Totaal verschillend, toch verbonden met elkaar ZOMERKRANT 3 Leestip hun rollen al: Greet Atleet en Jan de Sportman. Greet's kleren zijn helemaal nat. Ze oogt verward met haar enorme ro ze bril en gestreepte armwarmers. „Mijn hele huis is overstroomd! Jan pro beerde me te helpen, maar nu heeft hij last van zijn arm. Kunnen jullie niet mee komen?" Een jongetje lacht ontdeugend. „Ja, om te zwemmen!" Iedereen lacht. Dan kijkt 'Greet', zonder vermomming Louise, opeens serieus. „Weten jullie of er wel eens een grotere overstroming dan dit geweest is?" Even blijft het stil. Dan zegt een meisje aarzelend: „Ja, de hele we reld, toch?" Nadat Gerard en Laura over Noach verteld hebben, krijgen alle kinde ren een papier. De opdracht is om een re genboog te verven. Iedereen rent naar het gras en gaat met verf aan de slag. Ook Jay (8) is geconcentreerd met zijn kwast in de weer. Om te vertellen wat hij van de Zomerbus vindt, legt hij die even neer. „Het is hier leuk. De verhalen die we horen vind ik mooi. Ik ben namelijk geïnteresseerd in de geschiedenis, want je kunt leren van het verleden." Jay komt We willen de boodschap van het evangelie doorgeven. We willen 'Gods liefde' laten zien. uit Eindhoven en is op vakantie bij zijn oma. Zij had de bus vorige jaren al zien staan en vroeg hem of hij zin had daar heen te gaan. Nu komt hij er elke dag. Hij vertelt dat hij veel vrienden heeft ge maakt op de kidsclub. Het meisje naast hem lacht een beetje. Jay: „Ja, Lotte ken ik nu goed. We zijn hier bijna altijd sa men." Lotte woont in Renesse en is bijna dagelijks bij de kidsclub te vinden. „Het is hier leuk en gezellig, er zijn lieve mensen. Ook de verhalen over God en Je zus zijn mooi. Daar heb ik van geleerd dat je nooit vervelend moet doen en niet moet pesten." Jay's favoriete onderdeel van de activitei ten die de Zomerbus organiseert is het bouwen aan de ark. „Hier heb ik gehoord over Noach en de ark. Ik leer hier veel, nog meer dan op school. Moeilijke din gen die ik nog niet wist. De echte ark was zeventig meter lang. Ik kan me goed voorstellen hoe dat eruit heeft gezien." De verhalen die hij op de kidsclub ge hoord heeft, neemt hij mee naar huis. Door het verhaal over de overstroming die de hele wereld onder water bracht, is hij gaan nadenken. „Ik weet nu wat ik moet doen, als er zoiets gebeurt. Daarom ga ik thuis in Eindhoven ook een ark ma ken. Vanhout of ijzer. Het wordt een gro te ark. Zodat mijn hele familie erin kan." De jongen in de gestreepte pyjama Als de vader van de negenja rige Bruno een nieuwe baan krijgt, komt het ge zin wel op een heel bijzondere plaats te wonen: Auschwitz. Zijn vader wordt er commandant. Bru no en zijn zus ontdekken dat hij vanuit zijn kamer uitzicht heeft op de mensen achter het prikkel draad. Ze kijken allemaal triest en lopen in rondjes. De mensen lo pen daar in gestreepte pyjama's rond. In het begin heeft Bruno heimwee naar Berlijn. Maar als hij een keer in zijn eentje langs het hek gaat wandelen ontmoet hij de joodse jongen Shmuel. Ze zijn totaal verschillend, hij heeft alles wat hij maar wil terwijl zijn vriend honger lijdt. Toch voelen ze zich verbonden met elkaar. Bruno gaat minimaal een keer in de week naar het hek toe om te praten met zijn nieuwe vriend. Shmuel zegt vaak tegen Bruno dat het niet leuk is waar hij woont, toch wil Bruno een keer kijken. Shmuel neemt op een dag een gestreepte pyjama mee voor hem zodat hij niet herkend wordt. Ze lopen daarna samen over het kamp en worden omsin geld door soldaten, ze moeten meelopen en lopen een gebouw in. Bruno's vader vindt zijn kle ding voor het hek en weet al hoe het is afgelopen. John Boyne schreef een mooi vriendschapsverhaal met een schokkend einde. Het boek werd al snel vertaald in 22 landen. ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 leer je meer dan op school' De kidsclub begint elke morgen met zingen en een bijbelverhaal, want het belangrijkste doel van de Zomerbus is evangelisatie, foto's Ronald den Dekker Louise van de Velde, Zomerbusteam. www.zomerbus.nl door Jerry van Luijk Het boek: De jongen in de gestreepte pyjama is te koop voor 10 euro. Hardcover van de versie: De jon gen in de gestreepte pyjama.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43