4 28 MENINGEN brieven Doorgedraaid ISIS Waterschap Getij Zwin Zeehondenopvang Fietsendief Rusland Strandje Gergiev Column 4 Ziekenhuis Plaatval Column 5 Nu heb ik het niet over iemand die niet helemaal goed raad weet met zijn gedrag. Nee over voedsel dat wordt doorgedraaid terwijl er jammer genoeg mensen gebruik moeten maken van de voedsel- bank omdat ze te weinig inko men hebben. Zo lees ik in de PZC dat er Schol, jazeker verse Noordzee-schol, wordt doorgedraaid omdat de han del er niet voldoende voor betaalt. Nu weet ik wel dat we moeten im porteren in verband met onze eco nomie maar soms vraag ik me toch af of het toch beter is om on ze eigen vissers te belonen in plaats van kweekvis uit Azië en Ja pan te importeren. Het door draaien van voedsel vind ik altijd een schande. Moslims demonstreerden in de Haagse Schilderswijk tegen het ge weld dat Israël gebruikt tegen hun 'moslimbroeders' in de Ga- zastrook (pzc 26-7). Daarbij kon den ze ongehinderd 'dood aan de joden' scanderen in het Neder lands en soortgelijke leuzen in het Arabisch. De Haagse burge meester Van Aartsen liet weten dat er géén grenzen waren over schreden. Ik vraag me af, hoever je kan gaan in Den Haag - volgens de website van de gemeente: 'de internationale stad van vrede en recht' - voordat wél wordt opge treden. Verder demonstreerden dezelfde moslims vr ISIS. Typerend voor deze moslims is dat je het wél erg vind dat er moslims omkomen in Gaza, maar dat je gelijktijdig een organisatie steunt die in Syrië en Irak vele duizenden moslimbroe ders afslacht, vrouwen verkracht, vrouwenbesnijdenis invoerthui zen en kerken van christenen in brand steekt en ze vermoordt als ze niet direct vluchten. Hoe schijnheilig kun je zijn? Het waterschap is er schandalig laat achter gekomen dat het met haar vergunningen helemaal uit de hand is gelopen. Ze hebben achterover geleund, wachtend op klachten van bewoners en poli tie, zonder zelf enig initiatief of maatschappelijke verantwoorde lijkheid te tonen. Overal staan er hekken bij de duinovergangen die volgens de voorwaarden van het waterschap na passage door de vergunning houders weer gesloten dienen te worden, maar die al jarenlang ge woon het hele jaar open staan. Het bordje eigen risico voor de ge bruiker dekt bij het waterschap al les af. Zelfben ik 3 jaar terug rijdende op het fietspad van Westkapelle naar Domburg bij de duinover gang Noorduine geschept door een automobiliste die de duinen op wilde rijden terwijl zij daar niets te zoeken had. Gevolg: ernstig nekletsel, en een al 3 jaar durende juridische strijd en onzekerheid met de verzeke ring van de tegenpartij. En met vergunningen zal de ge vaarlijke situatie niet opgelost worden want elk strandpaviljoen heeft minstens 20 toe leveran ciers. Dus de hekken blijven ge woon open staan. Onze alfa opgeleide bestuurders gaan door met hun dictatuur be staande uit geldverspillen. Nu gaan ze weer manhaftig doen met windmolens waaraan vlotjes met waterturbines bevestigd worden. Verkocht met de holle vaten woor den; catamaran- carbon- compo sieten,. Bestuurders, samen op weg met technische bureautjes, azend op de subsidiepotten. Wegkijkend van landen die werkelijk een ener gieprobleem hebben- China, In dia- of landen waar men redelijk denkt- Noorwegen. In Noorwegen draait een niet ver vuilende proef-kerncentrale die een mengsel van plutonium en thorium gebruikt. In China werkt men aan een thoriumreactor. Dit is ook voor ons de weg naar de toekomst. Er valt geld mee te ver dienen. Onze economische bloei begon met windmolens, laten we er nu niet aan ten onder gaan. Door verzanding in het Zwin ont stonden afwatering moeilijkhe den van achterliggende polders. Hiertoe werd in 1872 voor reke ning van het rijk een afwaterings kanaal, een uitwateringsluis en een internationale Zwin afsluit dijk aangelegd, waaruit later aan zeezijde het natuurreservaat Het Zwin ontstond. Met het plan voor vergroting van het ontstane natuurreservaat en verwijdering afsluitdijk, zal een nieuwe dijk aangelegd moet wor den langs de bestaande weg naar Knokke, maar ook langs het afwa teringskanaal uit 1872. Dat kanaal werd in die tijd aangelegd aan de Zwinzijde van het front van het verdedigingswerk Retranche- ment. Dit betekent Retranchement ach ter de dijk komt te liggen, al is