Bijzondere zege triatlete Klamer Van Schaardenburg rukt op naar zilver SPORT 29 Op het eerste gezicht is daar voor Nederland, mocht de ploeg zich ook in Polen de beste tonen, niet zoveel te halen. Er moet dan di rect doorgereisd worden naar de andere kant van de wereld, want drie dagen later wordt de eerste van vijf duels (die zonder pauze achter elkaar worden afgewerkt) al gespeeld. Los van de relatief ge ringe kans op succes, levert het ook geen extra punten op voor de wereldranglijst. En vooral: het is een extra zware belasting die de voorbereiding op het belangrijkste toernooi van het jaar, het WK in Italië in september, in het gedrang brengt. Bondscoach Vermeulen had voor deze zomer dezelfde gedachten. Maar gisteren keek hij er toch wat anders tegen aan. „We zitten nu in een duidelijk stijgende lijn. We hebben laten zien dat we op dit ni veau de beste zijn. Als we dat vol gende week in de Final Four ook doen, dan wil ik graag naar Japan. Eerder dit jaar, op de Boris Jeltsin Cup in Rusland, had ik al het ge voel dat we dichter bij de wereld top waren gekomen. Ik wil het nu nog weieens zien. Het is hoe dan ook goed voor de ervaring en de ontwikkeling van het team." Hij erkende dat er nadelen aan zit ten met het oog op het WK. „Voor al de krachttraining komt dan in het gedrang, omdat de meiden wat extra rust moeten hebben. Maar daar vinden we wel een op lossing voor. Voor mij is het glas vooral half vol als het gaat om de voor- en nadelen van een trip naar Japan." 'A In de finale met de dertig beste vrouwen uit de series, koos de Beuningse voortdurend de aanval. Na het zwemmen kwam ze in een kopgroep van vier te zitten. Bij het looponderdeel schudde Klamer vervolgens haar laatste concurrentes af. Ze sloot de 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen af in 59 minuten en 31 seconden. De Hongaarse Margit Vanek werd op acht seconden tweede. De Brazili aanse Pamela Oliveira finishte op vijftienden seconden als derde. De winst van Klamer levert haar veel punten op in de ranking voor de Spelen van Rio, waar de beste 55 triatletes ter wereld uitkomen. „In het voorjaar liepen de wed strijden niet zoals ik wenste. De winst in Holten was de omme keer en nu krijg ik de bevestiging dat ik weer op de goede weg zit", reageerde ze verheugd. „Dit is ge weldig, een stimulans voor de tweede seizoenshelft." Van Schaardenburg, die een con stante reeks noteerde in de baai van Rio, profiteerde van het be sluit van Nick Thompson niet van start te gaan wegens een blessure. De Brit kreeg zonder te varen brons. De Braziliaan Robert Scheidt stelde voor eigen publiek teleur met de afsluitende achtste plaats. Hij belandde daardoor naast het podium. „Ik wilde hier goed varen", zei Van Schaardenburg naderhand. „Daar was de focus op. Een twee de plek, dat is goed. Het was een zware week, ook mentaal. Lastige omstandigheden, spannend met tegenstanders als Scheidt, Burton en Thompson. Ik moest er kei hard voor werken." Marit Bouwmeester kon in de La ser Radial de sprong naar het ere podium niet maken. De Friezin kon niettemin met tevredenheid afscheid nemen vanwege de winst in de medalrace. Dat lever de haar in de eindrangschikking slechts één plaatsje winst op: vijf de. Bouwmeester verkleinde de verschillen met de concurrentie echter aanzienlijk. Anne Marie Rindom (Den), Alison Young (GBr) en Evi Van Acker (Bel) vormden de top drie. Pozzovivo mist Vuelta na val Een overstekende kat heeft de Italiaanse wielrenner Do- menico Pozzovivo een zwa re blessure opgeleverd. De 31-jarige coureur van AG2R belandde tijdens een trai- ningsrit in de vangrail, toen hij tijdens de afdaling van een berg op hoge snelheid moest uitwijken voor een kat. Pozzovivo brak daar door zowel het scheen- als kuitbeen van zijn rechter been. De klimmer, die eerder dit jaar als vijfde eindigde in de Giro én in Luik-Bastena ken-Luik, mist daardoor de Ronde van Spanje. De Vuel ta begint over twee weken in Jerez de la Frontera. Revanche schakers tijdens Olympiade De Nederlandse schakers hebben zich in de achtste ronde van de Olympiade in het Noorse Tromsö gerevan cheerd voor de nederlaag te gen Bulgarije (1-3). Dat ging gisteren ten koste van Brazi lië: 3 1/2-1/2. Anish Giri, Erwin l'Ami en Sergei Tiviakov wonnen hun partij. Robin van Kam pen kwam met zwart remi se overeen met Felipe El Debs. Daartoe werd al na 29 zetten besloten. Ierse springruiter wint in Dublin Bertram Allen heeft op de slotdag van het CHIO van Dublin de Grote Prijs van Ierland thuis gehouden. De Ierse springruiter was met de merrie Molly Malo- ne in de strijd om de winst premie van 66.000 euro ruim een seconde sneller dan de Amerikaan Kent Far- rington met zijn Nederland se rijdier Uceko. De Fransen Timothee Anciaume (Pa- dock du Plessis) en Jerome Hurel (Quartz Rouge) deel den de derde plaats. Robert Vos (Another Pleasu re) en Leopold van Asten (VDL Groep Zidane) moch ten door springfouten niet terugkomen voor de beslis sende omloop. Derde wereldrecord Ledecky in korte tijd De Amerikaanse zwemster Katie Ledecky heeft zater dag het wereldrecord op de 400 meter vrije slag verbe terd. Bij de Amerikaanse kampioenschappen in Irvi ne (Californië) tikte de pas zeventienjarige aan na 3.58,86. Daarmee verbeterde ze het oude wereldrecord van de Italiaanse Federica Pellegrini met 0,29 secon den. Het is al het derde wereld record dat Ledecky in korte tijd heeft gezwommen. Eind juni verbeterde ze al de mondiale toptijden op de 800 en de 1500 meter vrije slag. MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 Oranje in extase tijdens de wedstrijd tegen Polen, foto Soenar Chamid/VI Images TISZAUJVAROS - Triatlete Rachel Klamer heeft gisteren de finales van de wereldbeker sprinttriatlon in het Hongaarse Tiszaujvaros ge wonnen. Het was voor het eerst sinds 2000 dat een Nederlandse tri atlete een wedstrijd van dat niveau won. Destijds zegevierde Wieke Hoogzaad in de aanloop naar de Olympische Spelen van Sydney in een wereldbekerwedstrijd in Geelong. RIO DE JANEIRO - Rutger van Schaar denburg is op de slotdag van de zeilregatta in Rio de Janeiro, een testwedstrijd voor de Spelen van 2016, opgestoomd naar het zilver in de Laser-klasse. De Nederlander begon als de nummer vier aan de medalrace. Door daarin als derde te finishen, werd hij zaterdag als tweede gehuldigd. De Australiër Tom Burton bleef buiten bereik. ROME TROMSÖ DUBLIN IRVINE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29