Dochter bewandelt hetzelfde pad wgmr'- a ZOMERKRANT 3 Leestip AvIONTEFIOIkE 66 Met de trapvliegtuigen kunnen kinderen de eerste stappen zetten in de luchtvaart Elk jaar verschijnt er weer een roman van de bestselle rauteur Santa Montefiore. af gelopen voorjaar was dit: De doch ter van de Imker. In het jaar 1937 trouwt de jonge Grace Hamblin met haar jeugdlief de Freddie. Maar intussen ver langt Grace naar de knappe aristo craat Rufïis waarvan ze weet dat zij nooit samen zullen zijn. Als Freddie na acht jaar terugkomt uit de oorlog met een groot ge heim, loopt hun huwelijk stuk. Ongeveer drie decennia later, in het jaar 1973 wordt Trixie Valenti ne verliefd op Jasper. Hij is de zan ger van een Britse rockband. Jas per brengt samen met zijn band de zomer door op het eilandje Ca pe Cod. Dit is hetzelfde eilandje waar Trixie is opgegroeid. Door dat zij een heel beschermde jeugd heeft gehad, heeft Trixie het plan om er na de zomer met haar gelie- de vandoor te gaan. Haar moeder Grace tuiniert voor de rijkere ei landbewoners, sinds haar man Freddie haar heeft verlaten. Trixie wil absoluut niet zo worden als haar moeder, want ze snapt niks van die facinatie voor bijen en Trixie verlangt naar een meesle pend en verrassend leven. Tot ze erachter komt dat haar moeder een pijnlijk verleden heeft. Liefhebbers van de schrijfster zul len dit boek in één keer willen uit lezen. Maar ook als je andere wer ken van haar kent, is dit een ro man die makkelijk wegleest. SANTA De dochter van de imker tjes. Ook staat er een stand met informa tie over het werk van de Stichting Wings to Victory. Tijdens de luchtvaartdagen zullen er vol gens van Weele bijzondere vliegtuigen landen op het vliegveld, de Antonov An-2 is er één van. Die grote éénmotori- sche dubbeldekker heeft enorme vleu gels. „Het is een echt spektakel als dit vliegtuig landt." Morgen wordt het vliegtuig: Cessna C337 Skymaster verwacht, het vliegtuig heeft een motor aan de voor- en één aan dé ach terkant. „We hebben de luchtvaartdagen aangekondigd bij alle vliegvelden in Ne derland en net daarbuiten, misschien lan den er ook nog wel andere mooie vlieg tuigen." Op het vliegveld is een hangar in gericht als museum. „Hierin staan bijzon dere luchtvaart voorwerpen en machi nes. Ook historische vliegtuigen en gyro- copters staan hierin." De vliegliefhebbers hoeven niet alleen maar te kijken, want er is ook een mogelijkheid om mee te vliegen met speciale- of rondvluchtvlieg tuigen. „Er is een speciaal plekje inge- richt waar mensen zich kunnen aanmel den en tegen betaling mee mogen vlie gen." Zelf vliegen kan deze dagen ook in een si mulator. „Wij hebben zelf één simulator, maar er komt ook een simulatorvereni ging en die nemen er nog een aantal mee. Ze laten je ervaren hoe je moet vlie gen." Een demonstratie van luchtvaartcommu nicatie wordt ook gegeven. „We laten zien hoe de radio's werken en hoe er ge communiceerd wordt tijdens het vlie gen." Van het Gdynia Oorlogsmuseum komen speciale legervoertuigen in een collone vanuit Axel naar het vliegveld ge reden. Er wordt dit jaar extra aandacht be steed aan de bevrijding van onze provin cie zeventig jaar geleden. In de zomer zie je vaak boven de stran den in Zeeland een klein vlieguigje vlie gen met een reclametekst. Die toestellen starten niet zoals alle andere vliegtuigjes. „We geven hier een demonstratie waarin we het starten ervan in detail vertellen, maar hoe dat gaat ga ik nog niet vertel len." VRIJDAG 8 AUGUSTUS 2014 - K V-V' Joop van Weele geeft uitleg over een van de vliegtuigen, foto's Henk Backer door Vera van der Haven De roman De dochter van de imker ligt in de winkel voor 19,95 euro. vooral om de luchtvaart' De roman De dochter van de imker van Santa Montefiore. Joop van Weele, mede-organisator De Zeeuwse luchtvaartdagen worden vandaag en morgen gehouden op vliegveld Mid den-Zeeland in Arnemuiden. Elke dag van 10.00 tot 20.00 uur. Opening vandaag om 14.00 uur. Meer informatie op: www.wingstovictory.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47