Embryowissel zorgt voor soap 'Premier Jatsenjoek is het beste dat Hulpdiensten mijden de slechte wijken. Frankrijk rouwt om Zacharie (10). 8 BUITENLAND Dolce Vita rond Venetië! BANLIEUE PARIJS 'Russische oefeningen voorbij*' pharosreizen Ml Negen maanden geleden ging het mis in de Romeinse vruchtbaar heidskliniek Sandro Pertini. Een vrouw kreeg een bevruchte eicel ingeplant van een ander stel dat in dezelfde tijd werd behandeld. Sterker, de stellen kenden elkaar, ze zaten samen in de wachtka mer. Twee vrijwel identieke ach ternamen van de vrouwen zorg den voor de fout van de laboran te. Eerder deze week leverde een onderdeel van de carabinieri het bewijs voor de verwisseling. Hoewel de identiteit van de twee echtparen tot nu geheim is geble ven, hebben ze geen twijfel gela ten over ho^ ze denken over de si tuatie. „Ze zijn van mij en ik wil ze", liet de 38-jarige genetische moeder optekenen. De 42-jarige 'draagmoeder' verklaarde dat het haar vreselijk speet voor het ande re stel, maar dat ze de kinderen op de wereld ging zetten en zou pjmuub 5/ 5" of 3 ddg£>Y\ beschouwen als haar eigen kroost. Advocaten werden ingeschakeld en de eerste slag had gisteren moeten plaatsvinden voor een rechter. De genetische ouders wil den gedaan krijgen dat een ambte naar van de burgerlijke stand de kinderen niet mag registreren. De geboorte, via een keizersnede, heeft echter eerder plaatsgevon den dan was berekend en de twee ling is inmiddels aangegeven. De kwestie zorgt voor enorme ver deeldheid. Volgens Italiaans recht is een kind van de moeder die het baart. De navelstreng is het be wijs van de biologische band. De bekende rechtsgeleerde Vladimi- ro Zagrebelsky onderstreept dit gegeven, maar onderkent ook dat regels voor dit specifieke geval ontbreken. De Italiaanse nationa le commissie voor de bio-ethiek lukte het daarom niet tot een uit spraak te komen. Zagrebelsky 'kiest' wel voor de vrouw die het kind heeft gebaard. „Ze kan zich ook beroepen op een comité van de Europese Raad, dat onlangs adviseerde dat een draag moeder het kind moet mogen houden als ze dat wil." Aan de an dere kant staan experts die het 'ei gendom' verdedigen van de gene tische ouders en die voorspellen dat vooral de man zijn recht van ouderschap alsnog kan laten gel den. Een recept voor chaos. PARIJS - De 'onnodige' dood van Zacharie Coulibali (10) heeft voor verbijstering gezorgd in Frankrijk. Verschillende hulpdiensten wor den inmiddels nagewezen door geschokte bewoners van 'ban- lieues', vaak synoniem voor be ruchte voorsteden met een ge welddadige reputatie. Ze voelen zich aan hun lot overgelaten in noodgevallen. 1-1-2 bellen heeft geen zin. Een heftige discussie is losgebar sten rond een publiek geheim. Ie dereen weet dat ambulanceperso neel en ook de brandweer zich niet meer vertoont in gevaarlijke wijken zonder zonder politiebege leiding. Taxichauffeurs komen er ook niet meer, wijs geworden door slechte ervaringen. De kleine Zacharie, een sportief jochie van Malinese komaf, werd dat alles fataal. „Niemand wilde ons helpen, alleen omdat we in deze wijk wonen", vertelde zijn moeder op de Franse televisie. Zacharie had vorige week vrijdag buikkramp, waarop zijn moeder Monique hem naar de huisarts bracht. Die dacht aan buikgriep en schreef wat medicijnen voor. Die hielpen echter niet. 's Nachts verslechterde de toe stand van Zacharie. Om 2 uur, ter wijl het jongetje krom lag van de buikpijn, belde zijn moeder de brandweer voor een rit naar het ziekenhuis. De familie had de au to net verkocht en beschikte niet over eigen vervoer. De brandweer verwees de moe der naar de Samu, de Franse am bulancedienst. Die zette haar 30 minuten in de wacht en liet toen weten dat men geen ambulance zou sturen maar dat het wel raad zaam was op eigen gelegenheid naar het ziekenhuis te komen. Zacharie verging het inmiddels steeds slechter, zo reconstrueerde Le Monde de zaak. De panische ouders belden een taxi. Maar kre gen letterlijk te horen: 'we komen 's nachts uw wijk niet in, dat is te gevaarlijk'. De Coulibali's wonen in Épinay- sur-Seine, even noordelijk van Pa rijs in het departement