176 min of meer complete lichamen geborgen Drank in het spel bij dodelijke botencrash 6 BINNENLAND KONINKLIJKE LUCHTMACM Vliegramp MH Je oude matras is geld waard! Iedere 8 tot 10 jaar ben je toe aan een nieuwe matras. Ruil je oude matras bij ons in en je krijgt 20% voordeel op een nieuwe. En geen zorgen om je oude matras, deze halen we bij je op om te laten recyclen. (Her)gebruik je je oude matras zelf? Dan krijg je het voordeel natuurlijk ook! Dé winkel met het complete Auping assortiment onder één dak. auping Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) plaza Dat blijkt volgens een woordvoer ster van het Openbaar Ministerie (OM) uit stukken van het Neder lands Forensisch Insituut (NFI). De rechtbank maakte de informa tie uit deze stukken gisteren open baar, nadat ze had beslist dat de man de komende twee weken nog in de cel moet blijven zitten. Volgens een berekening van het NFI moet het alcoholgehalte in het bloed van de man tussen de 1,4 en 2,6 milligram per liter zijn- geweest. In Nederland is 0,5 milli gram per liter toegestaan voor mensen die aan het verkeer deel nemen. Het OM verdenkt de 49-jarige Oos terbeker van doodslag, want door de aanvaring kwamen twee man nen uit Leusden om het leven. Twee andere mannen aan boord bleven ongedeerd. Nadat de man za terdagavond op de sloep was ge botst, ging hij er met grote snel heid vandoor. De politie zocht naar hem met onder andere jetski's en een helikopter. Zondagmorgen vroeg werden de man en zijn vier passagiers (onder wie zijn moeder en zijn vriendin) in een woning van de man in Vinkeveen gevon den en gearresteerd. De vier zijn vrijgelaten, maar nog wel verdach ten. De politie is nog niet klaar met het onderzoek naar het ongeval. ten van het DNA-onderzoek van het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) binnenkomen", aldus De Bruijn. „Daardoor kunnen sneller matches worden ge maakt." Het team heeft in totaal 650 DNA-monsters gekregen uit alle landen waar de 298 slachtof fers vandaan kwamen. Het identificatieteam heeft maan dag, na de aankomst van de laat ste kist met stoffelijke resten, een eigen ceremonie gehouden op het kazerneterrein in Hilversum. „Dat was tevens het moment dat we een hectische periode afsloten en overgingen tot onze normale routine", zei de coördinator. Het zogenoemde schouwen van de overschotten is nu klaar, maar al les staat klaar om weer te begin nen als er nog meer resten wor den binnengebracht. Het team zoekt in de vrijdag aan gekomen kisten met persoonlijke* bezittingen naar paspoorten en of ficiële documenten. Persoonlijke spullen die overduidelijk iemands eigendom zijn geweest, worden zo snel mogelijk teruggegeven aan nabestaanden. De overige spullen worden gerubriceerd en opgeslagen totdat duidelijk is aan wie ze behoorden. „Zodra we voor 100 procent zeker zijn van een identiteit, lichten we nabestaanden in", zei De Bruijn over het begraven van onder ande re de 23 inmiddels geïdentifi ceerde doden. „Hoe zij met de stoffelijke resten en andere zaken omgaan, is hun besluit. Wij heb ben dan niet meer de regie." Dat heeft Arie de Bruijn, coördina tor van de forensische specialis ten die in Hilversum aan het werk zijn, gisteren gezegd. Het team heeft tot op heden 23 slachtoffers van de vliegramp in Oekraïne geïdentificeerd. Het gaat om 18 mensen met de Neder landse nationaliteit. Onder hen was ook iemand met een dubbele nationaliteit, de Britse. De overige slachtoffers komen uit Maleisië (2), Duitsland (1), Canada (1) en Groot-Brittannië (1). De nabe staanden zijn geïnformeerd. In totaal kwamen 298 mensen om het leven door de ramp. 196 slacht offers hadden de Nederlandse na tionaliteit. Er zijn tot nu toe 228 kisten met menselijke resten bij de kazerne aangekomen. De identificatie van de stoffelijke overschotten loopt wat vertraging op, omdat in Oek raïne veel met formaline is ge werkt. Formaline scheidt giftige dampen af en dus moeten alle kis ten met beschermende kleding aan worden geopend. Specialisten uit Nieuw-Zeeland, Groot-Brittan- nië, Maleisië, Indonesië, de VS, Canada en Nederland helpen mee in Hilversum, aldus De Bruijn. Het gaat om politiemensen, tand artsen, DNA-deskundigen en vin gerafdruk-experts. Van de 23 bekende slachtoffers zijn er twee aan de hand van hun vingerafdrukken geïdentificeerd en 21 aan de hand van gebitsgege- vens. „Nu is het moment aange broken waarop de eerste resulta- Kijk voor onze koopzondagen op www.auping.nl Geldt in de actieoperiode van 12 juli t/m 24 augustus 2014 op matrassen én topmatrassen. Kijk voor de voorwaarden op Auping.nl/matrasvoordeel. UTRECHT - De schipper van een speedboot die zaterdag op de Vin- keveense Plassen op een sloep botste, had minstens drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. De rechter bepaalde vrijdag dat de verdachte de komende twee weken nog in de cel moet blijven ROYAL NETHERLANDS AIR FORCE WHS«fn tien toom I Terugkerend personeel van de repatriëringsmissie wordt gisteren welkom geheten door de Commandant der Strijdkrachten, foto Bram Saeys/HH HILVERSUM - Er zijn 176 min of meer complete lichamen terugge vonden na de vliegramp in Oost-Oekraïne. Daarnaast zijn er 527 lichaamsdelen bij de Korporaal van Oudheusdenkazerne in Hilver sum aangekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6