ZEEUWS-VLAANDEREN Zo ging dat vroeger Zwembad Honte langer open almanak 40 en 41 Zeeland Lokaal Totaal wekt interesse van lokale partijen én prominente bestuurders als Co van Schaik en Cees van Liere. Triatlon in Zeeland op een dood spoor Zweeds echtpaar is succesvol met thrillers aan een terugkoppeling met de provinciale bestuurslaag, zoals dat bij landelijk georganiseerde par tijen kan." Van Schaik - dit voorjaar opge stapt na 36 wethouder te zijn ge weest in Axel en Terneuzen - be vestigt dat hij bereid is de initia tiefnemers van Zeeland Lokaal To taal een handje te helpen. Of dat betekent dat hij volgend jaar ook een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst van Zeeland Lo kaal Totaal ambieert, weet hij nog niet. „Daar ga ik de komende tijd eens heel goed over nadenken." ciale Staten in 2015 meedoen. Vol zelfvertrouwen. Verdurmen houdt zich wat het aantal zetels betreft dat zijn partij zou kunnen vergaren weliswaar op de vlakte, maar hij laat zich wel ontvallen dat het mooi zou zijn wanneer Zeeland de eerste provincie is met een gedeputeer de namens een bundeling van lo kale partijen. Verdurmen onderstreept dat de de gemeenteraadsverkiezingen te zien hebben gegeven dat lokale partijen niet meer weg te denken zijn in de gemeentepolitiek en er een steeds grotere rol spelen. „Daardoor en ook met het oog op het toegenomen takenpakket van de gemeenten ontstaat behoefte Volgens Jos Verdurmen, een van de initiatiefnemers, hebben nog meer coryfeeën laten blijken de ontwikkelingen rond Zeeland Lo kaal Totaal van nabij te zullen vol gen. Namen wilde hij nu nog niet noemen. De voorbereidende vergadering trok ruim dertig belangstellen- vertegenwoordigers van diverse lo- den. Een verheugend aantal, vond kale partijen, maar ook van poli- Verdurmen, zeker in de vakantie- tieke zwaargewichten als Cees tijd. De belangstellenden besloten van Liere (ex-WD, voormalig een voorlopig bestuur te benoe- burgemeester) en Co van Schaik men - met onder anderen Verdur- (PvdA). Ook oud-CDA-Statenlid men - dat de taak heeft een aan- Mark Faasse (tegenwoordig actief zet te geven voor een verkiezings voor de Noord-Bevelandse lokale programma en een kandidaten- partij BEN) en zijn partijgenoot lijst. Want zoveel is zeker: Zee- oud-officier van justitie Jo Valen- land Lokaal Totaal zal aan de ko- te waren er. mende verkiezingen voor Provin- VLISSINGEN - Verzekerd van de be langstelling van ervaren bestuur ders die namens landelijke par tijen actief zijn geweest, maakt de nieuwe provinciale partij Zeeland Lokaal Totaal zich op voor de Sta tenverkiezingen in maart. Een eerste verkennende vergade ring trok deze week niet alleen KLOOSTERZANDE - Vanwege het zo merse weer blijft zwembad De Honte in Kloosterzande een week langer open. Eerst zouden zwem- liefhebbers een duik kunnen ne men tot en met vrijdag 29 augus tus. Nu sluit het zwembad pas vrijdag 5 september de poort. Op deze dag is het bad geopend tot 21.00 uur. Het zwemseizoen wordt dan feestelijk afgesloten met discozwemmen. De openings tijden van het zwembad zijn maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Het zijn spannende tijden. De crisis rond Oekraïne verdiept zich. De boy cotmaatregelen tegen verlicht des poot Poetin worden door hem beant woord met tegenstappen. De landbouw verkeert in onzeker heid. In hoeverre worden grenzen ge sloten? Welke producten treft het? Daar wordt over geschreven. Ook in de krant die u nu in handen heeft. Een waarschuwing vooraf: in de Zo- merkrant staat een bericht over uitjes, die duurder werden. En volg dan niet de gedachtegang van eind redacteuren die meenden dat het om juun ging. De uitstapjes worden duurder en de juun goedkoper. Da's een harde werkelijkheid voor de te lers. VRIJDAG 8 augustus 2014 Nieuwe partij trekt coryfeeen door Ben Jansen pagina 27: Toevlucht voor zwevende kie zers Tip? redactie@pzc.nl op zijn werk staat te doen. Het tafereel was gistermiddag onderdeel van een Oogstdag op het terrein van museum café Het Koekoeksnest bij Nieuwvliet De vele bezoekers konden kijken naar allerlei demonstraties en oude land bouwvoertuigen en ook zelf een handje helpen bij de oogst, foto Peter Nicolai NIEUWVLIET - „Goh, doen ze dat in Zeeuws-Vlaanderen nog zó", grijnst een - aan zijn accent te horen - Limburgse toerist, doelend op de mannen die druk in de weer zijn met dorsvlegels. „Nee, bij ons deden ze dit honderd jaar geleden al modern", krijgt hij als antwoord, terwijl gewe zen wordt naar de dorsmachine uit 1920 die even verder-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61