ZEELAND 27 wilde meer, dus heb ik in 2012 al mijn baan tjes opgezegd en ben op reis gegaan naar Puer to Rico en Portland in Amerika. Daar waren ook van die piano-projecten. Had ik gehoord. Niet dus. Had ik net al mijn schepen achter mij verbrand, bleek het project in Puerto Rico afgelast. Dus ging ik zelf maar op zoek naar piano's. Twee jaar later ging het project wel door, dus ben ik teruggegaan. Tijdens die tweede reis ben ik veel zekerder van mijn zaak geworden. Ik heb heel lang angst gehad om mijn muziek aan de man te brengen. Om dat er veel concurrentie is en ook omdat men sen dachten dat ik geen pianist was, maar een vrije vogel die vage muziek maakte. In Puerto Rico kwam ik tot de conclusie dat het goed is wat ik doe. Ik maak grillige, filmische muziek. Mijn hart ligt bij het scheppen van sferen." Je bent nu zo zeker van je zaak dat je in septem ber een toernee door je geboortestreek Zeeuws-Vlaanderen op touw hebt gezet. „Ja! Die pianoreisjes naar verschillende landen en steden hebben geleid tot Piano Pilgrim, een soloproject waarin ik mij ten doel heb ge steld om op zoveel mogelijk piano's te spelen. Ik ben heel benieuwd of het wel nodig was om een oceaan over te steken om mijzelf te ontdekken. Daarom ga ik een maand lang te rug naar mijn roots. Op zoek naar piano's. Oud, knetttervals, gehavend, nieuw of in per fecte staat; voor mij is elke piano heilig. Orgel tjes zijn trouwens ook prima, hoor. Ondertus sen wil ik in video, audio en tekst voor mijn si te pianopilgrim.com portretten maken van de eigenaren van deze piano's. Zo zoek ik naar de ziel van een dorp, stad of streek. Het idee is dat ik huiskamerconcerten geef. Intieme con certen met een publiek van tien tot twintig mensen. Al vind ik het ook leuk om bijvoor beeld in kerken of concertzalen voor meer mensen te spelen. Tegen die tijd komt ook mijn debuut-cd uit, met opnames van eerdere pelgrimstochten." Het is tijd voor een broodje. Jarno wrijft eens genoegzaam door zijn baard. Ja, het is weer fijn om even terug te zijn. Terug te zijn in de streek waar hij opgroeide, in de omgeving die hem stiekem misschien wel de meeste ruimte voor muzikale expressie geeft. En terug in het gebied waar hij lekker plat kan praten. „Mao vent toch, noe èn wudder 't d'n hele tied over mien gehad. Maar oe ist mee joe?" En ja, dan word je al snel betiteld als een vage donder die alleen maar met zijn ellebogen op de toetsen ramt ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 Jarno van Es: „Als ik het pontje tus sen Vlissingen en Breskens neem, dan komt het gevoel van thuis zijn echt letterlijk dichterbij. De zee doet iets met mij. Ik wil de hele wereld over reizen, maar in Zeeuws-Vlaanderen wil ik ster ven." foto Mechteld Jansen Jarno van Es

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27