het maar voor de helft. Dit is land schappelijk gezien onacceptabel en vloekt met de al begonnen her stel van Staatse - en Spaanse ver dedigingswerken. Retranchement wordt vandaag gezien als een uniek en nog goed bewaard mo nument van vestingbouwkundig werk en is waardig om goed be waard te worden. Bij de opvang van aangespoelde, zieke zeehondjes valt al lang een vraagteken te plaatsen. Zoals bij alles in de natuur is hier spra ke van een natuurlijke selectie. Door een voorjaars storm valt er veel fruit en zullen de overblijven- den de ruimte hebben om groot te groeien. Zo ook in het dierenrijk; bij veel jongen krijgen de grootsten het meeste voedsel en zullen de klein sten niet overleven. De zeehonden populatie in onze provincie groeit ,dat is in zekere zin gelukkig. Helaas kan de keerzijde van de medaille zijn dat door overdreven opvang, behandeling met medicij nen en versterkende middelen een deel van de verstoten en der halve ten dode opgeschreven die ren aan de populatie wordt toege voegd. Het gevaar bestaat dat de totale groep verzwakt. Hier is duidelijk merkbaar dat uit winstbejag ingespeeld wordt op de gemoederen, door het promo ten van deze zogenaamde troetel dieren die in feite roofdieren zijn. Ik wil je hartelijk bedanken voor het stelen van mijn fiets. Hopelijk heb je er veel plezier van op de te rugweg van de stad waar je onge twijfeld ook veel plezier hebt ge had gisterenavond. Terug naar waar je vandaan kwam, vermoede lijk ergens aan de oostkant van Middelburg. Ik heb er alle begrip voor dat jij niet kan weten dat die fiets die jij blijkbaar zo mooi vindt, voor mij zo belangrijk is. Natuurlijk kan jij niét weten dat ik van heel weinig moet rondko men en er dus voorlopig geen geld zal zijn om een vergelijkbare tweedehandsfiets te kopen inclu sief de fietstassen aan de bagage drager. De fiets waarmee ik de boodschappen haal voor mezelf en mijn dochter die net uit het ziekenhuis is en niet goed kan lo pen op het moment. Natuurlijk heb ik er ook alle begrip voor dat jij niet kunt weten dat die fiets voor mij nog veel meer betekende omdat ik die van een lieve vrien din heb gekregen omdat ik een fiets nodig had en niet zelf een goeie kon kopen. De fiets was van haar moeder geweest en stond va cant, waarom vertel ik hier niet maar voor mij maakte het dat die fiets nog veel meer waard was. Het was wat dat betreft niet zo maar een fiets. Wordt het niet eens tijd dat Ne derland werkelijk actie onder neemt tegen Rusland? Er zijn 195 Nederlandse slachtoffers gevallen. Economische maatregelen raken de miljardairs niet, export van bloemen, eieren stopzetten zal dat Poetin raken? In Zeeuws-Vlaanderen worden miljoenen genvesteerd in projec ten die een impuls moeten geven aan het toerisme. Met een schijntje van die miljoe nen kan men in Hoofdplaat een aantrekkelijk strandje realiseren. Te gek voor woorden, dat de poli tiek en het waterschap dan ineens allerlei bezwaren en onmogelijk heden uit de hoge hoed toveren. Een gemiste kans. Valery Gergiev is nog steeds een groot bewonderaar van Putin en diens buitenlandse politiek. Hij laat geen gelegenheid voorbij gaan om zijn bewondering te ui ten en is nog nooit betrapt op een kritisch geluid. Het is deze poli tiek die mede tot de grote onrust in de Oekrane heeft geleid. Re cent nog heeft Gergiev met ande re Russische artiesten een mani fest ondertekend, waarin zij de an nexatie van de Krim toejuichen. Deze man gaat zijn festival opdra gen aan de slachtoffers van MH17! Kan het nog erger? Gergiev mag dan een groot dirigent zijn, maar er zijn grenzen. In de huidige si tuatie zou er voor hem geen plaats mogen zijn op de Neder landse podia, laat staan dat zijn naam aan een Nederlands festival verbonden is. Het is daarom jam mer dat de directie van het Ger- gievfestival zich in slaap laat sus sen door de persverklaring van Gergiev. Wat dat betreft zou zij een voorbeeld mogen nemen aan de Finse sopraan Karita Mattila, die in Carnegie Hall in New York weigerde met Gergiev op te tre den. Maan Leo is dwars en zwemt graag tegen de stroom in. Die ei genschappen roepen in Zeeland argwaan op. Wie haar column goed leest, ontdekt dat het haar aan integriteit niet ontbreekt, maar dat ze kritisch staat tegen over een cult, waarbij een vreug devol feit (Voetbal/WK) of een