Rode Kruis dropt hulp Yezidi's in bergen s van Rode Khmer Stel Brazilië blijkt broer en zus 'Aapselfie' inzet ruzie om auteursrechten 3 2 jaar lang genieten van een last-minute prijs! BUITENLAND 9 Snowden mag nog drie jaar in Rusland blijven m IJ #ÏH hollands nieuwe. **2 ;;s Is§iip£ BAGDAD - Het Rode Kruis heeft de afgelopen 24 uur drie voedseldrop- pings uitgevoerd boven het ge bied in Noord-Irak waar tiendui zenden Yezidi's vastzitten op een aantal bergtoppen, omsingeld door strijders van de Islamitische Staat (IS, voorheen Isis). De hulp organisatie meldde gisteren dat er tot nu 6000 mensen zouden zijn geholpen. Meer droppings zijn on derweg. De Iraakse regering zegt dinsdag 77 ton voedsel en water per vliegtuig te hebben gedropt. De Amerikaanse president Barack Obama overweegt luchtaanvallen op de beweging Islamitische Staat (IS) in Irak. Daarmee wil hij dui zenden burgers helpen die door de radicale moslims in het nauw zijn gedreven. Dit heeft de krant The New York Times gisteren ge meld. Washington overlegt met Bagdad en de Koerden in het noorden van Irak over mogelijkheden. Als er al iets gebeurt dan is het zeer gelimiteerd en direct gerelateerd aan een specifiek Amerikaans doel, wilde het Witte Huis er slechts over kwijt. De problemen in Irak zijn het gevolg van het fa len van Iraakse politieke leiders, aldus een woordvoerder. Even tueel militair ingrijpen hangt dan ook nauw samen met politieke hervormingen. Obama denkt te vens aan voedseldroppings. De Tweede Kamer heeft ook be zorgdheid geuit over de situatie in Irak. De Tweede Kamer wil van minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken weten of er internationale actie komt voor de Yezidi's. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties kwam gister avond op verzoek van Frankrijk in spoedzitting bijeen om zich te buigen over de situatie in Irak. twee cliënten tegen de voormali ge leiders getuigen. „Dat we nu dit vonnis hebben voelt als een significante stap", vertelt ze. „De rechter zegt bovendien dat slacht offers herinnerd moeten worden met onder meer een gedenkteken en een permanente expositie. Op die manier verdwijnen de stem men uit het verleden niet." Aan de zijde van de verdediging overheerst teleurstelling. Beide Khmerleiders claimden vorig jaar We gaan in beroep en dienen een verzoek in om de rechters te vervangen De broer en zus, die nooit for meel voor de wet trouwden, zijn al zeven jaar bij elkaar en hebben een dochtertje van zes jaar. Adriana vond haar moeder terug via het programma The Time is Now van Radio Globo, een pro gramma dat. gespecialiseerd is in het terugvinden van verdwenen familieleden. Ze werd live here nigd met haar moeder. Tijdens dit gesprek onthulde de vrouw dat ze ook nog een zoon had die haar niet kende, Leandro. Adriana huilde toen ze tot de con clusie kwam dat haar echtgenoot haar broer is. „Ik ben bang om naar huis te gaan en te ontdekken dat Leandro me niet meer wil. Ik hou zoveel van hem." Na de uitzending verklaarde het koppel bij elkaar te blijven, on danks het feit dat ze broer en zus zijn. Adriana: „Het enige dat ons uit elkaar kan krijgen is de dood. Dit is allemaal zo gebeurd omdat God het zo wilde. Natuurlijk zou alles anders zijn gelopen als we dit van te voren hadden geweten, maar dat is niet zo en we zijn ver liefd geworden." MOSKOU - Rusland heeft de Ame rikaanse klokkenluider Edward Snowden, die al een jaar in het land verblijft, toestemming gege ven nog eens drie jaar te blijven. De Verenigde Staten hebben laten weten nog steeds om zijn uitleve ring te vragen. Snowden vluchtte in 2013 uit de Verenigde Staten omdat hij gehei me informatie had gelekt over de geheime dienst NSA. Ook maakte hij gegevens bekend over het wijd verbreide afluisteren van tele foons. De VS kwamen door zijn actie in een kwaad daglicht te staan. Wel is het zo dat het Congres, het par lement van Amerika, sindsdien probeert de activiteiten van de NSA te beteugelen. Voor sommi gen in zijn vaderland is de 31-jari- ge Snowden een nationale held geworden. SAN FRANCISCO - Fotoplatform Wikimedia Commons heeft het verzoek om een foto te verwijde ren geweigerd, omdat deze werd genomen door een dier. Terwijl fotograaf David Slater dreigt met een rechtszaak, laat Wikimedia zijn leden bepalen wie volgens hen het auteursrecht op de be roemde 'aapselfie' bezit. Brits fotograaf David Slater was in 2011 op reis door Indonesië toen een makaak zijn camera in han den kreeg. De fotogenieke aap wist zichzelf op de gevoelige plaat vast te leggen en werd wereld nieuws. De selfie was al snel op fö- toplatform Wikimedia te vinden. Het eerste verzoek van Slater om de afbeelding te verwijderen werd ingewilligd, maar niet veel later verscheen deze weer online. Wikimedia beroept zich op Ame rikaans recht en stelt dat de foto publiek bezit is. Een dier kan im mers geen auteursrecht claimen. onschuldig te zijn. In een perscon ferentie zeiden zowel het advoca- tenteam van Nuon Chea als dat van Khieu Samphan tegen het vonnis in beroep te zullen gaan. Nuon Chea werd de afgelopen ja ren onder meer bijgestaan door de Nederlandse advocaat Victor Koppe. „Hij is teleurgesteld, maar niet verbaasd", vertelde Koppe kort na het vonnis. „Hij had vanaf het begin al 'geen vertrouwen in deze rechtbank. We gaan in be roep en dienen een verzoek in om de rechters voor het volgende pro-, ces te vervangen." Beide Rode Khmerleiders wacht nog een tweede rechtszaak. Daar in bekijkt het tribunaal onder meer of zij schuldig zijn aan geno cide. je betaalt slechts per maand! De Samsung Galaxy Sill t.w.v. €279,- En iedere maand Daar houden wij van! hollandsnieuwe.nl/pzc f VRIJDAG 8 AUGUSTUS 2014 kogel I Tussen de kale rot sen proberen Yezidi's die de bergen in ge vlucht zijn, beschut ting te vinden tegen de zon. (foto links en boven). Onder. Groepen vluchtelingen slapen in de open lucht. foto's gemaakt door vluchteling Het Rode Kruis heeft voed seldroppings uitgevoerd. President Obama denkt ook aan bombarderen Victor Koppe, advocaat BRASILIA - Adriana (39) en haar man Leandro (37), beiden geboren in Brazilië, werden op jonge leeftijd verlaten door hun moeder. Beide moeders heetten Maria, een grap pig toeval dachten ze. Totdat Adria na er na een jarenlange zoektocht achter kwam dat ze met haar broer getrouwd is. Dat meldt de Britse krant The Daily Mail. I Ook dieren kunnen selfies maken, bewees deze makaak in 2011 Uniek aanbod €19,- \/-\f - Groot 4,8 inch HD scherm - Krachtige processor - Stijlvol design - 275 MB, belminuten of sms'jes - 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy Sill (t.w.v. €279,-) nu voor maar €19,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, beiminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30.- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nóóit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! I T> l Bestel snel op: ■O Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9