statement als hij medaille van Poetin krijgt FC Zwolle eerste koploper SPORT 33 thCity DE BAL ROLT WEER Drogba stopt als international Didier Drogba stopt als inter national van Ivoorkust. Dat maakte de 36-jarige aanval ler van Chelsea gisteren be kend via zijn Twitter-ac- count. „Ik neem bedroefd af scheid als international. De afgelopen twaalf jaar voor het nationaal elftal waren vol emoties. Ik heb altijd het beste gedaan voor mijn land." Drogba speelde 104 inter lands, waarin hij 65 keer scoorde. 'Vermaelen maakt overstap naar Bar^a' De Belgische international Thomas Vermaelen voetbalt komend seizoen vrijwel ze ker voor FC Barcelona. Vol gens de BBC hebben Ar senal en de Catalaanse groot macht overeenstemming bereikt over een transfer van de 28-jarige verdediger die eerder bij Ajax speelde. Met de overgang zou zo'n 19 miljoen euro gemoeid zijn. Vermaelen, wiens contract volgend jaar afloopt, stond ook in de belangstelling van Manchester United. Duel Gatlin-Martina in Amsterdam De Amerikaanse sprinter Justin Gatlin loopt over twee weken in Amsterdam tegen onder anderen Chu- randy Martina. De organisa tie van de Energy Lab Flame Games (22 augustus) is erin geslaagd de 32-jarige aan voerder van de wereldrang lijst naar het Olympisch Sta dion te lokken. Gatlin liep dit seizoen in Lausanne de 100 meter al in 9,80 seconden. Majka aan kop in Polen na ritzege Rafal Majka heeft gisteren de zesde etappe van de Ron de van Polen gewonnen. De Pool pakte daarmee in de voorlaatste etappe tevens de leiding in het algemeen klas sement In de 174 kilometer lange rit naar Bukowina Tatr- zanska sprong de renner van TinkofF-Saxo weg in de slotklim. Sagan voor drie jaar naar TinkofF-Saxo Wielerploeg TinkofF-Saxo heeft gisteren de komst van Peter Sagan bevestigd. Het was al langer bekend dat teambaas Oleg Tinkov zijn oog had laten vallen op de Slowaakse renner, die dit jaar voor de derde keer op rij de Tour afsloot als drager van de groene trui. Sagan, 24 jaar en afkomstig van Cannondale, rijdt vanaf 2015 drie jaar voor de ploeg van onder anderen Alberto Contador. naast is het voor mij van groot economisch belang om daar te ju doën. Mijn sponsors betalen me om daar te staan." Van ganser harte stapt Grol overi gens niet in het vliegtuig naar Rusland. „Het is niet mijn keuze om daar te judoën, ik had veel lie ver gehad dat het WK elders zou worden gehouden. Vijf keer liever dan naar Rusland, maar het is nu eenmaal zo." Grol is serieus kanshebber voor de mondiale titel. En dus valt niet uit te sluiten dat hij een medaille ontvangt uit handen van de Russi sche president Poetin, die een groot judoliefhebber is en waar schijnlijk bij het toernooi aanwe zig zal zijn. „Daar heb ik gisteren toevallig over nagedacht, hoe ik dan zou reageren. Ik zal me dan gedragen volgens de normen en waarden die daar gelden. Ik ben niet van plan op dat moment een politiek statement te maken." Grol is afgelopen vijfjaar drie keer vicewereldkampioen wor den. Naar eigen zeggen heeft hij een goede kans dit keer goud te pakken. Hij heeft zich in jaren niet zo fit gevoeld. „Mijn coach Maarten Arens en ik letten tegen woordig heel goed op de ar- beids-rustverhouding. Als ik te vermoeid ben, stop ik direct. Dan doe ik geen judotraining meer. Dan kun je nog wel looptraining of krachttraining doen, omdat het risico op blessures daarmee klei ner is. Nee, het zit inderdaad niet in mijn aard om rust te nemen. Maar als je zes jaar lang mank aan een groot toernooi begint, ga je wel nadenken." De faciliteiten om te presteren, zijn voor Grol sinds begin dit jaar optimaal. Zo beschikt hij - in het oude Kenamju-pand van Cor van der Geest in hartje Haarlem - over een eigen sportschool waar de nieuwste apparatuur van zijn hoofdsponsor Matrix staat. Hij mocht van het bedrijf zelfs naar de Verenigde Staten om uit te zoe ken wat hij nodig had aan ijzer. „Het is zo lekker om te trainen wanneer ik wil. Als ik om vier uur 's middags van een buiten lands toernooi kom, kan ik in m'n eigen gym terecht. Dat is in ande re sporten normaal, maar voor ju doka's een droom. Die moeten al tijd links en rechts schipperen om ergens aan de slag te kun nen." Grol houdt de sportschool niet voor zichzelf. Zo'n tien clubgeno ten maken ook van de superde- luxe voorziening gebruik. „Ik vind het mooi om iets terug te doen voor de sport waarin ik groot ben geworden. Ik vraag die jongens ook geen huur, dat vind ik onzin. Het zijn nu alleen nog maar judoka's die er gebruik van maken, maar een andere sporter met ambities en een goed verhaal is ook welkom." Grol is het boegbeeld van het Ne derlandse judo. Hij gebruikt die status om zaken aan de orde te stellen die hem niet bevallen. Zo opperde hij eerder dit jaar dat top sporters kort na hun carrière fi nancieel moeten worden gehol pen om een maatschappelijke loopbaan op te bouwen. Naar aan leiding van zijn oproep sprak hij vorige week op Papendal een dele gatie toe van verschillende minis teries. „Of een dergelijke regeling er komt, weet ik niet. Maar als ze er niks van moeten weten, hadden ze me niet uitgenodigd. Dus dat is positief. Het zal een lang proces zijn, omdat het over meerdere mi nisteries gaat. Maar ik vind het niet meer dan logisch dat een land dat met topsport wereldwijd in de top tien wil zitten ook top tien faciliteiten aanbiedt. Gezien mijn leeftijd heb ik niks meer aan zo'n regeling, maar het zou mooi zijn als topsporters er over twin tig jaar gretig gebruik van maken. Dan heb ik mijn doel bereikt." ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 LONDEN BARCELONA AMSTERDAM BUKOWINA RIJSWIJK ZWOLLE - PEC Zwolle, hier met Stef Nijland in actie, heeft gisteravond de nieuwe editie van de eredivisie geopend met een zege op FC Utrecht (2-0). Jesper Drost tekende in de 76e minuut voor de eerste treffer van het openingsduel in de hoogste klasse van het betaalde voetbal. Soufian Moro schoot de bal in de laatste seconde vanaf een metertje of zestig in het ver laten doel. De zege van de bekerhouder en kersverse winnaar van de Johan Cruijff Schaal was vooral verdiend op basis van het spel in de eerste helft toen PEC Zwolle veel kan sen op de openingstreffer miste. Het FC Utrecht van de nieuwe trainer Rob Alflen en technisch adviseur Co Adriaanse kon nog niet aantonen dat het dit seizoen spectaculair wil aanvallen, foto Eric Verhoeven/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33