Zeeland Zeedieren naar boven halen Kermis in centrum van Goes Drie Trampers exposeren w Switchback opent de deuren ZOMERKRANT 5 Zomeragenda ti ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 ZATERDAG Koudekerke, Walcheren Ringrijden 'gehuwden' te Koudekerke Ringrijden is een folkloristische traditie waarbij men te paard een lans door een ring probeert te steken. Gehele dag Vlissingen, Walcheren Vlissingen Zingt Op zaterdag 9 augustus 2014 vindt vanaf 19.45 uur de zevende editie van het gratis toegankelijke mee- zingevenement Vlissingen Zingt plaats. Bellamypark, vanaf 19:45 Colijnsplaat, Noord-Beveland Colijnsplaatse Dagen Braderie, vrijmarkt, muziek, helikoptervluchten vanaf strekdamen meer. Haven, Voorstraat, gehele dag Kamperland, Noord-Beveland Ezelwandeling Noord-Beveland door polders en langs Veerse Meer Kijk voor meer informatie op: www.ezelhuis.nl Jacobadijk 10, van 10:30 tot 12:30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Paardenkar rijden omgeving Wemeldinge Hoogeweg 3, van 10:00 tot 11:30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Fotografie Schelpen Safari Een workshop fotografie voor de gevorderde foto graaf, toegespitst op kader,standpunt en composi tie... tevens gedeelte uitleg over RAW en photoshop. Noordelijke Achterweg 62, van 08:00 tot 10:30 Sint Annaland, Tholen en Sint Philipsland Kermis Havenplein, vanaf 10:00 Tholen, Tholen en Sint Philipsland Concert orgel en mezzosopraan Aart en Helma Kot orgel en mezzosopraan geven een middagconcert in de serie zomerconcerten Tho len. Korte frisse orgelstukken, afgewisseld met solo zang. Van musical tot licht klassiek. Kerkplein 1, van 14:30 tot 15:00 Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Visserijfeesten Groot volksfeest t.b.v. de visserij. Met op zaterdag en zondag een braderie en op za terdag een grote rommelmarkt. Voor een volledig programma kijkt u op: www.visse- rijfeesten.nl In het dorp en bij de haven, vanaf 08:00 Cadzand, Zeeuws-Vlaanderen Kampvuur met Napoleon Napoleon terug in Zeeuws-Vlaanderen! Beleef de oversteek van Napoleon over het Zwin en de ontste king van het kampvuur. Zwarte Polderweg 16, van 20:00 tot 22:30 Cadzand, West Zeeuws-Vlaanderen Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde' Op 'Zomerweelde' is van alles te zien voor jong èn oud. Nostalgisch boerenerf, tevens welkomboerderij. Fuchsiatuin 'Zomerweelde', Herenweg 2, van 10:00 tot 17:00 Oostburg, West Zeeuws-Vlaanderen Eenhoornwandeling In 2 uur tijd loodst het gidsenteam Zeeuws-Vlaande ren u langs de parels van Oostburg. De verhalen over het ontstaan van de kreek het Groote Gat, de Spaans-Staatse linies, de groeiende stenen, de Twee de Wereldoorlog en de wederopbouw spreken tot de verbeelding. Ledeltheater, Ledelplein 16-17, van 13:30 tot 15:30 Sluis, West Zeeuws-Vlaanderen Pootje baden doe je nooit alleen en daar kun je vanavond in Oostkapelle zeker achterko men! Met respect voor het bodemle ven wordt het verborgen leven van tal van zeedieren door middel van een kor (sleepnet) zichtbaar gemaakt. Kin deren kunnen met een garnalennetje actief aan de activiteit deelnemen. