Eindeloos variëren met Stralend op de Zeeuwse stranden smoothies hn 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 V Zomcrdrankje Hotspot ra Smoothies zijn ideale zomer- drankjes. Je krijgt op een makkelijke manier veel vita mines binnen en daarnaast kun je eindeloos variëren met ingrediën ten. Je kunt bijvoorbeeld een fruit- smoothie maken door fruitsoor- ten naar keuze in een blender te doen en door elkaar te mixen. Ook kun je smoothies met groen te maken, zoals de tomaatsmoot- hie. Benodigdheden: een in stuk Als de zon ook maar een beetje schijnt, trekken we massaal naar het strand om te genieten van de Zeeuwse zo merzon. Uiteraard wil je er dan stralend en zomers uitzien. En hoe kan dat beter dan met een hippe bikini? Dit seizoen zien de meeste bikini's er vrouwelijk en romantisch uit. Pastelkleuren en bloemenprints komen vaak terug. Wanneer je kiest voor een pastel kleur, besef dan dat deze kleur je bleek kan maken. Dus als je wilt dat je zomerse teint optimaal tot zijn recht komt, kun je bijvoor beeld kiezen voor een felle kleur met een exotische print. Om een bikini te kopen kun je in bijna el ke kledingwinkel slagen, maar het kan ook via internet. Zo heb je op wehkamp.nl keuze uit bijna achthonderd bikini's. Ook de bo venstaande voorbeelden zijn hier te koop. Je kunt zelfs de avond voordat je naar het strand gaat nog op zoek, want als je voor 22.00 uur bestelt wordt je bikini de volgende dag thuisbezorgd. De ingang naar de veerboot van Vlissingen naar Breskens staat vol met mensen die voor een dagje naar Zeeuws-Vlaande- ren gaan. „Er gaan wel veel mensen met de boot mee", zegt de vijfjari ge Joas Mensink tegen zijn moeder. „Ja dat komt omdat veel mensen het leuk vinden om te varen", legt moeder Debora uit. Veel toeristen hebben de fiets meegeno men en zijn van plan om een tocht door Zeeuws-Vlaanderen te maken. Terwijl ze wachten komt de veerboot aan vanuit Breskens en de mensen die uitstap pen lopen snel door naar de uitgang voor een dagje Walcheren. Daarna mag ieder een die naar Breskens gaat, instappen. De mensen met een fiets moeten voor de boot begint te varen eerst hun fiets nog vastzet ten om vervolgens snel door te lopen naar boven voor een plekje in de zon. Als al die stoelen bezet zijn, gaat de rest van de be zoekers naar binnen. Ook Joas Mensink loopt met zijn ouders en twee broertjes naar binnen om te gaan zit ten bij het raam. Hij wil graag naar buiten kijken zodat hij de andere boten kan zien varen. „Kijk daar is een hele grote takel boot. Die boot is nog veel hoger dan deze boot." De familie Mensink is op vakantie in Koudekerke en gaat vandaag een dagje naar de speeltuin in Breskens. Het pontje is inmiddels al tien minuten aan het varen. Veel toeristen kijken uit naar een gezellige dag aan de overkant. Ook de familie Pero uit Best heeft zin in vandaag. Zij verblijven ook in Koudekerke en gaan morgen weer naar huis. „Dus nog een laatste leuke dag voordat we weer ver trekken. Vandaag zijn we van plan om een mooie fietstocht te gaan maken. Maar we weten nog niet langs welke plekken. We kijken gewoon wat er op ons pad komt en tussendoor stoppen we voor iets lekkers", zegt Marion. „Ja dat klopt, we hebben geld meegenomen en geen schrik", grapt Frank tussendoor. De familie Pero is al vaker met de veerboot over geweest en zijn toen ook door Zeeuws-Vlaanderen gaan fietsen. Inmiddels is de boot bijna aangekomen bij de veerhaven van Breskens. Iedereen staat op en gaat klaar staan om meteen van boord te gaan, zodat ze kunnen beginnen aan hun dag op Zeeuws-Vlaanderen. Na een zonnige dag staan de toeristen weer klaar om terug te gaan naar hun ver blijfplaats op Walcheren. Wilma en Johan Louwerse zitten buiten op het achterdek na te genieten van een onverwachte dag Brugge. „Vandaag zijn we eerst naar Rit- them gegaan omdat mijn overgrootvader daar heeft gewoond. Daarna zijn we door gegaan naar Vlissingen en daar gingen wij aan boort van deze veerboot. Aangekomen in Breskens zagen wij de bus naar Brugge en toen dachten we 'waarom niet?"' Veel gezinnen en stellen zijn moe van een lange fietstocht. Ook Anne Marie ën Pieter Marij- nus zijn in hun fietspakjes aan het uitrus ten. „Met de fiets zijn we helemaal langs de duinen naar Knokke gegaan. Het was een fijne route en hebben veel mooie plek ken gezien", zegt Anne Marie. Het pontje vaart langzaam verder en er zijn meerdere boten die met een hogere snelheid voorbij gaan. „Pieter zei net dat deze boot Fast Fer ries wordt genoemd, maar zelf niet echt fast is. Maar op deze manier kun je juist meer van de omgeving zien!" ken gesneden, geschilde komkom mer, twee tomaten, 125 gram aard beien, een theelepel olijfolie en een glas water. Eerst doe je de stukken komkommer in de blen der. Dan voeg je de tomaten toe, in stukken en zonder zaadjes. Vervolgens de aardbeien, schoon gemaakt en zonder kroontje. Uiteindelijk doe je er een glas wa ter en een theelepel olijfolie bij. Nu kan de blender aan en heb je binnen een paar minuten een heerlijke, gezonde smoothie. Rravinaie Zee/anci door Joanne Karkdijk door Joanne Karkdijk Deze bandeau bikini in pastelkleur heeft een V-beugel tussen de uit- neembare cups. Ook het koordje met kraal in de nek kan eraf. O'neill, 49,95. Een zonnig dagje aan de 'overkant' MDeze zwart-witte bandeaubikini heeft een zwarte voering, zodat 'ie niet doorschijnt. Op de rand zitten kraaltjes in verschillende kleuren. Roxy, 39,95 door Vera van der Haven De cups van deze triangelbikini zijn verschuifbaar en in het mid den hangt een afneembare veer aan een goudkleurig haakje. Beachwave, 39,95 B Toeristen lopen de veerboot af voor een fietstocht aan de 'overkant', foto Ruben Oreel Een gezonde toma- tensmoothie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44