Middellandse Zeetuin is nu af- en legaal Stevig stappen op Watersnoodpad WALCHEREN 21 Motorrijder raakt onwel na aanrijding Bij een aanrijding op de N57 net voor Serooskerke is za terdagmiddag een motorrij der gewond geraakt. Het on geluk gebeurde rond twaalf uur net voor de rotonde. De motorrijder, van wie nog geen gegevens bekend wa ren bij de politie, kwam uit de richting Middelburg en botste achterop een caravan. Hij liep in eerste instantie enkel schaafwonden op, maar werd even daarna on wel. Daarom werd een am bulance opgeroepen, die de man naar het ziekenhuis heeft vervoerd. Door de aan rijding ontstond een flinke file. De motor werd weggeta- keld en rond half twee was de weg weer open. Nog geen spoor van overvaller De politie heeft de man nog niet gevonden die vrijdag middag een tankstation aan de Rouaansekaai in Middel burg wilde beroven. De poli tie riep het publiek op uit te kijken naar de overvaller en riep getuigen op zich te mel den. Tips zijn niet binnenge komen. Wel is gesproken met een getuige, maar dat heeft niet geleid tot een aan houding. De overvaller is een man van 1,80 meter met een getinte huid. Hij droeg een zwarte trainingsbroek en een zwart/blauw vest. Hij bedreigde een medewer ker van het benzinestation met een mes maar ging weg toen die zei niet bij de kassa te kunnen. Brandweer rukt uit voor gaslek auto De brandweer is zaterdag middag opgeroepen voor een gaslek in een auto die ge parkeerd stond op het par keerterrein van Albert Heijn aan de Pottenbakkerssingel in Middelburg. Omstanders ontdekten het lek en belden de alarmcentrale. De brand weer zorgde ervoor dat het lek werd gedicht. De auto is weggesleept door een ber gingsbedrijf. BUTTINGE - Het is een bijzonder jaar voor Wim Uilenbroek. Het 'Fiesta in Zeeland' beleeft zijn vijf de editie. En belangrijker: zijn Middellandse Zeetuin waarin hij het Fiesta houdt, is na achttien jaar eindelijk klaar - én gelegali seerd door de gemeente Veere. Uilenbroek heeft 'heel goed nieuws' meldt hij met een glim lach. Hij is achttien jaar geleden aan het bouwen gegaan. Hij deed een poging om in Buttinge een tuin met subtropische bomen en planten te realiseren. De tuin ver sierde hij met kleine kunstzinni ge bouwwerken, in mediterrane sfeer. „Follies zouden de Engelsen ze noemen. Ik ben gewoon begon nen, met sloop- en tweedehands materialen. Alles zonder vergun ningen. Vorig jaar vond ik het tijd om het gemeentebestuur van Veere maar eens officieel uit te no digen en alles te laten zien. Ze wa ren hier natuurlijk al wel eens ge weest, maar ik wilde graag van een gedoogsituatie naar een lega le status. En ja, deze week zijn al le papieren met alle benodigde stempels binnengekomen", ver telt Uilenbroek opgelucht. En met een grijns: „Eigenlijk ben ik een kwajongen geweest. Maar ja, ik ben ook een creatieve jon gen. Ik moet me kunnen uiten. Wat mijn ogen zien, maken mijn handen." Een van die wandelaars was Theo Klanke, projectleider. „Het leek ons wel een leuke uitdaging om 154 kilometer te lopen", vertelt hij. Dat Theo net 28 uur aan een stuk door heeft gelopen, valt niet aan hem af te zien. „Ik denk dat de moeheid pas komt als ik dade lijk thuis op de bank zit", zegt hij. Toch was de wandeling geen ap peltje eitje voor de groep. Klanke: ,,'s Nachts was het bij de Ooster- scheldedam echt vervelend weer. We raakten daar helemaal door weekt en het waaide er ook erg stevig. Gelukkig liepen we later op de dag in de volle zon en zijn we weer helemaal opgedroogd." Het natte schoeisel vormde vol gens Verhage een extra risicofac tor voor de lopers. „Natte sokken en schoenen in combinatie met vuil zorgen ervoor dat je sneller blaren kunt krijgen." Een van de wandelaars moest ook afhaken vanwege bleinen. Bij de overige wandelaars bleek het wel mee te vallen met de blaren. „We heb ben ons telkens de vraag gesteld of het verantwoord was om door te lopen", vertelt Verhage." Uiteindelijk bereikten de overge bleven 22 wandelaars allemaal zonder al te grote problemen het eindpunt. De wandelaars liepen volgens een strak schema. Gemid deld moesten ze zeven kilometer per uur lopen. Tussendoor waren er verschillende rust- en verzor- gingsposten ingelast waar ze even de tijd kregen om op adem te ko men maar die tijd was te kort om te slapen. Gelegenheid om onderweg even bij monumenten van de waters nood stil te staan, was er ook niet. Ruim een jaar geleden schreef Klanke onder andere over deze ge denktekens in zijn wandelroute gids 'Het Watersnoodpad'. MAANDAG 11 AUGUSTUS 2014 in tuin vol inspiratie SEROOSKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG Dansgroep Con Mucho Gusto opende het Fiesta in Zeeland met een demonstratie flamenco, en daarna een workshop rumba, foto's Ruben Oreel www.middellandsezeetuin.nl door Janneke Koster OUWERKERK - „We hadden van te voren gezegd: jongens het kan hef tig worden, maar het kan ook mee vallen", zegt Erwin Verhage, tocht- coördinator. Hij hield zich onder meer bezig met de verzorging van de wandelaars op de route van het Watersnoodpad een tocht langs herinneringen aan de ramp van 1953. Wandelaars bij het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Slechts een deelne mer moet tijdens de tocht afhaken wegens blaren, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21