Sta oog in oog met de pinguïns 'Roet van rokende banden in de wijk' SCHOUWEN-DUIVELAND 25 'Onderdak' kan het beste snel worden gesloopt Vorig weekeinde deden tachtig coureurs mee aan een driftevene ment op het oude Olau-terrein aan de Buitenhaven in Vlissingen. Auto's die beheerst glijdend door bochten worden gestuurd, ge paard met lawaai van piepende banden en veel rook, roet en stank van brandend rubber. „De luchtvervuiling waait zo onze wijk in", zegt Viveka Hekkers, die net aan de andere kant van de A58 woont. „En dan die herrie nog. Je kunt het hele weekeinde niet buiten zitten. Bij een andere bewoner van de wijk lag het roet op zijn vijver." Ze heeft daarom een brief ge stuurd naar het college van B en W en de gemeenteraad van Vlis singen en een aantal gezondheids organisaties benaderd. De gemeente beraadt zich op de brief en nodigt Hekkers uit bij de evaluatie van het evenementensei zoen. Daarbij wordt ook iemand van de GGD Zeeland betrokken. De helikopter in actie. „Bij het vliegen hebben we bepaal de limieten", reageert de woord voerder van Defensie, „Als er niet aan die limieten wordt voldaan, gaat de training niet door en wordt het mogelijk verplaatst naar een locatie die op dat mo ment wel aan de eisen voldoet." Dat de Westerschelde in eerste in stantie was uitgekozen voor de he- likoptertraining, heeft volgens de woordvoerder te maken met de nabijheid. „Er wordt ook weieens bij Den Helder getraind, maar vanuit Gilze Rijen is het natuur lijk veel korter om naar de Wester schelde te vliegen." Dinsdag en woensdag vinden er opnieuw helikoptertrainingen plaats boven de Westerschelde. TRAINEN VOOR CURASAO Het sportcomplex werd op 5 juli gesloten en het nieuwe sportcen trum aan de Lange Blokweg opent eind augustus zijn deuren. Lang wachten met de sloop van het leegstaande 'Onderdak' zou - volgens het college van Ben W- de kans op verpaupering, vandalis me en brandstichting alleen maar vergroten. Na verwijdering van het uitgegra ven zwembad zal er een diepe put overblijven. Die zal gevuld worden met grond en zand en ver volgens zal de grond enige tijd no dig hebben om zich te zetten. Na vaststelling van het Master- plan 'Zicht op 't Sas', dat in no vember dit jaar gereed moet zijn, krijgt de gemeenteraad via deel projecten een voorstel tot herin richting van de betreffende perce len. Voor de ontwikkeling wordt gedacht aan een parkeerterrein, centrumvoorzieningen (inclusief verplaatsing supermarkt) en open baar vervoersvoorzieningen. Muziek- en lichtshow op het strand Op het strand bij Ouddorp, ter hoogte van paviljoen De Zee ster, vindt vanavond (zaterdag) een Sound Light Lasershow plaats. De stichting Promotie Kop van Goeree belooft dat de vuur werk- en lasershow, onder steund met muziek, voor unieke taferelen zorgt. Aanvang 22.30 uur. Willem Tanke geeft orgelconcert Komende dinsdagavond be speelt Willem Tanke het orgel in de Grote of Sint Nicolaas- kerk. Hij brengt werk van Bach, Haydn, Brahms, eigen composities en improvisaties. Men kan hem zien spelen via video-projectie op de muur. Aanvang 20.00 uur. Toegang 7,50 euro. Kinderen gratis. Boekenmarkt op het Havenplein Op het Havenplein in Zierik zee vindt vandaag de jaarlijkse boekenmarkt plaats. Verkopers uit het hele land bie den hun antieke en goede tweedehands boeken aan. Er is speciaal ook aandacht voor boe ken over Zeeland en Vlaande ren. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. Scootmobieltocht van 20 km op Schouwen Op dinsdagmiddag 12 augustus vindt op Schouwen-Duiveland weer een scootmobieltocht plaats voor mensen met een be perking. De start is om 13.00 uur bij restaurant Ouwe Smis se te Zonnemaire. De tocht is 20 kilometer lang en eindigt op 17.00 uur in Kerkwerve. Info: www.d-antilopen.nl 's-Heerenhoek Uw gazon maaien beu? 'Kunstgras hoeft niet duur te zijn" www.delta-kunstgras.nl info@delta-kunstgras.nl Spoorstraat II, 4431 NK ï-Gravenpofder Tel.: 0113 313166/06 21881191 ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen www.zooantwerpen.be In ruii voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticiket bij aan koop van ma*. 4 dagtickets voor ZOO Antwerpen aan stan daard individueel tarief Deze dagjtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aan koop. Niet inwisselbaar tn speciën, niet cumuteerbaar met an dere acties, promoties of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2OW. Kopieën worden niet aanvaard. Niet geldig op eerder aangekochte tickets. OOST-SOUBURG - Viveka Hekkers uit Oost-Souburg heeft protest aan getekend bij de gemeente Vlissin- gen tegen het evenement Drift Chal lenge by the Sea. Uit zorg over de volksgezondheid heeft ze ook aller lei instanties benaderd, waaronder KWF, Longfonds, GGD en RIVM. Sinds februari dit jaar is een Neder landse Cougar-transporthelikopter actief in Curasao. De helikoptertrainingen boven de Westerschelde zijn een vast onder deel in de opleiding van de piloten die naar Curasao gaan. De bemanning van de Cougar voert in Curasao kustwachttaken uit, waaronder reddingsoperaties en antidrugsoperaties. De Nederlandse transporthelikop ter wordt ingezet tot december 2014. ■'■•-'-VA-." door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met het oog op de openbare orde wil het dagelijks ge meentebestuur haast maken met de sloop van zwembad en sporthal len 'Onderdak' aan het Groene Weegje in Zierikzee. De sloopkos- ten van 'Onderdak' en van het naastgelegen bedrijfspand bedra gen 275.000 euro. Dat is inclusief asbest- en bodemonderzoek en af sluiting van nutsvoorzieningen. 's-Heerenhoek P.Fronhoffstraat 21 Semibungalow met garage 618m2 grond Woonprog. op de begane grond mogelijk, Vraagprijs 295.000 k.k. www.makelaardijwesteinde.nl OUDDORP BROUWERSHAVEN ZIERIKZEE ZONNEMAIRE ""■«MMESS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75