Belgische trainer Oemoemenoe Hendriks sneuvelt in halve eindstrijd van NK jeugdtennis Toernooizege voor Ernst of Ikonnikov SPORT 35 Voor Oemoemenoe was het deze zomer een moeilijke zoektocht naar een trainer. De vereniging heeft wel een selectie die geschikt is gebleken voor een langer ver blijf op het hoogste niveau in Ne derland, maar de financiële mid delen ontbreken. Daardoor was het niet eenvoudig een goede trai ner in het buitenland te vinden. „We kunnen zo iemand nu een maal minder bieden dan andere clubs doen", legt bestuurslid Mir jam Wasterval uit. Er is nu voor een creatieve oplos sing gekozen. Van Hauwermeiren komt voor de training van donder dag en de wedstrijd van zaterdag. Ondertussen blijft hij ook coach van Rhinos Oudenaarde, dat op zondag speelt. De andere trainin gen bij Oemoemenoe worden ver zorgd door de Nieuw-Zeelander Ray Blackburn, die overkomt van Tovaal. Herbert van der Waal is op de achtergrond ook nadrukke lijk aanwezig. Het seizoen begint op zaterdag 6 september. Dan spelen de Middel burgers thuis tegen Ascrum. ROTTERDAM - Daan Hendriks is er gisteren niet in geslaagd om de finale van het Nederlands kampioenschap tennis onder twaalf jaar te bereiken. De Goese nummer drie van de plaatsings lijst werd door Jens Hoogendam, die als eerste ingeschaald is in Rot terdam, de voet dwarsgezet: 6-3 6-2. Op weg naar de halve eindstrijd verloor Hendriks geen set. In zijn eerste vier partijen gaf de jonge leerling van Tennis Organisatie Zeeland zelfs maar acht games weg. Bij de jongens onder zestien jaar haalde Ronetto van Tilburg, af komstig uit Arnemuiden, tot de kwartfinales. Bij de meisjes in de zelfde leeftijdscategorie kwam de Zierikzeese Romy Kerkhove even ver. Alle andere Zeeuwse deelnemers werden in de eerste of tweede ronde naar huis gestuurd. Het was voorzichtigheid troef in de achtste en voorlaatste ronde. Na minder dan drie uur schaken waren de spelers van drie van de vier hoogste borden hun wed strijd al aan het analyseren in de kantine. Geen van hen durfde tot het gaatje te gaan, in de vrees om vandaag kansloos voor een top- klassering aan de slotronde te moeten beginnen. In hoeverre bereidt u zich nog voor op een toernooi? „Natuurlijk bereid ik me voor op elke partij, maar ik maak er niet meer zo veel werk van. Daar heb ik de motivatie niet meer voor. Ik weet ook dat ik misschien maar een half puntje meer pak in een toernooi als ik me thuis wel op al les voorbereid. Tja, en moet je het dan voor een half puntje doen? De jonkies gaan wel voor dat extraatje. Logisch, die hebben nog wat te winnen, met de toe komst nog voor hen. Ik heb al leen het verleden en hooguit nog een beetje van het heden." Maar in Nederland is het nog wel actueel. „Vanwege de vliegramp. Tja, ook dat is heel treurig." Heeft de situatie in uw land invloed op uw schaakspel? „Nee. Tijdens het schaken ben ik met mijn hoofd hier in Vlissin- gen. Het zou anders zijn als Lviv meer in het oosten lag, als er een directe oorlogsdreiging was voor mij en mijn familie." „Maar we zijn nu weer bij het schaken aanbeland. Wilde je hele maal niks weten over mijn toer nooi tot nu toe?" Jawel, maar u wilde een kort inter view. „Klopt. Maar wat wilde je nog we ten?' U hebt zojuist remise gespeeld. Bent u tevreden over uw spel in de eerste zes rondes? „Nou nee. Drie remises is echt te veel van het goede. Ik heb welis waar niet verloren, maar hoor er voor mijn gevoel