Seine- Saint-Denis. Het heeft een heel slechte reputatie vanwege hoge werkloosheid, criminaliteit, van dalisme en geweld tegen hulp diensten. De wijk Orgemont staat bij hulpverleners als 'riskant' te boek. Ten einde raad droegen de moe- Oekraïners blijven strijdbaar. Zwarte rookwolken hangen bo ven de Maidan, het onafhankelijk heidsplein in Kiev dat symbool werd van de Oekraïense revolte. Het plein en straten die erop uit komen waren tot deze week nog het terrein van activisten, die hier in legertenten en achter barrica des de geest van de volksopstand probeerden vast te houden. De autoriteiten vinden het mooi geweest. Hoewel in het oosten van het land een oorlog woedt en in Oekraïne 'normaliteit' dus een relatief begrip is, moet in het cen trum van de hoofdstad het leven MOSKOU - De militaire oefeningen van het Russische leger, niet ver van de grens met Oekraïne, zijn voorbij. Dat heeft het Russische persbureau Interfax gisteravond op gezag van het ministerie van Defensie in Moskou gemeld. Het ministerie berichtte dat de vlieg tuigen naar hun permanente ba sis zijn teruggekeerd en dat de mi litairen van de antiraketeenheden hun uitrusting zijn gaan inladen. Door de oefeningen werd de vrees aangewakkerd dat Rusland zich voorbereidde op een inval in Oost-Oekraïne, waar pro-Russi sche separatisten strijden tegen het Oekraïense leger. weer z n gewone gang nemen, vinden zij. Het plein wordt ont ruimd. Maar de bezetters, gewa pend met stokken en molo- tov-cocktails, bieden weerstand. Autobanden gaan in de hens, ste nen vliegen door de lucht. Ljoedmila Bogdanova (67) slaat de schermutselingen handenwrin gend gade. „Schande!" roept de ge pensioneerde lerares. „Onze politi ci hebben niets geleerd van de re volutie. Ze keren zich opnieuw te gen het volk." Ljoedmila verwoordt het onge duld van veel Oekraïners met pre mier jatsenjoek en president Porosjenko. De bebaarde Andriy (59) draagt een grote Amerikaan se baseballpet en spreekt liever Engels dan Russisch, want dat is de taal van de vijand. In de nieu we Oekraïense leiding heeft ook hij weinig vertrouwen. „Die ste len net zo hard van ons als hun voorgangers. Europa moet helpen. Dat is de enige oplossing." door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Advocaten en ethici slijpen de messen. De media zijn in hoog ste staat van paraatheid gebracht, de katholieke kerk ruikt kansen. Het grote publiek wil alles weten en mag nu antwoord geven op de onmogelijke vraag: van wie is de tweeling die deze week op een ge heime plek het levenslicht zag? AUTOVAKANTIES VAN ANWB Is het tijd voor een romantisch reisje? Venetië schittert in de lagune met haar honderden bruggetjes, pleintjes en kerkjes. Geniet u van het magnifieke uit zicht vanaf de Campanile op het San Marcoplein? Of maakt u een fietstochtje langs de 18e-eeuwse villa's aan de Brenta rivier? Ook culinair is Veneto een paradijsje: het is de streek van de prosecco, de pinot grigio, de carpaccio en de tiramisü. We wensen u dolce vita! Hotel Villa Patriarca ligt in een prachtig park in Mirano, in het hart van een gebied vol cultuur, op excursie-afstand van Venetië (ca. 20 km), Treviso en Padova. Elke 20 minuten stopt de bus naar Venetië voor de deur. v euro p.p. zoek boekcode 15700 Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 {80 cent per gesprek) met zoek boekcode 15700 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Inbegrepen 2,4 of 7x overnachting met Italiaans ontbijtbuffet dagelijks glaasje prosecco 1 x driegangendiner in Swiss Restaurant Café and Lounge (per volbetalende) 1x retourticket bus Venetië (per volbetalende) Prijzen 3 dgn 5 dgn 8 dgn 15/08-21/12 95 165 269 Kinderkorting (bij 2 volbetalen- den op de kamer): Ot/m 10 jaar: gratis Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten (€20,-), toeristenbelasting (lokaal tarief) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Geen 1 -1 -2 voor door onze redactie buitenland door onze correspondent Wierd Duk KIEV - Het onafhankelijkheidsplein in Kiev moet eindelijk rustig wor den, vindt de regering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8