PSV krijgt de eerste overwinning in de schoot geworpen van Willem II Jelle ten Rouwelaar trots en ontevreden IW4 J' Wijnaldum verlengt contract SPORT 27 Mislukt debuut Kostas Lamprou Overwinning op Vitesse naar achtergrond gedrongen door transferperikelen bij Ajax. SUCORP J m Willem II had in de tweede helft gelijk moeten maken en blunder de ook voorin. Een schitterende steekpass van Memphis Depay keerde het duel weer om, met twee goals (waaronder een benut te penalty) was hij opnieuw de man van de wedstrijd. Net als donderdag in Sankt Pölten was zijn individuele klasse voldoende voor de zege van PSV (1-3). Al weken valt in elk interview met de international het woord 'transfer'. Een vertrek van Depay komt bij elke goal dichterbij, zelf gaat hij ogenschijnlijk rustig om met alle commotie. „Er wordt zo ontzettend veel onzin geschreven en het mooie is ook nog dat ik al les lees. Ik lach er echt om", be zweert hij. Depay is ontspannen en trekt zich niets aan van alle transfercommotie. „Voetbal is ge woon het mooiste, ik heb altijd plezier in het spel en wil belang rijk zijn. Op het veld denk je niet aan andere dingen. Als buitenspe ler moet je goals en assists leve ren, daar gaat het om." Hij kijkt niet meer weg bij inter views, de schijnwerpers bevallen hem prima. Depay dolt met een lach een verslaggever die overbo dige vragen wil stellen na vier in terviews bij cameraploegen. „Moet je zien, dat hele papier van je staat al vol. Alles is toch ge zegd?" Dat klopt, alleen kan en wil Depay bij dé vraag niet het achterste van zijn tong laten zien. Ia, hij staat open voor een stap bui ten PSV. Hoe of wat, dat laat hij in het midden. Op het veld is in ieder geval dui delijk dat PSV erg afhankelijk van hem is. Na tien minuten leek de strijd gisteren al beslecht door de twee aanvallers uit de eigen jeugd opleiding van PSV: lürgen Loca- dia en Depay. Ketsers van keeper Kostas Lamprou en Ali Messaoud hielpen PSV in het zadel. Willem II oogde lamgeslagen door de fla- EINDHOVEN - Na acht maanden on derhandelen is de contractverlen ging van Georginio Wijnaldum bij PSV eindelijk een feit. Vanuit beide kampen kwam dit week end de bevestiging: Wijnaldum blijft (op papier) tot midden 2018 bij PSV. Er was de club veel aan gelegen om de aanvoerder langer vast te leggen. Daarmee is onder meer voorkomen dat hij een te makkelijke prooi op de transfer markt is. Een garantie dat Wijnaldum na het zetten van zijn handtekening ook daadwerkelijk bij PSV blijft, is er niet. Vanuit het buitenland is er volop belangstelling voor hem. Onder meer Atlético Madrid heeft zich gemeld bij zijn zaakwaarne mer, daarnaast hebben Engelse clubs (uit de Premier League) aan gegeven geïnteresseerd te zijn in zijn diensten. Naar schatting is hij voor ongeveer vijftien miljoen eu ro weg te kopen uit Eindhoven. Naast de captain kan ook colle ga-international Memphis Depay zich bij PSV flink verbeteren. Hij heeft een aanbieding om zijn ver bintenis bij de club te verlengen in beraad. ters in eigen gelederen, de PSV' ers wilden niet alle krachten uit het lichaam laten vloeien. De be langrijkste en meest logische in greep van Phillip Cocu in de hele voorbereiding betaalde zich met de goal van Locadia direct uit. Hij behield zijn basisplek ten koste van de in de voorbereiding fletse Luciano Narsingh, voorlopig de grootste verliezer van de voorbe reidingsperiode. Locadia heeft patent op goals waarbij hij een blooper van de te genstander afdwingt. Vorig jaar lukte het hem bij Vitesse-keeper Velthuizen, gisteren raakte Lam prou in de war. Na een assist van tegenstander Messaoud kon De pay vrijwel direct de 0-2 aanteke nen. In de fase daarna leek PSV op de ploeg van de vorige seizoe nen. Onder meer Jeffrey Bruma had schuld aan de 1-2, PSV stond twintig minuten met de rug te gen de muur. Willem II liet twee enorme kansen onbenut, aan de andere kant zag Depay dat Georgi nio Wijnaldum diepging. Lam prou legde 'Gini' in het strafschop gebied neer en kreeg rood. Depay eiste de penalty direct op en was weer het mannetje. Een rol waar hij zich zichtbaar lekker bij voelt. TILBURG - Doelman Kostas Lam prou was gisteren de schlemiel bij Willem II-PSV. „Ik had een ander debuut verwacht bij Willem II", zei hij. Vroeg in de wedstrijd fla- terde hij bij een diepe bal van PSV. „Mijn aanname was niet goed", erkende hij. Jurgen Locadia profiteerde. Na rust vloerde Lam prou in het strafschopgebied Gior- gino Wijnaldum. „Ik dacht mis schien met geel weg te kunnen ko men, maar helaas." Hij kreeg rood en Memphis Depay maakte vanaf elf meter de derde PSV-goal. AMSTERDAM - Het bedenkelijke spel gisteren van Ajax in het ge wonnen competitieduel met Vit esse (4-1) verdween naar de ach tergrond door zaken waarin Sa muel Eto'o en Daley Blind een hoofdrol vertolkten. De