FZC opening van speeiweek in Huist Zomerpracht van Limburgse Lottum 0 Hotspot 22 Een steiger vol met kinderen en ouders, allemaal op zoek naar krabben. Cisteren vond het Zeeuws kampioenschap plaats in Colijnsplaat. 9 augustus 2014 g Bij de Zomerbus in Renesse leer je meer dan op school Een zonnig dagje aan de 'overkant' Regenachtig week end, zondag erg nat. Windkracht: 5 Neerslag: 3 mm steiger. De vierjarige Joey vist samen met zijn vader. „Wij vissen met mosse len en visafval in een netje, de krabben blijven er dan aanzitten." Vier juryleden lopen over de steiger om te controleren of de kinderen niet sa men vissen, hulp van de ouders mogen ze wel gebruiken. „De ouders zijn vaker nog fanatieker dan de kinderen", lacht Manon. Na een uur vissen zijn er in totaal 321 krabben gevangen. De zevenjarige Bo dy is de winnaar van het evenement. In totaal ving hij 39 krabben. „Ik ben echt super blij! Er zijn veel meer kinderen die groter zijn dan ik en toch heb ik ge wonnen!" Ik vang de krabben met spek want dat vinden ze lekker", zegt de achtjarige Wessel uit Veenendaal. Wessel is één van de 91 kinderen die meedoen aan het Zeeuws kam pioenschap krabbenvangen in Colijns plaat. Binnen een uur moeten ze er zo veel mogelijk hebben gevangen. „Ik heb er al drie gevangen in tien minuten, ik denk dat ik er wel meer dan twintig binnen kan halen." Hoe de kinderen de krabben vangen mogen ze zelf weten. „Het kan met touwtjes of netten, als ze maar krabben vangen", zegt Manon Vink van de orga nisatie. De kinderen staan allemaal op de steiger en doen hun uiterste best. „Het lukt helaas niet bij mij, wij heb ben alleen maar brood meegenomen", zegt de zevenjarige Jelte van Hoorn. Hij heeft daarom een goede tip: „Als je gaat vissen, moet je wel goed aas hebben." Met brood lukt het dus niet. Meer geluk hebben ze een stukje verderop op de |Q pagina 5: Alle uitjes in Zeeland Het Limburgse dorpje Lot tum wordt de komende dagen overspoeld door ve le tienduizenden toeristen uit de hele wereld. Ze komen kijken naar de talloze rozen van zo'n 200 soorten die te zien zijn in de meest uiteenlopende kunstvor men. Maar liefst 1500 vrijwilligers hebben Lottum getransformeerd in een rozendorp, zegt woordvoer der Lei Spreeuwenberg van het or ganiserende Rozendorp Lottum. Bepaald geen toeval. Want Lot tum is met 18 miljoen rozenstrui ken per jaar de grootste leveran cier en exporteur van rozen in Ne derland. De vorige keer, in 2012, bezochten 60.000 mensen het fes tival. Dit jaar is het thema 'Rozen stelen de show'. a Kinderen strijden om de beker voor de winnaar van het Zeeuws kampioenschap krabben vangen, foto Mechteld Jansen Ouders fanatieker dan kind door Jerry van Luijk De speelweek in Hulst opent morgen om 19.00 uur met een zelfgeschreven musical in Den Dullaert. Van 11 tot en met 15 augustus vindt in Hulst en de vijf kerndorpen de 41 e jeugdvakantieweek plaats. Kinderen van 6 tot met 12 jaar kunnen dan deelnemen aan de Speelweek en .dat kost één euro per dagdeel. De spel letjes lopen uiteen van hutten bouwen tot broodjes bakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41