Winkels gemakkelijker verbouwen tot woning Zelzate pakt leegstand Zorgorganisaties in Oostburg van winkelpanden aan gaan nauwer samenwerken Het weer dat Cadzand verdient 28 ZEEUWS-VLAANDEREN FAILLISSEMENT NECKERMANN.COM Zes weken na het faillissement van Neckermann.com is de laatste werknemer in Sint Jansteen weg. CADZANDSE DAG Verder wordt het toegestaan om om verdiepingen van gebouwen buiten het kernwinkelgebied te gebruiken voor opslag en kantoor ruimte. Een en ander wordt gere geld in een wijziging van het be stemmingsplan Binnenstad. Met het versoepelen van de regels komt de gemeente tegemoet aan de behoefte die er is om bestaan de panden zodanig aan te passen of te verbouwen dat er woningen gerealiseerd kunnen worden. Op dit moment staan er behoorlijk wat bovenverdiepingen leeg. De ze leegstand betekent volgens de gemeente niet alleen een grote verspilling van ruimte, maar doet ook een aanslag op de kwaliteit van de binnenstad. Uitbreiding van woonruimte draagt volgens de gemeente niet alleen bij aan een verlevendiging van de binnen stad, maar ook aan het behoud van historische panden. Door wo ningen boven winkels te realise ren komt er ook een gevarieerder aanbod. „Met name voor starters, eenpersoonshuishoudens, actieve senioren en studenten kan wo nen in de binnenstad aantrekke lijk zijn." De gemeente stelt wel wat voor waarden. Zo mogen er per bouw perceel niet meer dan negen wo ningen gebouwd worden en moe ten ze wel aan de straatzijde staan. Ook mogen nieuwe wonin gen niet leiden tot een grote toe name van de parkeerdruk. Om de bestaan de parkeerproblematiek op te kunnen lossen wordt in het bestemmingsplan ook de moge lijkheid geboden om in het cen trumgebied ondergrondse par keergarages te realiseren met een maximale diepte van vier meter. SINT JANSTEEN - Het zal nog wel even duren voor er weer bedrijvig heid is aan de Geslechtendijk in Sint jansteen. Naar verluidt is er wel belangstelling voor de giganti sche loodsen die het naar Zeist vertrokken Neckermann.com heeft achtergelaten, maar bewind voerder Jeroen de Waard wil nog geen namen noemen. „Het klopt dat er geïnformeerd is, daar hou ik het nu bij", zegt De Waard. Een van de belangstellenden zou buurman Morres Wonen (eigen dom van de Groep Mandemakers) zijn. Daar wordt inmiddels ge werkt aan een 'Life Style Village', een compleet nieuw concept. De huidige winkel krijgt straks een grondige facelift en ook de par keerterreinen en distributieruim tes worden aangepakt. Maar een begerige blik naar de overkant waar Neckermann.com huisde, is er volgens directeur Walter van de Griendt nog niet. „Ik kan me voorstellen dat er zoiets gezegd wordt. We werken aan verande ringen, dat klopt. Maar pas over drie, vier jaar gaat dat echt spelen en hebben we wellicht meer ruim te nodig. Nu nog niet." Voorlopig is het stil aan de Ge slechtendijk, aan de rand van het grensdorp waar ooit meer dan duizend mensen arbeid verricht ten. Nu werkt er niemand meer. „Tot en met woensdag is er nog gewerkt door een aantal perso neelsleden", zegt De Waard. „Zij hebben de lopende zaken afgehan deld. Er stonden uiteraard nog spullen die aan Neckermann.com geleverd waren. Er moest uitge zocht worden welke spullen al be taald waren en daardoor eigen dom werden van Necker- mann.com Kortom, heel veel uit zoekwerk." Samen met zijn collega Benne van Leeuwen is Jeroen de Waard ook nog bezig met het uitzoeken van allerlei juridische zaken en met het opzetten van een online- veiling. De Waard: „Als alle goederen weg zijn, kunnen we een online-vei ling op touw zetten. Dan kan er door belangstellenden geboden worden op bureaustoelen, tafels, kasten etc." Misschien ook wel op de dieren die er nog rondlopen en al jaren liefdevol verzorgd worden door de buren, Jan en Corry de Poorter. De Waard: „Het stuk grond is natuurlijk onderdeel van het onroerend goed dat misschien verkocht wordt. Gelukkig is er nog drie maanden