'Er mag mee gedeind worden, ook achterin!' Emiel Provoost (15) kampioen in Domburg 44 Ik dacht, de rumba, l i KEUKEN OUTLET WINKEL 20 WALCHEREN FIESTA IN ZEELAND Fiesta in Zeeland beleefde dit weekeinde de vijfde editie in de Middellandse Zeetuin in Buttinge. Miniconcert nwm. De zevende editie van Vlissingen Zingt trok zaterdagavond Weder om enkele duizenden mensen naar het Bellamypark. Waaronder veel gezinnen met kinderen. De presentator/animator op het podium slaat moeiteloos brugge tjes tussen de liedjes. Het verband tussen De klok van Arnemuiden en I will survice? „Het motto van Zeeland is Ik worstel en kom bo ven." Bovenkomen, ofwel overle ven, ofwel survive op z'n Engels. Na het uitbundig meegezongen la lala la la lalalalalalaaa lala waar mee de Hermes House Band de oude hit van Gloria Gaynor nieuw leven inblies, volgt een rustpunt in het programma. Het Dorp, door Wim Sonneveld, dat breekbare chanson dat tot de hoogtepunten in de Nederlandsta lige muziekgeschiedenis behoort. Of het de emotie in het lied is, het gebrek aan tekstuele kennis of de rust die de kelen nodig hebben is gissen, maar meegezongen wordt er maar mondjesmaat. Dat is niet erg, De adempauze mist zijn uitwer king niet. Zodra Luv uit de boxen schalt, draaien duizenden handjes rondjes in de lucht. 'Sjanananana- nanana. Hey hello so you're the greatest lover. Hey hello, you're such a sexy thing.' De Zeeuwse meezinger bij uitstek wordt ingezet door het carillon van de Sint Jacobskerk. De klan ken van Aan de kust van Blof be reiken met moeite het Bel lamypark. Beiaardier Jos Vogel speelt het nummer als aanzet, het publiek maakt het af. Samen zor gen ze zo voor de 'energie' die no dig is om de nieuwe verlichting op de Sint Jacobstoren te ontste ken. Zowel Vlissingen Zingt als de nieuwe verlichting zijn (me de) mogelijk gemaakt door de Stichting Moerman Promotie Vlis singen, weet de presentator te melden. Tijd voor de volgende meezinger. „Er mag mee gedeind worden! Ook achterin!!" BUTTINGE - Warme klanken onder een brandende zon. En tussen de palmen, citroenbomen en cactus sen door de schaduwen van ele gante flamencodanseressen. Ogen dicht en je waant je in Sevilla, de hoofdstad van Andalusië, de braadpan van Spanje; ogen open en je bent in Buttinge, het hart van Walcheren, de tuin van Zee land. En in die tuin ligt de Middelland se Zeetuin van' Wim Uilenbroek. Het decor voor de vijfde editie van Fiesta in Zeeland. Tweedui zend vierkante meter groot is de tuin, die vol staat met subtropi sche planten en bomen. En die za terdag en zondag in elk hoekje en nisje - en dat zijn er nogal wat in die tuin - iets aparts te bieden heeft, belooft Uilenbroek. Con Mucho Gusto verzorgt zater dagmiddag om één uur het eerste optreden van het Fiesta. Als de danseressen klaar zijn, nemen ze vrijwilligers bij de hand voor een workshop rumba. Hanny Smulders uit Tilburg wiegt uitbundig mee. Ze houdt van dansen. „Ik dacht, leuk de rumba, die ken ik. Maar dit was geen klassieke rumba, dit was een Spaanse!" En die kent ze niet. Het zij zo. „Gewoon improviseren", lacht ze. Hanny komt speciaal voor het Fie sta in Zeeland een dag op en neer vanuit Tilburg. Ze had het evene ment op internet ontdekt. Twee weken geleden bezocht ze daar om al de Middellandse Zeetuin. „Ik wilde die eerst in alle rust be kijken. En ja, toen wilde ik dat feest ook wel eens meemaken. Ik vind het heel leuk." S CFQ SC O O SO O Van de 29 rijders staken er drie al le 30 ringen. Behalve Provoost de den dat Martijn Minderhoud en Roel Willemse. Bij de kamp om het dagkampioenschap versloeg Provoost de oudere Minderhoud en Willemse. Naast de kampioens- schaal sleepte hij ook de jeugdbe- ker en de 2e beker in de wacht. Minderhoud won de 3e beker en veroverde ook de pollepel, door de 10mm ring te steken. Voor het eerst in de Domburgse geschiede nis won een dame de ie beker: De- nise Klap. Tristan de Visser had het mooist versierde warmbloed- paard en Krijn Passenier won die titel bij de categorie koudbloeden. In Koudekerke kwamen liefst 40 deelnemers in actie. Simon de Pag- ter en Arjan Bosgra staken 29 van de 30 