i ZEELAND Oosterscheldekering uren afgesloten door ongeluk Jubileum Koeien aan de kuier 'Doe iets ludieks tijdens etappe' almanak t 18 en 19 Gedwongen ontslagen zijn onvermijdelijk, zei Bureau Jeugdzorg Zeeland eind vorig jaar. De vraag is of het UWV akkoord gaat. Schakersgeluk Ernst en Ikonni Zeeuw bevaart de zeven zeeën MIDDELBURG - Voor medewerkers van Bureau Jeugdzorg Zeeland (BJZ) die mogelijk ontslagen zou den worden, glooFt hoop. Uitke ringsinstantie UWV heeft laten weten dat onzekerheid over de toekomst geen basis voor ontslag mag zijn. BJZ en andere bureaus jeugdzorg praten momenteel met het UWV over de mogelijkheden. Directeur Nelleke Groenewegen van BJZ liet vorig jaar november weten dat gedwongen ontslagen onvermijdelijk zouden zijn, on danks het feit dat de organisatie dat jaar al vijf procent van het per soneel had laten afVloeien. Oor zaak is de overdracht van jeugd - zorgtaken van Rijk en provincie naar de gemeenten, per januari 2015. De Bureaus Jeugdzorg ver dwijnen in hun huidige opzet, maar kunnen als gespecialiseerde instelling wel door gemeenten worden ingehuurd voor hun ken nis en kunde. Aanvankelijk zou op 1 juli duidelijkheid komen over de inkoop van jeugdzorg door gemeenten. Die deadline werd niet gehaald en verschoven naar 1 augustus. Inmiddels is be kend dat Bureau Jeugdzorg Zee land pas in de tweede helft van oktober zal weten hoeveel zorg de gemeenten willen inkopen. En dus, hoeveel geld er is om perso neel aan het werk te houden. Vooruitlopend op de 'transitie', zoals de verschuiving van taken genoemd wordt, is BJZ het afgelo pen jaar gaan werken met nieuwe methoden die minder mens kracht vergen. Zowel Juvent als BJZ hebben principeafspraken ge maakt met met de Zeeuwse ge meenten over zorginkoop. Juvent zal na 1 januari 2015 dezelfde ta ken blijven uitvoeren als voor heen, maar moet ook maar af wachten hoeveel zorg ingekocht wordt. Bureaus Jeugdzorg, die ta ken verliezen aan de gemeenten, hebben echter al ontslagen moe ten inplannen op basis van 'be hoedzame aannames', om te voor komen dat er straks te weinig geld is om personeel te betalen. In heel Nederland voeren de bu reaus nu overleg met uitkeringsin stantie UWV over de voorwaar den waaronder die ontslagen zou den mogen plaatsvinden. Volgens directeur Nelleke Groenewegen van BJZ gaat het daarom om de vraag: op welk moment mogen de bureaus ervan uitgaan dat arbeids plaatsen structureel vervallen? Groenewegen: „Was dat toen de Jeugdwet werd aangenomen, was dat in 2013 toen de provincies de subsidierelaties opzegden, bij de gemeentelijke besluitvorming over de transitie in februari 2014, of is dat bij het tekenen van het Collegebesluit over de inkoop van zorg, in 2015?" Het UWV gaat van dat laatste uit. „En daarmee ko men alle Bureaus Jeugdzorg in de problemen. Oktober is te laat voor ontslagvergunningen per 1 ja nuari 2015 en kan tot faillissemen ten leiden." ONTSNAPPING Ter hoogte van het Topshuis raak te rond 14.00 uur de auto van een 40-jarige Amsterdammer die op weg was richting Walcheren op de verkeerde weghelft. Hij botste tegen een tegemoetkomende au to, die meerdere malen over de kop sloeg. Daarin zaten een vrouw (42) uit Bergen op Zoom en haar 10-jarige zoontje. De vrouw en haar zoontje zijn met buikletsel naar Goes ge bracht. De Amsterdammer is met meerdere gebroken ledematen en inwendig letsel naar het zieken huis in Dirksland vervoerd. De brandweer moest beide auto's openknippen om de beknelde be stuurders te bevrijden. Een trau mahelikopter heeft bijstand ver leend, maar geen gewonden ver voerd. De Oosterscheldekering was tot 17.45 uur afgesloten voor onderzoek naar de toedracht van het ongeval door de ongevallen- dienst van de politie. TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen roept toeschouwers van de eerste etappe van de Eneco Tour door Zeeuws-Vlaanderen iets lu dieks te doen om de aandacht op de streek te vestigen. Onder meer SBS6 en de NOS verslaan vandaag de koers. Het Vlaamse Sporza zendt vanaf 15.00 uur rechtstreeks uit. „Lijkt het je leuk om in beeld te komen met je vrienden of met leden van een (sport)vereniging, verzin dan iets ludieks en wie weet kom je op tv", roept de ge meente mensen via Facebook op. Andrea is verpleegkundige bij een groot verzorgingstehuis in Vlissin- gen. Zij kreeg onlangs 's morgens te lefoontjes van collega's, die vroegen of ze tijd had om langs te komen in de vergaderzaal Na enig aandrin gen gaf Andrea gevolg aan dat ver zoek. Bij haar komst zaten haar collega's samen met het afdelingshoofd, aan tafel. Daarop prijkten een taart en een bos bloemen. „Hartelijk gefelici teerd!", werd haar toegeroepen. Het hoofd gaf haar een hand en hield een toespraakje omdat Andrea 12,5 jaar in het tehuis werkzaam was. Na de bloemen in ontvangst te heb ben genomen kon de verbaasde 'ju bilaris' eindelijk zelf wat uitbren gen: „Ik ben nog maar 25...." MAANDAG 11 augustus 2014 17 Bureau Jeugdzorg in het nauw door Ondine van der Vleuten WOLPHAARTSDIJK - Waarom ze aan de kuier zijn gegaan op de vroege zondagochtend, zal wel altijd een raadsel blijven. Feit is dat een stuk of twaalf drachtige koeien be sloten hun wei in het natuurgebiedje Kwistenburg aan het Veerse Meer te verlaten. Ze zetten een zuidelijk koers in, langs de Rode Wijk tot bijna aan de Blauwe Wijk: een tochtje van een paar kilometer. De familie Janse, van wie de koeien zijn, werd gewekt door de politie en haalde ze op met het hele gezin en het allerbelangrijkste: een em mer krachtvoer, foto Johan van der Heijden VROUWENPOLDER - De Oosterschel dekering is zaterdagmiddag enkele uren afgesloten geweest door een ongeval waarbij drie mensen ern stig gewond zijn geraakt. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17