Hamsters ZEEUWS-VLAANDEREN Koop uw lot vóór morgen 18.00! Gewonde visser almanak Stukje te zien van historische 'dodendraad' miljoen Gemeente verstrekt vergunning voor sloop én bouw winkels en appartementen op noordelijke deel van kop Noordstraat. Sport Jarno van Es is niet van de coupletten en refreintjes pryzenpot Trekking 10 augustus BRESKENS - In de haven van Bres- kens is donderdagavond een vis serman gewond geraakt aan boord van een viskotter. Hij kreeg een zware ketting op zijn schou der. Door de lage waterstand was de kademuur van de Middenha- vendam een te groot obstakel voor het ambulancepersoneel om hem van boord te halen. Daarom schoot de KNRM-reddingsboot Zeemanshoop te hulp. De Terneuzenaar is nog maar net te rug van vakantiemaar toch ver scheen hij met flinke wallen onder zijn ogen op het werk. „Dat komt door die verrekte hamsters", klonk het chagrijnig. „De hamsters van de buren logeren bij ons. Je ziet ze de hele dag niet. Maar op het moment dat je 's avonds de lichten uit doet, worden ze wakker. En maar rennen in hun radje... Mijn kinderen had den die beestjes tot gisteren nog hele maal niet gezien. Ik heb vannacht maar een videootje voor ze gemaakt van dat gekeet in de kooi." Zijn col lega heeft sinds kort ook hamsters, vertelde hij. „Die kreeg ik laatst bij de Albert Heijn, bij iedere vijftien eu ro boodschappen één. Zelden zulke brave beestjes meegemaakt." TERNEUZEN - De invulling van een deel van de Kop van de Noord straat in Terneuzen komt dichter bij. De gemeente Terneuzen heeft een bouwvergunning verstrekt voor de aanpak van het noordelijk deel van de Vlooswijkstraat. Daar wordt begin volgend jaar begon nen met de bouw van een com plex met winkels en daarboven ruim twintig appartementen. Projectontwikkelaar Hugo van Oord heeft, na lange onderhande lingen en procedures, overeen stemming bereikt met de eigena ren van het oude pand van wo- ninginterieurbedrijf Naeye-Verst- raten over de aankoop van hun winkel op de Kop. Van Oord was al eerder betrokken bij de invul ling van de zuidelijke entree van het stadscentrum, via de Leyten Groep uit Rotterdam. Al in 2008 bereikten Van Oord en Naeye een akkoord over de koop, maar volgens de betrokken par tijen liep de transactie, door dra len van de gemeente Terneuzen, grote vertraging op. Van Oord en Naeye, die met el kaar in contact kwamen door toe doen van oud-centrummanager en raadslid Bram Stoffels, sloten afgelopen voorjaar een nieuwe overeenkomst. De gemeente heeft inmiddels een sloop-én bouwvergunning verstrekt. Eer der al kocht Van Oord van de ge meente de overige oude winkel panden in het noordelijk deel van de Vlooswij straat. Daarmee was iets meer dan drie ton gemoeid. Het winkelpand van de woningin richter wordt, als alles procedu reel geregeld is, in september of oktober gesloopt. Eerder kan niet vanwege broedplaatsen van be schermde visdiefjes. Van Oord en ontwikkelaar Real Estade uit Oosterhout willen be gin volgend jaar starten met de bouw van het complex (8oo vier kante meter winkelruimte en ruim twintig appartementen voor alleenstaanden). Volgens Hendrik van Hoeve van Van Hoeve Make laars is de belangstelling van zo wel winkelbedrijven als particulie ren groot. Eind volgend jaar moet het com plex klaar zijn. De invulling van het zuidelijk deel van de Kop volgt later. Na de bouw in het noordelijk deel wordt er tijdelijk een maritieme invulling aan gege ven. Over de Kop van de Noordstraat wordt al vijftien jaar gepraat in Terneuzen en allerlei invuloefe ningen werden afgeserveerd. Nu lijkt er eindelijk sprake van een definitieve doorbraak. HELLESTRAAT - Om een eind te ma ken aan de stroom vluchtelingen, smokkelaars, spionnen en deser teurs sloten de Duitsers de grens tussen België en Nederland in 1915 af met een 450 kilometer lan ge draadversperring. Op deze 'do- dendraad', zoals die in de volks mond werd genoemd, stond 2000 volt spanning. Velen die door de versperring probeerden te komen, moesten het bekopen met hun le ven. Heemkring d'Euzie en leer lingen van de Broederschool in Stekene hebben in de Boswegel in Hellestraat precies op de lands grens een stukje van deze dodend- raad gereconstrueerd. Alleen al in Stekene kostte de dodendraad der tig levens. De draad blijft er vier jaar staan, net zolang als de Eerste Wereld oorlog duurde. In het Museum Oud Station in Stekene loopt tot eind februari ook een tentoonstel ling over de Grote Oorlog. Bij somber weer ziet de 'dodendraad' aan de Boswegel in Hellestraat er net zo onheilspellend uit als 100 jaar geleden, foto Peter Nicolai Schaakgrootmeester over de oorlog in Oekraïne Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl ZATERDAG 9 augustus 2014 21 Doorbraak sloop én bouw Kop door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 89