ringen. De kamp werd ge wonnen door De Pagter, waardoor hij dagkampioen werd. De Pagter won ook de ie beker. Nummer 3 werd Albert de Visser met 26 rin gen. Hij wist ook de 2e beker te veroveren. Stefan de Bruijne won de 3e beker. De strijd om de polle pel werd op de 20mm ring beslist. Albert de Visser wist deze als eni ge te winnen. Het mooist versier de paard in de categorie overigen was van Neline van Belzen en bij de categorie trekpaarden van Mi- De Middellandse Zeetuin vindt ze inspirerend. „Ik ben thuis mijn zolder aan het verbouwen. Daar wil ik met mozaïek en boomstam metjes en bamboe werken. Ik doe alles zelf ja. Dat is zóó leuk. En tijd genoeg. Het hoeft niet mor gen af te zijn." In de serre van zijn huis staat ook een insectoloog, tipt Uilenbroek door de microfoon. Een meisje schrikt zich een hoedje als ze de man ziet staan met een grote hari ge spin op zijn hand. „Wil je het ook proberen?", vraagt hij haar. Br- rr, nee, griezelt ze. „Hij doet niks hoor. Of wil je eerst een bid sprinkhaan op je hand?" Er loopt ook een fakir rond met een Perzisch tapijt op zijn schou der, meldt Uilenbroek weer door de microfoon. En er is een waar zegster die je hand kan lezen. Nee, dan toch maar liever naar de buikdanseressen Marjan (ar tiestennaam Majidah) en Angela. Of de Bollywooddanseressen van Niembooda Bollywood. Of je ei gen mozaïekkunstwerk maken. Of genieten van muntthee, cous cous en baklava. „We zijn vijfjaar klein begonnen en het is wel steeds iets groter ge worden, maar we willen klein schalig blijven", zegt Wim Uilen broek. Dat geldt voor Fiesta in Zeeland en ook voor de Middel landse Zeetuin, benadrukt hij. „De tuin is drie maanden per jaar open, alleen in de weekeinden, in juni, juli en augustus. Soms zijn er twaalf mensen in een weekein de, soms honderd. Dat hangt af van het weer. Prima zo. We wil len geen duizenden mensen trek ken. Het moet ook privé blijven." die ken ik. Maar dit was geen klassieke rumba, dit was een Spaanse! randa Konings. Vrijdag werd in Biggekerke de jaarlijkse sjezenwed- strijd verreden. Dertien combina ties konden maar liefst 96 ringen steken. Anika Lampert en Jan Wis se wisten hier het dichtste bij te komen, door 92 ringen te steken. Hierdoor werden zij de kampioe nen. Naast de ie beker wonnen zij ook de prijs voor de mooiste com binatie. Karien Dominicus en Ru dy Brasser eindigden met 91 rin gen als tweede. Ook wonnen zij de pollepel. De derde plaats was voor Anouk Lampert en Leon Leendertse, met 89 ringen. De boe- renronde werd gewonnen door Mariëlle en Arno Francke. MIDDELBURG - Martin van Moort en Hester van der Male geven don derdag 14 augustus een minicon cert in de Koorkerk in Middel burg. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Het Bellamypark stroomde zaterdagavond vol voor de zevende editie van het meezingfeest Vlissingen Zingt, foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - De programmakrant- jes met de teksten voor vanavond gaan grif van de hand. De meeste bezoekers van Vlissingen Zingt hebben er de euro vlot voor over om de liedjes in ieder geval goed en volledig mee te kunnen zingen, en niet te blijven hangen in de inci dentele oeh's en lalalala's. Tijdens Vlissingen Zingt is op klanken Aan de kust van Blof nieuwe verlichting Ja- cobskerk ontstoken. Heerlijk dansen door Maurits Sep ISHmki i rt I In een Moors ingerichte ruimte konden Marokkaanse gerechten worden genuttigd. door Rian Janse DOMBURG - De 15-jarige Emiel Pro voost stak zaterdag oudere deelne mers de loef af tijdens de ringrij- wedstrijd in Domburg. Hanny Smulders Agenda ZRV: 13 aug. Oostkapelle ringrijden camping De Pekelinge 18.30-21.00 uur 14 aug. Westkapelle ringrijden camping De Boomgaard 15.00-20.30 uur 15 aug. Meliskerke ringrijden boerenkos tuum 14.00-20.30 uur 16 aug. Oostkapelle ringrijden 8.00-17.00 uur 16 aug. Ritthem ringrijden 8.00-18.00 uur 16 aug. Vrouwenpolder ringrijden 8.00-17.00 uur Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-GravenpoIder 7 (0113) 312547 M06 53314189 Openingstijden zie www.feeukenoutIetwinbel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20