Kom kunst kijken in kerkje 2 ZOMERKRANT -0- Zomernieuws De ambassadeur Op de Ring van Renesse staat deze vakantie de Zomerbus. Een christelijk jongerenteam wil mensen kennis laten maken met 'God's liefde'. lenden. Met hun zelfgemaakte ark beel den ze dan het verhaal van Noach en de ark uit. Van 11 tot 15 augustus is het the ma 'Koningsweek.' Louise vertelt dat alle kinderen welkom zijn op de club. „Er komen kinderen uit het dorp, maar ook kinderen die hier op vakantie zijn. Zo is er een Duits meisje wat bijna elke ochtend komt. Daarom hebben we ook een Duitse kinderbijbel, zodat we de boodschap ook aan haar kun nen doorgeven." 's Avonds gaat het jongerenteam de straat op om te evangeliseren. Hierbij delen ze kaartjes met prikkelende teksten uit en waterflesjes met de bijbeltekst 'laat wie dorst heeft tot Mij komen' en gaan ze met voorbijgangers in gesprek. De reac ties hierop zijn heel verschillend. Louise:„We willen niemand iets opdrin gen, maar proberen uit te leggen hoe be langrijk God voor ons allemaal is. Leef tijdsgenoten zijn vaak verbaasd dat wij dat doen en over God praten. Maandaga vond spraken we nog een jongen aan. Hij stelde lastige vragen en het gesprek liep niet zo goed. Maar toen we hem de vol gende dag zagen, kwam hij naar ons toe. Hij had nagedacht en toonde oprecht inte resse. Dat was een hele mooie ervaring." Maar sommige mensen staan er helemaal niet voor open en stellen zich kritisch op richting het evangelisatieteam. „Dat is moeilijk en confronterend. Wij weten ook niet alle antwoorden. Dan zoek ik in de bijbel op wat daarover geschreven staat en denk ik na wat God van ons wil. Soms zijn er momenten dat ik het niet meer zie zitten. Gelukkig wordt er in de kerken iedere week een bidstond voor ons gehouden. Dat geeft kracht en nieu we energie. Dan voel ik me gesterkt." De kinderen zingen en klappen enthou siast met de liedjes mee. Dan komen twee verklede leden van het jongeren- team de hoek om. De kinderen kennen De deuren van het intieme dorpskerkje van Kattendij- ke staan vandaag van 11.00 tot 15.00 uur open voor bezoekers. Vandaag exposeert Wim van de Wege in het bedehuis. Hij schil dert Zeeuwse landschappen, stads- en dorpsgezichten in een vlotte, kleurrijke, expressionisti sche stijl. Het is de laatste dag van de zomer- openstelling van het kerkje in dit seizoen. Binnen zijn middeleeuw se grafstenen te zien van geestelij ken die verbonden waren aan de kloostergemeenschap aan de Mon- nikendijk. Dat gehucht ligt even ten zuidwesten van Kattendijke, fraai gelegen nabij de Deessche Watergang. Nog een tip: fiets door naar We- meldinge en bezoek daar de Maar tenskerk. Dan heb je ook nog eens mooie vergezichten over de Oos- terschelde. De kerk in Wemeldin- ge is open van 13.00-17.00 uur. Het bedehuis behoort tot de mooi ste dorpskerken op Zuid-Beve land. Vanaf de Ring van Renesse klinkt vrolijke muziek. Een tiental kinde ren en acht jongeren zitten op houten banken in een kring. In het mid den een keyboard. „Kom aan boord," zin gen ze, terwijl ze een uitnodigend gebaar maken. „Er is een hart vol liefde, pak die uitgestoken hand." Het thema van de Zo merbus is deze week 'Noach'. De Zomer bus is een initiatief van de Christelijk Ge reformeerde Kerken van Haamstede, Kerkwerve en Zierikzee. Een team van acht christelijke jongeren uit deze kerken staat deze zomer twee keer twee weken op de Ring van Renesse met een omge bouwde srv-bus. Voor Louise van de Vel de is het de vierde keer dat ze deel uit maakt van het Zomerbusteam. „Het is heel gaaf om te doen. Het grootste doel is evangelisatie. Natuurlijk komt er ook een stuk recreatie bij, maar we willen vooral de boodschap van het evangelie doorge ven. We willen 'Gods liefde' aan de kinde ren laten zien." Kinderen van vier tot twaalf jaar zijn van maandag- tot vrijdagochtend van 10.30 tot 12.00 uur welkom op de kidsclub. Dan wordt een bijbelverhaal verteld en wor den liedjes gezongen. Daarna knutselen de kinderen en doen ze spelletjes, 's Middags bouwen de kinderen van 15.30 tot 17.00 aan de ark. Als die vrijdag af is, geven zij samen met het jongerenteam een uitvoering aan ouders en belangstel- 'Bij de Zomerbus in Renesse i 1 v door Willem Staat De kinderen maken een ark, om uiteindelijk het verhaal van Noach aan hun ouders uit te beelden, foto Ronald den Dekker De dorpskerk van Kattendijke biedt vandaag onderdag aan een schilderijen- 3 tentoonstelling. door Joanne Karkdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42