Deroue stemt zijn teambaas iets milder Opsteker voor Cesink in Ronde van Polen Veertiende WTA-titel Radwanska Tien op een rij voor Marquez 28 SPORT GRAND PRIX VOLLEYBAL Vrouwenploeg plaatsen zich voor Final Four in Polen, waar ze zich kunnen plaatsen voor de finale van de Grand Prix. den van de afgelopen weken voor al een prelude, nodig om de plaat sing voor de Final Four komend weekeinde in Polen af te dwingen. Daar treden dezelfde vier teams als dit weekeinde aan, waarbij Ne derland in de halve finales speelt tegen Puerto Rico en de Belgen het opnemen tegen Polen. Voor de winnaar ligt een ticket klaar voor de echte finale van de Grand Prix, met de beste vijf teams van de eerste divisie. Janssen wond er geen doekjes om. „Wij zien een gebrek aan in zet en concentratie bij Deroue. Op de een of andere manier krijgt hij het niet voor elkaar twee ses sies geconcentreerd te blijven. De derde vrije training was helemaal niet slecht, maar hij loste in de kwalificatie de belofte niet in. Het wordt tijd dat hij zich realiseert dat het speelkwartier voorbij is." Na de race was Janssen milder: „Hij heeft het wel een beetje opge pakt, wint tien plaatsen bij de start en dat geeft hoop. Maar hij is er nog lang niet." Janssen denkt dat het team te vaak tegen de achttienjarige cou reur heeft gezegd dat hij vooral mag leren dit jaar. „Maar we eisen ook dingen. Hij kan namelijk veel beter. Maar ik slaap nog altijd met hem op de kamer hoor, het is geen oorlog. We lachen nog steeds. Scott moet hier van leren." Deroue zelf was na de race niet bereikbaar voor commentaar. Over de zeventienjarige Spaanse Ana Carrasco (gisteren voor laatste) is Janssen minder positief. „Ik ben bang dat het huidige ni veau van de Moto3 voor Ana te hoog ligt. Ze is tweedejaars, rijdt tijden die sneller zijn dan haar tij den van vorig jaar, maar ze ein digt steeds achteraan en geeft dan de motor de schuld. Maar dezelf de Kalex KTM doet het met ande ren er op wel goed." Janssen wil niet speculeren of Car rasco het jaar helemaal afmaakt. „Daarbij speelt zo veel mee. Mis schien pakt ze het vanaf de vol gende race wel op. We zien wel." Bekend is dat Carrasco's manage ment erg tevreden is over RW Ra cing GP en wellicht voor volgend jaar een andere coureur aan de Ne derlandse Moto3-renstal wil kop pelen. Bryan Schouten, de andere Neder lander in de Moto3, kwam giste ren met zijn Mahindra ten val, maar hield er geen letsel aan over. „Ik nam te veel risico in bocht elf en verloor de voorkant. Met de snelheid zat het wel goed, dit was erg jammer. In het begin was ik niet scherp en verloor veel posi ties, die ik later weer kon terug winnen. Echt jammer." INDIANAPOLIS - De Spaanse motor coureur Mare Marquez gaat maar door met winnen in de MotoGP. De 21-jarige Marquez zegevierde gisteren ook in de tiende grand prix van dit seizoen, in Indianapo lis. Op gepaste afstand van de on genaakbare Honda-coureur ein digde zijn landgenoot Jorge Loren zo als tweede, de Italiaanse vete raan Valentino Rossi werd derde op het Amerikaanse circuit. Marquez gaat met de score van 250 punten aan kop in het WK. DOETINCHEM - Met een bijna per fecte score hebben de Nederland se volleybalsters gisteren de poulefase in divisie 2 van de World Grand Prix gewonnen. De overtuiging waarmee dat gebeur de, maakt dat bondscoach Gido Vermeulen nu volgende week in de Final Four een plek tussen wereldelite in Japan wil afdwin gen. Een jaar voor het Europees kam pioenschap in eigen land hebben de Nederlandse vrouwen drie da gen lang voor eigen publiek recla me gemaakt voor het volleybal en zichzelf. Een (bijna) alle dagen uit verkocht huis in Doetinchem zag een team dat in de breedte flink gegroeid is en met recht de beste was van in totaal acht teams op We zitten nu in een stijgende lijn. We hebben laten zien dat we op dit niveau de beste zijn het tweede niveau van de Grand Prix. Bondscoach Gido Vermeulen greep de driedaagse aan om vrij wel al zijn speelsters voor het voet licht te brengen. Dat was deels noodgedwongen door wat onver wacht overwerk vrijdag met de eerste en enige nederlaag in een vijfsetter tegen Puerto Rico. Een dag later al toonde Oranje fysiek en mentaal veerkracht door