dramatisch feit (MH17) tot een na tionalistisch 'event' opgetild wordt. Nederland manifesteert zich binnen Europa steeds meer als een land, waar een groeiend Oranje-nationalisme opvalt. Dat Willem van Amsberg vrolijk een pilsje met mensenrechtenschen- der Poetin drinkt, wordt toege juicht 'als goed voor onze natie'. Tegelijkertijd zien we dat het volkseigene, gekoppeld aan 'ons DNA' ook in Zeeland onderdeel wordt van een twijfelachtige pro vinciepromotie. Ons bin ons! Kri tisch een dergelijk fenomeen ont leden, is haar recht, en vanuit haar Roosevelt-fïinctioneren, bijna een plicht. En haar opmer king "..omdat dit gedrag het echte verdriet, van de echte nabestaan- OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN B0UWSH0P X raat» karcher den, lijkt te overschreeuwen", een verzoek tot een meer ingetogen piëteit. Omdat er "te weinig" patiënten binnenkomen gaan de Nederland se ziekenhuizen buitenlandse pa tiënten zoeken. Zou het niet ver- standiger zijn als er eerst iets wordt gedaan aan de reden dat er steeds minder patiënten komen. Als het PZC artikel opende met de tekst; Wie ziek is en weinig geld heeft laat zich niet meer snel behandelen. Ziekenhuizen zoe ken dus nieuwe inkomstenbron nen. Sinds enige jaren terug ene minister Klink op het onzalige idee is gekomen om de kosten van de zorg te verlagen is het voor steeds meer mensen onbetaalbaar geworden. Daarbij doet zich ook het (te verwachten verschijnsel) voor, dat de winsten van de zorg verzekeringen flink zijn gestegen. Dus waar zit de winst voor de zorgverzekerden eigenlijk. Trou wens is het de gemiddelde lezer ook opgevallen dat de zogenaam de Vergoedingenoverzichten abso luut niet duidelijk zijn. Ik moet betalen voor iets waar de zorgver zekering met de smoes van de Wet Bescherming Persoonsgege vens, weigert om openbaar te ma ken, waar voor ze geld durven te vragen. Het voelt als diefstal maar men noemt het een beleidsbeslis sing! Even voor de goede orde: Als we het nog eens over de Westerschel- de hebben en herstel, dan moeten we ons wel realiseren dat de ri vier is uitgediept tot 14 meter en nu dus als kanaal moet worden bestempeld. (PZC 01-08-14) Ook van natuur is geen sprake meer. Tegenwoordig kan men al leen nog spreken van cultuur. Ik wil geen angst zaaien, maar de Antwerpse havens worden 19 me ter diep uitgegraven. Met wat voor plan zou men dat doen? Als men na bekrachtiging van de Schelde-verdragen zonder Neder lands bezwaar het kanaal naar Antwerpen uitdiept tot 18 meter, liggen binnenkort alle slim gestor te plaatranden en dijken op de bo dem van wat ooit de Westerschel- de was. Ons eigen Europese St. Louis heet dan Antwerpen. Moet Nederlands watermanagement België niet tegen zichzelf bescher men, bijvoorbeeld via het Euro pees Gerechtshof? Ik lees graag columns om er wij zer van te worden of een glimlach van op mijn gezicht te krijgen. De column van Maan Leo op 25 juli was er één waarbij mijn wenk brauwen zich optrokken. Verkeer de woordkeuze en verkeerde ti ming mijns inziens. Velen vielen erover, zo bleek. Zoals verwacht kwam ze er een week later op te rug; opnieuw trokken mijn wenk brauwen zich op. Geen excuses, geen spijt. Echter wel een relaas dat 'men' haar van alles had toege wenst in veelal buiten proportio nele bewoordingen. Daarin heb je gelijk, dat verdient geen schoon heidsprijs. Maar om een hele co lumn daaraan te spenderen met een schamele laatste zin dat 'dit krakeel het verdriet van de echte nabestaanden overschreeuwt', is wel erg kort door de bocht. Een 9= Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Dick van Houwelingen D.Koddelaan 12, Zoutelande M. Dingemanse Boomgaard 32, Koudsekerke J.W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Alice Anna Verheij Dam 63d, Middelburg Blaas Meulmeester Roompotstraat 15, Lewedorp Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Charles Blom Geldeloozehof 4, Goes Openingstijden van 25 juli t/m 16 augustus 2014: Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 - 16.00 uur j Raab Karcher Middelburg Waldammeweg2 4338 PJ Tel. 0118-625 055 Hans Pollemans Singel 10, Biervliet W.S.M. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Scan de QR-code en bekijk onze showroom op google-maps streetview

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28