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmelden. Aanmelden via: 0118- 582620 of via www.terramaris.nl. Duinvlietweg 6, van 18:30 tot 20:30. Kinderrondleiding 'Op zoek naar J.H. van Dale' Ook dit jaar organiseert VW Sluis weer een rondlei ding speciaal voor kinderen. Als leidraad wordt de in Sluis geboren grondlegger van het woordenboek 'De Dikke van Dale' Johan Hendrik van Dale genomen- De gids zal in eenvoudige woorden een stukje van de geschiedenis en leuke weetjes over Sluis vertel len. Graag vooraf aanmelden. Groote Markt 1 (VW Sluis), van 10:30 tot 11:30 Burgh-Haamstede, Schouwen-Duiveland Folkloristische dag 'de Burghse dag' Ring, centrum, van 10:00 tot 17:00 Brouwershaven, Schouwen-Duiveland Concert door Martin Mans en Marien Stouten, Gro te of Sint Nicolaaskerk Kerkplein 3, vanaf 20:00 Zierikzee, Schouwen-Duiveland Boekenmarkt van Antiquariaat Ex Libris Havenplein, van 10:00 tot 17:00 Zierikzee, Schouwen-Duiveland Centree Kids Het wordt één groot feest op het grasveld bij de Dik ke Toren in Zierikzee tijdens Centree Kids. Knutse len, springen, spelen, meezingen... noem maar op! Kerkplein 1, van 14:00 tot 19:00 ZONDAG Veere, Walcheren Naum Grubert (piano) - Grote Kerk Veere Naum Grubert werd in 1951 geboren te Riga. Na zijn studie bij Theodore Gutman in Moskou, was hij laureaat van verschillende prestigieuze pianoconcour sen en tourde hij intensief internationaal. Oudestraat 26, vanaf 15:30 Goes, Zuid-Beveland Manhuistuin concerten. Zusterstraat 11, vanaf 12:00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Zeewier kookcursus Wieren zijn het voedsel van de toekomst volgens sommigen. En gewoon verkrijgbaar uit de Ooster- schelde. Noordelijke Achterweg 62, van 16:00 tot 19:00 Cadzand, West Zeeuws-Vlaanderen Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde' Op 'Zomerweelde' is van alles te zien voor jong èn oud. Herenweg 2, van 14:00 tot 17:00 Sluis, West Zeeuws-Vlaanderen Retrobus Stoomtrein Arrangement Met een historische lijnbus van de voormalige "Na tionale Maatschappij voor Buurtspoorwegen" uit de jaren '80 wordt u opgepikt aan de vertrekplaats in Sluis voor een rit richting Maldegem(B). St. Annastraat, van 14:00 tot 18:30 Hulst, Oost Zeeuws-Vlaanderen ZomerVestingWandeling Hulst VW Hulst, Steenstraat 37, van 14:30 tot 15:30 10-8-2014 Evenementen Renesse, Schouwen-Duiveland Kidz Plein RenesseAanZee Er staan diverse speeltoestellen om de kinderen te vermaken. Evenemententerrein Hogezoom, gehele dag. Meer op www.vwzeeland.nl of op onze site! Rondjes draaien op de kermis in Goes, archieffoto Willem Mieras De kermis in Goes is sinds gis teren weer neergestreken in het centrum van Goes, er zijn diverse attracties te vinden voor jong en oud op de Grote Markt, rondom de Grote Kerk en de Koepoort. Vandaag is de kermis te bezoeken van 10.00 tot 24.00 uur. Morgen is dat vanaf 14.00 uur en de rest van de week, tot en met donderdag vanaf 12.00 uur. Schilderij Kom Tramper: 'Vroeger zeewering'. Ko Tramper uit Krabbendijke en zijn dochters Bianca en Jeanin exposeren vandaag, maar ook op andere zaterdagen in augustus schil derijen en sieraden van zilver en paar denhaar in het Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. De drie familieleden noe men zichzelf '3 Trampers'. De kijkmid- dagen duren van 13.30 tot 16.00 uur. Van Hattumstraat 5 Materiaal uit de Tweede Wereldoorlog, archieffoto Willem Mieras Sleepnetvissen. foto Dirk-Jan Gjeltema Oorlogsmuseum Switchback in Oostburg neemt u mee naar de tijd van de Tweede We reldoorlog. Het vertelt het verhaal van operatie Swichback waarbij de gealli eerde strijders Zeeuws-Vlaanderen be vrijdden. De helden, de verschrikkin gen, de verwoestingen en daarna de wederopbouw komen tot leven. Oudestad 16, van 13:00 tot 17:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45