objecten hebben ze er dit keer uitge vist. Maar er drijven nog steeds heel veel plastic zakken, bakjes en blikjes rond. En het stinkt naar riool." Surfer Dorian van Rijsselberghe in de Volks krant over de omstandigheden in Rio. „Het gaat meestal niet om mij, om hoe hard ik er voor werk of wat het voor mij betekent. Het gaat alleen maar over dat ik blank ben. Dat irriteert me mateloos." Sprinter Christophe Lemaitre in De Telegraaf. De Frans man in de eerste blanke sprinter die de 100 meter onder de 10 seconden liep. „Op het EK moeten we de halve finale halen, dat mogen we gerust zo stellen." Bondscoach Guus Hiddink in Voetbal Inter national. MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 door de aderen ■sa. van het deelnemersveld van de Eneco Tour trok veel publiek naar de Markt in Terneuzen. foto's Mark Neelemans LONDEN PIRAEUS MONACO WARSCHAU BARCELONA i Bauke Mollema zet zijn handtekening op het tenue van een jonge fan. De nummer tien van de Tour de France was gisteren de populairste renner in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31