Boycot tempert melkkoorts Varen vanuit Bristol De wijkagent is in grote delen van het land onzichtbaar: de norm van 1 agent op 5000 inwoners wordt niet gehaald. DEN HAAG - In het grootste deel van het land is een nijpend tekort aan wijkagenten. Alleen in Am sterdam, Rotterdam en Noord-Ne derland wordt de wettelijke norm van wijkagent op 5000 inwoners gehaald. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. Vooral in Oost-Nederland zijn de problemen groot: daar is een tekort van bijna tweehonderd wijkagenten. Ook in de politiere gio's in Zuid-Nederland en Noord-Holland zijn vele tiental len extra wijkagenten nodig om te voldoen aan de door de rege ring vastgestelde norm. „Dit is on bestaanbaar", zegt Pieter van Vol lenhoven, voorzitter van de Stich ting Maatschappij en Veiligheid, de nationale waakhond op het ge bied van veiligheid. De Nationale Politie bevestigt dat de wettelijke norm in een groot deel van het land niet wordt gehaald. „Dit pro ces heeft vertraging opgelopen door onze personele reorganisa tie", vertelt woordvoerder loop Kemperman van de Nationale Po litie. „De 25 regiokorpsen hadden vroeger allemaal hun eigen be leid, waardoor het ene korps meer wijkagenten had dan het an dere. Het kost tijd om dat alle maal om te vormen." Binnen de tien eenheden van de Nationale Politie bestaan grote ver schillen. Zo heeft de eenheid Am sterdam 572 wijkagenten in dienst, terwijl er volgens de norm slechts 200 nodig zijn. „Het is niet zo dat we al die agenten overplaat sen naar Oost-Nederland", zegt Kemperman. Vorig jaar zei minis ter Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie, VVD) dat eind 2014 alle eenheden zouden moeten vol doen aan de norm van 1 wijkagent op 5000 inwoners. .„Het is nog maar zeer de vraag of we dat gaan halen", zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievakbond ACP. „De korpsleiding is hier veel te laat mee begonnen." ZATERDAG 9 augustus 2014 Vooral zondag erg nat 22° Jongeren laten mensen kennis maken met God BALLONFEEST DE STELLING UW MENING 261 reacties AAGTEKERKE - De Russische boy cot zet een fikse domper op de in vesteringsdrift in de melkveehou derij. Boeren vragen zich af of het nog wel verstandig is uit te brei den. „Ik zeg niet dat het plan nu van de baan is, maar het heeft me wel aan het denken gezet", rea geert Jannes Jakobsen uit Nieuw en Sint Joosland, die bij Aagteker- ke een boerderij wil bouwen voor 140 koeien. Melkveehouders lopen vooruit op de afschaffing van de melkquota. In Zeeland groeide de melkveesta pel afgelopen jaar met 8 procent. Ook de hogere melkprijs wakker de de investeringsdrift aan. De boycot kan een prijsval tot gevolg hebben. Rusland was goed voor 12 procent van de Nederlandse zui- velexport, met name kaas. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 186 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Veel te weinig blauw in wijk door Peter Winterman pagina 2 en 3: Waar blijft de wijkagent? O pagina 23: Commentaar Spectrum: Gaan voor droom van de melkveehouderij Ik vind de toeristische drukte gezellig Zie pagina 22 en 23 Reageer op pzc.nl Zeeland is rijp voor een nieuwe politieke partij EENS ONEENS BRISTOL - Voor de 36e keer wordt in Bristol een groot bal lonfeest gehouden. Sommige ballons zijn drie keer groter dan het gemiddelde formaat op dit evenement, dat ieder jaar meer dan 100.000 bezoekers trekt. Het is de bedoe ling dat veel van de vaartuigen dit weekeinde tegelijk ver trekken vanaf het Ashton Court Estate in de Britse stad. Het ballonfestijn is het grootste in Europa. Het evene ment is enkele jaren geleden verplaatst van september naar begin augustus. In september bleek het vaak te nat te zijn in Bristol en omgeving. Behalve een groot aantal teams uit heel het Verenigd Ko ninkrijk doen veel internationale ballonvaarders mee aan de happening die vier dagen duurt. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1