de tijd om een goede oplossing te vinden. Dat moet toch wel lukken." Nog iets extra's voor de ex-werk nemers uit het vuur slepen, lukt hoogstwaarschijnlijk niet meer. „Nou, ga er maar vanuit dat het Op en nabij de Grote Markt in de Vlaamse grensplaats staan vijf tien panden leeg, in Debbauts hoek staat de teller op zeven. „Het is de bedoeling een actie te voe ren om dit aantal te verminderen en om gelijktijdig het storend uit zicht aan te pakken", legt schepen Martin Acke (economie) uit. „Door samen met de eigenaars ac tief op zoek te gaan naar kopers of huurders van de leegstaande han delspanden willen we de klein handel extra zuurstof geven." De gemeente krijgt daarbij voor tienduizend euro steun van de provincie. Zelzate en de lokale economische adviesraad geven elk tweeduizend euro. „Daarnaast verwachten wij ook van de eigena ren van de panden een eigen in breng." Leegstaande panden wor den in de komende tijd voorzien van een sticker die volledige etala ge bekleedt. Daarop staat een slo gan, de logo's van de provincie en gemeente en contactgegevens voor huur of koop. Het gaat om een samenwerking tussen kindercentrum Kidz, zorg instelling Warmande, Tragel Zorg, dat onder meer dagbeste ding biedt aan mensen met een beperking, en Stichting Buitenge woon. Die probeert zorgaanbie ders met elkaar in contact te brengen om nieuwe initiatieven te ontplooien. Het eerste plan van de partijen, die deze week een intentieover eenkomst tekenden, is de realisa tie van een generatietuin. Die komt bij de nieuwe locatie van Kidz, tussen de Frederik Hendrik straat en de Oudestad. Het kinder centrum verhuist later dit jaar naar de Frederik Hendrikstraat. „We willen de tuin geschikt ma ken voor iedereen", zegt Tosca Vervaet, eigenaresse van Kidz en mede- initiatiefnemer van Buiten- Gewoon. „Voor ouderen moet die een nostalgische uitstraling krij gen, kinderen kunnen er leren over en spelen in de natuur, we leggen een moestuin aan en zor gen voor een soort 'buitenlokaal' waar les gegeven kan worden. Ver der kan Tragel er misschien dagbe steding aanbieden." De vier organisaties kijken verder hoe ze elkaar kunnen versterken. Zo zoeken Kidz en Tragel Zorg sa menwerking op het gebied van kinderen met een beperking, en willen met name Warmande en BuitenGewoon een beweegpad aanleggen: een wandelroute door Oostburg die jong en oud uitno digt om in beweging te komen. Het is stil aan de ooit drukke Geslechtendijk CADZAND - „Je krijgt wat je verdient", grijnst een verkoopster van rommel marktspullen tijdens de Cadzandse Dag. In de kustplaats was het weer gister middag - zoals vaker- prima, terwijl andere delen van Zeeuws-Vlaanderen te maken hadden met regen en zelfs onweer. Dat leidde ertoe dat de braderie en rommelmarkt, het belangrijkste onderdeel van het dorpsfeest, heel goed be zocht werden. Bewoners met tweedehands spullen en professionele handel aren stonden er door elkaar, waardoor bijna iedereen wel iets van zijn of haar gading vond. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst ver ruimt de gebruiksmogelijkheden van panden in het winkelgebied in de Hulster binnenstad. Het wordt gemakkelijker om bestaande win kelpanden te verbouwen tot wonin gen en ruimten boven winkels in te richten voor woondoeleinden. door Romain van Damme Misschien wordt er ook een bod gedaan op de levende have in het dieren parkje. door Raymond de Frel ZELZATE - Het gemeentebestuur van Zelzate komt in actie om de grootschalige leegstand van winkel panden op en rond de Grote Markt en Debbautshoek aan te pakken. door Martijn de Koning OOSTBURG - Vier organisaties slaan de handen inéén om bewoners van Oostburg extra voorzieningen te bieden en met elkaar in contact te brengen. Het initiatief richt zich in principe op iedereen, maar heeft extra aandacht voor kwetsbare groepen als kinderen, ouderen en mensen met een beperking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64