SPORT Recordaantal gele kaarten W 9 9 30 en 31 26 en 27 Mitchell te Vrede bezorgt Rotterdammers kort voor tijd de niet meer verwachte zege bij ADO Den Haag (0-1). Drukte bij ploegenpresentatie van EnecoTour Transferperikelen dringen winst Ajax naar de achtergrond m2E&? i s DEN HAAG - Feyenoord won giste ren ternauwernood bij ADO Den Haag (o-i). „Maar het was niet echt een feestje", schetste Bilal Basacikoglu de sfeer na afloop in de kleedkamer. Binnen de lijnen was het ook al geen pretje ge weest. De van Heerenveen overge komen rechtsbuiten debuteerde met een matig optreden, maar viel niet uit de toon bij de rest van zijn ploegmaten. „We hebben niet goed gevoetbald." Rutten verbaasde dat amper. Met Luke Wilkshire had hij ook rechts achterin een debutant opgesteld. De Australiër en Basacikoglu had den vrijdag pas voor het eerst sa men getraind. De KNVB mag dan willen dat het voetbalseizoen vroeg in augustus aanvangt, feite lijk is geen trainer er dan al klaar voor. „Als je nu zes weken met een voltallige selectie hebt kun nen trainen, dan is het misschien anders. Maar in de huidige situa tie ben je nog gewoon aan het bouwen, zitten er nog geen auto matismen in en komt het aan op puntjes sprokkelen." Dat werden er uiteindelijk drie. Door een goal van Mitchell te Vre de, vlak voor het ingaan van de blessuretijd, ontsnapte Feye noord, dat nota bene bijna vijftig minuten een man meer had. Rut ten: „Of we de overwinning heb ben gestolen laat ik aan anderen om te oordelen." Feit is dat Feye noord de afgelopen twee seizoe nen in Den Haag verloor. En dat de Rotterdammers vorig seizoen de winst juist vaker weggaven in de slotfase dan dat ze nog iets klaar boksten. Het waren winst punten. De Zuid-Hollandse derby bracht veel, maar weinig goeds. Wanor de was troef gistermiddag. De re gen had ongetwijfeld zijn in vloed, Fred Rutten noemde ook Of we de zege hebben gestolen laat ik aan anderen om te oordelen het kunstgras als oorzaak. „Het is moeilijk tempo te maken op zo'n veld. Het vraagt ook heel veel con centratie." Rutten is geen voorstander van kunstgras. En dat terwijl inmid dels zes teams in de eredivisie op de nepsprieten spelen. Dat scheidsrechter Danny Makke- lie klaarblijkelijk niet had kunnen wachten om te herbeginnen met de competitie en met gele kaarten strooide, maakte het duel ook al minder aantrekkelijk. Sterker, het was misschien wel oorzaak num mer één van het povere kijkspel. Makkelie had - zo gaf hij na af loop ook ruiterlijk toe - na 25 mi nuten Feyenoorder Elvis Manu weg moeten sturen vanwege een zware overtreding op Gianni Zui- verloon, maar deed die aanslag af met geel. Manu is de derde nieu weling in de selectie van Rutten, eentje met veel explosiviteit. Dat uit zich in snelle spurtjes en onno dige overtredingen. Manu: „Mis schien zag het er wat ongecontro leerd uit, maar ik had niet de in tentie om hem te blesseren." ADO reageerde zich af en liep in hoog tempo tegen kaarten op. Mitchell Schet verzamelde er al voor rust twee, uiteindelijk gaf Makkelie er liefst dertien. Vijf daarvan waren voor Feyenoor- ders. De trainers Rutten en Henk Fraser bleven diplomatiek. „Ik vond het niet bepaald een boks wedstrijd", zei Rutten. ,„Er zaten enkele terechte kaarten tussen", meesmuilde Fraser. Opmerkelijk genoeg creëerde Feyenoord ook met een man meer amper kansen. Dat de 0-1 nog viel was een grote meevaller voor Rutten. Een voorzet van Ruud Vormer werd door Te Vre de ingekopt. De twee waren in de slotfase in het veld gekomen voor Manu en de zeer teleurstellende Boëtius. DEN HAAG - Scheidsrechter Danny Makkelie deelde bij ADO Den Haag-Feyenoord (0-1) dertien gele kaarten uit, een nieuw record in de eredivisie. Het vorige record stond op elf kaarten. Die 'score' van elf werd in vier wedstrijden behaald. De laatste keer dat er elf kaarten werden uitgedeeld, was ook bij een wedstrijd van ADO, in 2009 tegen VW-Venlo. Ook Feyenoord speelde al eens een duel met elf kaarten. In 1999 vielen er tegen PSV tien gele en één directe rode kaart. MAANDAG 11 augustus 2014 25 ÜÉfÜg» door Edward Swier Fred Rutten Meevaller voor Feyenoord te vrede (m'dden) rent weg om zijn winnende doelpunt tegen ADO Den Haag te vieren, foto Laurens Lindhout/VI Images Min. Speler 25 Elvis Manu 26 Mitchell Schet 40 Mitchell Schet 43 Aaron Meijers 52 Michiel Kramers 54 Kevin Jansen 63 Gianni Zuiverloon 65 Thomas Kristensen 77 Mitchell te Vrede 80 Sven van Beek 82 Luke Wilkshire 86 Jordy Clasie 90 Papito Merencia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25