België met 3-0 op te knopen. Vermeulen: „Dat was het enige juiste ant woord." Gisteren werd vervolgens ook Polen met dezelfde cijfers overlopen. Maar er waren meer redenen voor spreiding van de werklast. Ten eer ste wilde de bondscoach laten zien wat hij al een tijdje verkon digt: dat het team in de breedte enorm gegroeid is. Hij herhaalde het gisteravond nog eens: „Als je op de trainingen kijkt wat voor ge vecht het is, ongeacht met welke teams we spelen... Dat is geweldig om te zien. Ze trekken zich enorm aan elkaar op." Gisteren lieten Lonneke Sloetjes en Esther van Berkel dat ook zien. De passer/lopers kwamen in de ploeg voor Celeste Plak en Anne Buijs en het moet gezegd: er was niet veel verschil te merken in ni veau. Dat stond model voor alle an dere wisselingen de dagen ervoor. Feitelijk gezien waren de wedstrij- „Na een lange inactiviteit is dit een goed resultaat voor Robert", zei Belkin-ploegleider Michiel Elijzen zaterdag na de afsluitende tijdrit in Polen. Gesink eindigde daarin als 47e en dat bracht hem op de achtste plaats van het eindklassement in de etappekoers uit de UCI World- Tour. „Een mooie comeback op het hoogste niveau, hij reed met de besten mee bergop", zo oor deelde Elijzen. Gesink begint volgens zijn ploeg leider over twee weken met ver trouwen aan de Ronde van Span je, de derde grote ronde van dit jaar. „Ik denk dat Robert nog iets kan verbeteren, hij zal het goed gaan doen in de Vuelta. Hij gaat die ronde met ambities in. Sa men met Wilco Kelderman en Laurens ten Dam verschijnen we met een sterke ploeg aan de start." Wielrenster Marianne Vos is er zaterdag niet in geslaagd de Pru dential Ride in Londen te win nen. De regerend wereldkampioe ne werd in de eindsprint op The Mall met een banddikte geklopt door de Italiaanse Giorgia Bronzi- ni, die haar spurt net wat beter ti mede dan Vos. Lizzie Armitstead eindigde voor eigen publiek op de derde plaats. De Poolse had zaterdag de eind strijd bereikt door winst op de Russin Ekaterina Makarova: 7-6 (1) 7-6 (3). Venus Williams was eerder op de dag te sterk voor haar zus Serena. De jongste van de twee zusjes, Serena, pakte nog wel de eerste set, maar moest daar na toch haar meerdere erkennen in Venus: 7-6 (2) 2-6 3-6. Het was de 25e editie van de 'Sister Act'. De overwinning in Montreal bete kende de elfde voor Venus. „Het was alweer een tijdje gele- den dat we tegen elkaar hadden gespeeld, maar het was weer een lastig duel", aldus Venus. „Serena speelde zo goed, sloeg zo veel aces. Wat onze wedstrijden zo uniek maakt, is dat we beiden goe de speelsters zijn. Normaal gespro ken heb je zussen waarvan de ene beter is dan de ander, dan weet je vaak wie er gaat winnen. Bij ons valt dat op voorhand nooit met ze kerheid te zeggen." INDIANAPOLIS - Teammanager Jar- no Janssen was gistermiddag enigs zins gekalmeerd. De 23e plaats van Scott Deroue was niet geweldig, maar een stuk beter dan de dertig ste kwalificatietijd op zaterdag. Toen was Janssen ontploft: „Voor smoezen is geen ruimte." De mo torcoureur uit Nijkerkerveen had het even verbruid, Janssen was boos. „En niet alleen ik. Het hele team, inclusief teameigenaar Roe lof Waninge, is teleurgesteld, leder een werkt keihard, maar uiteinde lijk zijn het de rijders die op die fiets zitten. Zij moeten het doen op de baan. Deze resultaten zijn voor het hele team frustrerend." Scott Deroue nu ook naar Japan door René Banierink Gido Vermeulen door Hans Leber Oranje wil KRAKAU - Met de achtste plaats in de Ronde van Polen, gewonnen door de Pool Rafal Majka, bewees Robert Gesink dat hij weer terug is. De wielrenner van Belkin onder ging in april een ingreep aan zijn hart en deed sindsdien alleen mee aan het Nederlands kampioen schap. MONTREAL - De Poolse tennisster Agnieszka Radwanska heeft giste ren het sterk bezette WTA-toer- nooi van Montreal op haar naam geschreven. De nummer vijf van d<5 wereld was in de finale veel te sterk voor de Amerikaanse routi nier Venus Williams: 6-4 6-2. Dat betekende voor Radwanska (25) haar veertiende WTA-titel in totaal en de eerste van dit jaar. Het 25e duel tussen de zussen Williams won Venus (rechts), foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28