beter voor te staan." U bent 62 en schaakt al ruim vijftig jaar. Bent u nog altijd hongerig? „Ik denk niet dat je het zo nog kunt noemen. Ik vind het spelen van toernooien nog altijd een in teressante manier van leven. Ik verdien er mijn brood mee. Er is ook niets interessanter voor mij om te doen. Ik vind het reizen zelf vermoeiend, maar ik vind het wel prettig om steeds ergens anders te verblijven. En tijdens de partijen vind ik het mooi om plannen te bedenken en ideeën uit te voeren." U heeft in de jaren zestig en zeven tig tegen de groten der aarde ge speeld. Petrosian, Karpov, Kasparo- v... U had een hoog niveau. Hoe staat het nu met uw spelpeil? „Ik moet zeggen dat ik niet meer op kan tegen de jeugd. Dat heeft alles met de leeftijd van mij te maken. De jongere schakers heb ben een beter geheugen, meer motivatie en meer energie. Ik zet daar ervaring en kennis tegen over, maar dat is lang niet altijd genoeg om te winnen." ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De Middelburgse rugbyclub Oemoemenoe heeft in België een nieuwe hoofdtrainer gevonden: Stijn Van Hauwermei- ren. Bij de ereklasser is hij de opvol ger van de Schot Brian Hendry, die komend seizoen bij de Goese derdeklasser Tovaal aan de slag gaat. door Koen de Vries VLISSINGEN - De Groninger Sipke Ernst en de Rus Vyacheslav Ikonni kov strijden vandaag in een recht streeks duel om de eindzege van de achttiende editie van het HZ schaaktoernooi. Ikonnikov, 'Slava' voor intimi, kwam gisteravond naast Ernst dankzij een zege op de Indiër Venkatesh. De andere top pers speelden remise. Alleen Venkatesh en Ikonnikov maakten er werk van, waarbij Ikonnikov na-de inleidende scher mutselingen plots met zijn dame en een toren op de achterlijn ver scheen en Venkatesh op kon ge ven. Ikonnikov kwam daarmee naast Ernst, die remise maakte te gen de Tsjech Ponizil, met zeven punten uit acht wedstrijden. Van de Zeeuwen was gisteravond alleen Quinten Ducarmon nog enigszins in de race voor een ho ge klassering. Het evenaren van zijn prestatie van vorig jaar, toen hij gedeeld eerste werd, zat er niet meer in, maar een klassering in de subtop nog wel. Ducarmon speelde echter remise tegen de veel zwakker ingeschatte Henk- lan Visser en begint vandaag met het voor hem magere totaal van 5,5 punten aan zijn laatste karwei. Koen Leenhouts uit IJzendijke kon na twee opeenvolgende ne derlagen weer een puntje aan zijn totaal toevoegen en staat op vijf. Belangrijkste uitslagen: Ponizil (Tsj)-Ernst (Ned) remise, Krasenkov (Pol)-Fedorchuk (Oek) remise, Venka tesh (Ind)-lkonnikov (Rus) 0-1, Van Den Doel (Ned)-Migchiel de Jong (Ned) remise, Sadikhov (Bel)-Geirnae- rt (Bel) remise, Saravanan (Ind)-Ten Hertog (Ned) 0-1, Romanishin (Oek)-Vedder (Ned) 1-0, Bu (Chn)-Lin- ster (Lux) 1-0, Raghavi (Ind)-Pruijssers (Ned) 0-1, Visser (Ned)-Quinten Du carmon (Ned) remise, Colijn (Ned)-Van Foreest (Ned) 0-1, Ad van Den Berg (Ned)-Tycho Dijkhuis (Ned) remise, De Wilde (Ned)-Pucher (Fra) 0-1, Kevlishvili (Ned)-Sven Dijkhuis (Ned) 1 -0. Stand aan kop: 1Ernst, Ikonnikov 7 punten, 2. onder anderen Ponizil, Krasenkov, Fedorchuk, Ten Her tog 6,6 punten, 3. onder anderen Pu- cher, Kevlishvili, Van den Doel, De Jong, Sadikhov, Geirnaert, Pruijssers, Van Foreest, Bu, Romanishin 6 punten. Oleg Romanishin stelt dat zijn schaakspel niet beïnvloed wordt door de oorlog in Oekraïne, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35