Voor iedereen is er een barbecue m Shop Top Een exotisch drankje uit Tahiti Y Zomerdrankje 4 ZOMERKRANT De smaakmaker Ket het mooie weer barbe cuen mensen graag, maar wat is de ideale bar becue, op gas of met houtskool, de barbecue kunnen verplaatsen of op een vaste plaats? Als je zeker weet op welke plaats je de barbecue wilt neerzetten, dan is de betonnen barbecue van de Gamma wel een aanrader. Door de betonnen stenen kan hij het hele jaar buiten blijven staan. Met de kogelbarbecue van de Kar wei is het mogelijk om veel voed sel te gelijk te grillen. Door de vier poten, waarvan twee wielen is de barbecue stabiel en goed te verplaatsen. Door de asvanger is de barbecue eenvoudig schoon te maken. De Barbecook van bbq-voor-thuis.nl heeft twee RVS- en één zijbrander. Hierdoor heb je altijd een hetzelfde grillresul taat. Met deze barbecue is het makkelijk om voor tien personen te genieten van een maaltijd. Honderden mensen versturen dit jaar ansichtkaarten vanaf hun va kantieadres, zonder daarvoor afhan kelijk te zijn van een winkel of brievenbus. Het enige wat zij nodig hebben, is internet en de app 'Snappic'. Bas Verschoore van fo towinkel Verschoore Vlissingen lanceerde deze app op Valentijnsdag en sindsdien hebben duizenden mensen de app op hun telefoon. Bas vertelt dat het bestellen van vakantiefo to's en ansichtkaarten heel eenvoudig is. „Om een ansichtkaart te versturen, heb je alleen een telefoon met camera en internet nodig. Via de app, die werkt via Android en iOs, kies je de foto's en tekst voor de voorkant van de ansichtkaart. Ie kunt kie zen uit acht lay-outs. Dan vul je de tekst voor de achterkant in en het afleveradres. Vervolgens betaal je via iDeal en wordt de kaart geprint en verstuurd." Het versturen van een ansichtkaart kost de besteller twee euro en vijfenvijftig cent. De meeste men sen maken een kaart waarop hun vakantie omgeving te zien is of waarop je hen ziet genieten van een maaltijd. Over de reden waarom je eigen foto's op een ansichtkaart zou willen laten drukken, denkt de eigenaar van Verschoore Vlissin gen even na. „Het is sowieso al bijzonder als je een ansichtkaart krijgt. Maar als de ontvanger ziet dat de verzender gelukkig is, tovert dat een glimlach op zijn gezicht." Hij is er zich van bewust dat veel mensen hun foto's digitaal bewaren en die niet meer laten afdrukken. „Maar als je je tele foon bijvoorbeeld verliest, ben je alles kwijt. Als je ze laat afdrukken, worden bij zondere herinneringen tastbaar." Die gedachte moet een van de eerste klan ten van Snappic gedeeld hebben. Ze bestel de ruim honderd foto's. Bas: „Ik dacht, wat gebeurt hier? Ik was nog maar net begon nen met Snappic en had nog niet eens de mogelijkheid om zo'n hoeveelheid te ver pakken. Toen ben ik bij haar langs gegaan met twee plastic tasjes vol foto's." De bedenker van Snappic ziet ook veel Zeeuwse plaatjes voorbijkomen. „Onge veer dertig procent van de bestellingen komt uit Zeeland, de rest uit het buiten land." Ook in de winkel in Vlissingen ko men nogal wat toeristen. Er worden regel matig camera's tot driehonderdvijftig euro aan buitenlandse vakantiegasten verkocht. „Sommigen zijn hun camera vergeten en willen toch alles vastleggen. Daarnaast zijn op vakantie vaak alle beslissers bij elkaar: man, vrouw, kinderen. Dan worden er snel ler knopen doorgehakt." De belangrijkste doelgroep van Snappic zijn vrouwen. „Bij de meeste bestellingen staat een vrouwennaam. Mannen maken ook foto's, maar bij vrouwen blijft de emo tie van een foto langer hangen. Óver het al gemeen hechten zij meer waarde aan foto's en willen er na afloop ook iets mee doen, zoals dus het maken van een ansichtkaart." Snappic is een succes, maar Bas wil niet dat het een hype wordt die daarna ver dwijnt. „Verschoore bestaat sinds 1919, bijna honderd jaar dus. Mijn vader was de eerste die een uur-service aanbood, ik was de eerste die in Nederland met de mogelijk heid kwam om via een app foto's en an sichtkaarten te bestellen. Mijn doel is om Snappic ook honderd jaar mee te laten gaan. Dit moet een blijvertje worden. De toekomst zie ik positief in: ik heb nog nooit zo in iets geloofd." Verse fruitsappen, rum en amandelsmaak maken de ze cocktail tot een exotisch drankje. Om de Mai Tai te maken is er wel een kleine cocktailkeu ken nodig. Een citruspers, fruit- mes, shaker en barmaat zijn de be nodigdheden voor het maken van deze cocktail. Begin met een hal ve sinaasappel en twee limoenpar tjes te persen in een shaker en vul de shaker voor de helft met ijs. Daarna voeg je er het volgende aan toe: 1,5 barmaatje donkere rum, één barmaatje orange Cura sao, twee barmaten ananassap en twee barlepels orgeade-siroop. Na het shaken schenk je de drank met ijs in een glas. Tenslotte schenk je hem in een tikiglas en garneer je de cocktail met een bloemetje. Mai Tai betekent 'goed' in Tahiti. Waarom dat zo is, daar kom je vanzelf achter. m door Joanne Karkdijk Deze eenvoudige barbecue is mak kelijk te verplaatsen. Met een dia meter van 43 cm kan er veel voed sel tegelijk worden gegrild. Bij Kar wei te koop voor 13,71 euro. Met de barbecook hoefje niet lang te wachten op het eten. Een gasbarbecue vinden veel mensen ideaal. Bestellen op bbq-voor-thuis.nl voor 279 euro. door Jerry van Luijk Bas Verschoore toont een paar kaarten, foto Ruben Oreel door Jerry van Luijk Meer cocktails op: cocktailicious.nl "i De Mai Tai cocktail in een tikiglas. Kaart versturen zonder brievenbus De betonnen BBQ staat op een vaste plaats en kan buiten blijven staan. De BBQ is geschikt om ko len en hout te stoken. Te koop bij de Camma voor 165 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48