Sta oog in oog met de pinguïns O- Heksenketel moet camping inkrimpen WALCHEREN 25 Veel senioren onterecht voor rijbewijs gekeurd ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen Volgens Regelzorg informeren de afdelingen Burgerzaken van ge meenten de mensen niet altijd goed. Iemand wiens rijbewijs voor de 75ste verjaardag verloopt, hoeft in principe niet opnieuw te worden gekeurd, behalve als er klachten zijn. Van tevoren moet op een formulier de medische toe stand worden ingevuld. Als alle vragen met 'nee' worden beant woord, is keuren niet nodig. Toch wordt er in die gevallen voor de zekerheid toch maar gekeurd. Omdat het vrij onduidelijk is wan neer er gekeurd moet worden, heeft Regelzorg de Keuringscheck ingevoerd. Op www.keurings- check.nl is na te gaan of het nodig is een formulier voor Eigen Ver klaring bij de gemeente aan te schaffen. Sommige gemeenten zijn daar mee gestopt, maar het formulier kan ook op mijn.cbr.nl worden ge- download. Maandag is er een rij- bewijskeuring in Kruiningen en in de komende weken ook elders in Zeeland. Uw gazon maaien beu? Zomerzangavond in Odulphuskerk In de Odulphuskerk in Melis- kerke vindt vanavond (zater dag) de derde zomerzangbij- eenkomst van dit seizoen plaats. Bezoekers kunnen verzoeknummers indienen uit de bundel van de organisatie Omnis Cantare. Harrie Roubos bespeelt het orgel. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Gelauwerd organist in de Nieuwe Kerk Komende dinsdag geeft de Vlaamse organist Edward de Geest een concert in de Nieu we Kerk. Hij speelt werk van Du Mage, Gigout, Dubois en Peeters. Aanvang 20.00 uur. De Geest is een gelauwerd orga nist. Hij gaf honderden concer ten, vooral in Europa, de voor malige Sovjet-Unie en de VS. Die verwijt De Heksenketel te hebben nagelaten voor 31 decem ber 2013 een bufferput aan te leg gen. Daarmee, aldus de gemeente, is de uitbreidingsvergunning ver vallen en wordt nu op 10 plekken illegaal gekampeerd. Woordvoerder Bram van Leeu wen van De Heksenketel betwist dat. Volgens hem heeft de ge- Op excursie met Staatsbosbeheer De komende dagen kan men op Walcheren op ontdekkings tocht met Staatsbosbeheer; in Fort Rammekens (op zondag om 14.00 uur en dinsdag om 19.30 uur) en naar eendenkooi Slikkebosch bij Oostkapelle (ook op dinsdag 19.30 uur). Woensdag is er een tocht door het Veerse Bos om 19.30 uur. Info: www.staatsbosbeheer.nl Sportdansen voor het goede doel Komende donderdag vindt in het Arendhuis te 's Heer Arendskerke een benefiet avond plaats voor Ride for the Roses. Er zijn workshops kangoojump en yogalates. De avond word afgesloten met zumba. Kosten 10 euro. Te vo ren inschrijven is raadzaam via: peg0ze2@zeeland.nl dam. „Bij het vliegen hebben we bepaalde limieten", reageert de woordvoerder van Defensie, „Als er niet aan die limieten wordt vol daan, gaat de training niet door en wordt het mogelijk verplaatst naar een locatie die op dat mo ment wel aan de eisen voldoet." Dat de Westerschelde in eerste in stantie was uitgekozen voor de he likoptertraining, heeft volgens de woordvoerder te maken met de nabijheid. „Er wordt ook weieens bij Den Helder getraind, maar vanuit Gilze Rijen is het natuur lijk veel korter om naar de Wester schelde te vliegen." Dinsdag en woensdag vinden er opnieuw helikoptertrainingen plaats boven de Westerschelde. TRAINEN VOOR CURASAO meente de vergunning onjuist te naam gesteld, waardoor aanleg van de put niet kan worden afge dwongen. Vooralsnog vindt de rechter dit geen reden de gemeen te tot de orde te roepen. De zaak wordt nu verder juridisch uitge vochten. Het is het zoveelste hoofdstuk in de jarenlange touwtrekkerij tus sen de gemeente en De Heksenke tel, die een woud van juridische procedures tot gevolg had. De Heksenketel wist daarmee uit eindelijk de uitbreidingsvergun ning in de wacht te slepen, maar die staat nu dus weer ter discus sie. ft»1 /MAKELAARDIJ HTSTEINDE ZATERDAG 9 AUGUSTUS 2014 's-Heerenhoek P.Fronhoffstraat www.zooantwerpen.be 'In rui! voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticket bij aan koop van max. 4 dagtickets voor ZOO Antwerpen aar stan daard individueel tarief Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aan koop. Niet inwisselbaar in speciën, niet cumuleerbaar met an dere acties promoties of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2014. Kopieën worden niet aanvaard. Niet geldig op eerder aangekochte tickets. KRUININGEN - Veel senioren laten zich ten onrechte keuren voor het rijbewijs. Dat stelt keuringsarts Ed dy Windgassen van Regelzorg. On terecht keuringen kosten de senio ren en Regelzorg extra geld: 30 eu ro elk. De voornaamste reden is dat de leeftijd waarop automobilis ten een medische keuring moeten ondergaan, sinds 1 januari ver hoogd is van 70 naar 75 jaar. "Kunstgras hoeft niet duur te zijn" www.delta-kunstgras.nl info@delta-kunstgras.nl Spoorstraat 11, 4431 NK ^-Gravenpolder Tel.: 0113 313166/06 21881191 MELISKERKE MIDDELBURG door Henk Postma VEERE - Mlnicamping De Heksenke tel bij Veere moet terug naar de oorspronkelijke omvang: 15 in plaats van 25 kampeerplekken. Dat eist de gemeente Veere. WALCHEREN 'S HEER ARENDSKERKE De helikopter in actie. Sinds februari dit jaar is een Neder landse Cougar-transporthelikopter actief in Curasao. De helikoptertrainingen boven de Westerschelde zijn een vast onder deel in de opleiding van de piloten die naar Curasao gaan. De bemanning van de Cougar voert in Curasao kustwachttaken uit, waaronder reddingsoperaties en antidrugsoperaties. De Nederlandse transporthelikop ter wordt ingezet tot december 2014. s-Heerenhoek P.Fronhoffstraat 21 Semibungalow met garage 618m2 grond Woonprog. op de begane grond mogelijk, Vraagprijs 295.000 k.k. www.makelaardijwesteinde.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25