onvrede over het spel zorgde lang niet bij iedereen voor emotio nele erupties. Veel mensen scan den om de haverklap de eretribu ne en de skyboxen. Ze hoopten een glimp op te vangen van één van de beste aanvallers van de laatste vijftien jaar. Samuel Eto'o. Om hem ging het. Hij zou moge lijk komen kijken naar de lands kampioen. De Kameroener over weegt sinds vorige week donder dag zijn carrière voort te zetten bij Ajax. Hoewel menigeen hem dacht te hebben gezien, vertoonde de spits zich niet. Van een grap was ech ter geen sprake. Technisch direc teur Mare Overmars zocht hem in Parijs op met algemeen directeur Michael Kinsbergen. Tot hun ver bazing nam de voormalige spits van onder meer Internazionale, Barcelona en Chelsea alle tijd voor de gasten uit Nederland. Hij raakte enthousiast en gaf aan Ajax een eerlijke kans te willen ge ven. Trainer Frank de Boer kreeg de bijna surrealistische wending middels een summier berichtje op zijn telefoon te horen. „Mare sms'te: Eto'o?", vertelde hij. Net als Overmars zag hij in de positie ve reactie een buitenkans. De Afri kaan, transfervrij na zijn afscheid bij Chelsea aan het einde van vo rig seizoen, zou een welkome aan vulling voor het jeugdige elftal zijn. „Als je hem kan krijgen, zou dat natuurlijk top zijn." Het salarisplafond van één mil joen euro hoeft geen belemme ring te zijn. Daarvan kan, zo liet De Boer we ten, in uitzonderlijke gevallen van worden afgeweken. Anders dan hij bij zijn vorige werkgevers gewend was, hoeft Eto'o in Am sterdam niet op privileges te reke nen. „Hij zal mij moeten laten zien, waarom hij bij Ajax wil spe len", stelde de coach. „Hij moet een leidersrol op zich nemen en de jonge jongens laten zien wat profvoetbal inhoudt." Aan iemand van het kaliber van Eto'o, 33 jaar inmiddels, heeft Ajax dringend behoefte, zo maak te het duel met Vitesse duidelijk. Arek Milik, gehuurd van Bayer Le- verkusen, liep rond als een ver dwaald kind in een groot waren huis. Richairo Zivkovic, overgeko men van FC Groningen, zat niet eens op de bank, terwijl flankspe ler Ricardo Kishna duidelijk nog moest leren zijn (loop)acties te do seren. Hoe onrealistisch de komst van Eto'o op het eerste gezicht ook lijkt, in de kleedkamer bepaalde hij wel de inhoud van de gesprek ken. Niklas Moisander, die moge lijk voor het sluiten van de trans fermarkt vertrekt, sprak van een 'boost'. „Dat Ajax serieus inzet op hem, geeft aan dat de club niet al leen spelers wil verkopen, maar ook van zins is geld te investeren in het versterken van de ploeg." De prikkelende uitspraak stond niet op zichzelf. De aanvoerder De NAC-keeper zat in de goede hoek bij de pingel van Jeff Stans, toucheerde de bal met zijn han den, maar kon niet verhinderen dat Excelsior toch op voorsprong kwam. „Ik had die jongen (Stans) al een paar keer bekeken en wist in welke hoek hij zou schieten. Ik zat er heel dichtbij, maar wachtte net iets te lang omdat ik niet ze ker van mijn zaak was. Ik hinkte op twee gedachten. Helaas, want bijna telt niet.." Voorafgaand aan de wedstrijd werd Ten Rouwelaar gehuldigd voor zijn 205e wedstrijd op rij die hij onafgebroken speelde op het hoogste Nederlandse niveau. „Heel mooi hoe de club hiermee is omgegaan. Dat doet me veel. Ik heb een prachtige gedenksteen ge kregen met een afbeelding van mezelf erin en het aantal wedstrij den. Ik ben hier heel trots op." Het kon bij de aanvoerder de te leurstelling over het resultaat (1-1) niet wegnemen. „We hebben de beste kansen gehad, maar ze niet afgemaakt. Toch is het niet zo makkelijk als iedereen denkt. Dor drecht wint bij Heerenveen en Cambuur speelt gelijk tegen Twente. Desondanks hadden wij Excelsior moeten verslaan." MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 Memphis Depay speelde zich gisteren nog meer in de kijker. De aanvaller van PSV hielp zijn team met twee doel punten richting de eerste driepunter van het seizoen, foto VI Images door Rik Elfrink TILBURG - Twee cadeautjes verhul den gistermiddag dat PSV nog met de nodige problemen kampt. Ge- blunder bij Willem II leidde ertoe dat het team van Phillip Cocu zich een half uur kon uitleven in Til burg. De ploeg had de stroeve voor bereidingsperiode compleet van zich kunnen afspelen. Door onzorg vuldigheid van de spitsen en defen sief geknoei bij PSV bleef de Bra bantse derby lang boeien. Eto'o niet door Geert Langendorff door Yadran Blanco BREDA - 'Hij had 'm bijna..., maar dat telt niet.' De woorden van com mentator Evert ten Napel na de be nutte strafschop van Lothar Matthaus tijdens de halve finale Duitsland-Nederland (1-2) van het EK '88 waarbij doelman Hans van Breukelen de bal in het zijnet duw de, werden zaterdagavond weer ac tueel bij Jelle ten Rouwelaar. „Ik baal hier flink van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26