m Vincent Bol verrast favorieten in Mosseirate op de voorronde Zeeuws kampioenschap °osterschelde SPORT 41 Vakantie in mB urn Vlissingen doet Maar misschien is er toch wel iets van een oorzaak aan te wijzen. De 35-jarige Sipke Ernst, schaker van beroep, viert deze week eigenlijk een beetje vakantie in Vlissingen. Misschien zorgt dat ervoor dat er wat minder druk op de ketel staat. „Ik ben profschaker, alleen deze week even niet." Van de organisa tie had hij een mooie hotelkamer kunnen krijgen, maar Ernst prefe- reerde een verblijf in een apparte ment met meerdere schakers. „Veel gezelliger." Woensdag schitterde Ernst tegen Xiangzhi Bu, de Chinees die op papier de grote favoriet was in Vlissingen. Ernst strafte een paar foutjes af en greep de volle winst. Gisteren verloor de Groninger zijn eerste halve puntje van het toernooi. Al na twintig minuutjes schaken, na zijn elfde zet, sloot hij vrede met drievoudig HZ-toernooiwin- naar Krasenkov uit Polen. „Ik heb de uitslagen van de afgelo pen jaren bekeken en gezien dat je met 7,5 uit 9 meestal tot de eindwinnaars behoort. Drie remi ses zijn dus genoeg", legde Ernst de reden voor zijn snelle remise uit. „Tegen Krasenkov had ik een pion moeten offeren om kans op winst te krijgen. Dat risico wilde ik in deze situatie niet meer ne- men." Het snelle gelijkspel zorgde er voor dat Ernst gisteravond nog tijd had om even boodschappen te doen bij Albert Heijn: drank en hapjes voor een gezellige nazit in het appartement. Maar daarvoor ging hij eerst nog even om een biertje in de speelzaal. Ernst mag dan koploper zijn van een van de sterkstbezette schaaktoernooien van Nederland, het blijft wel va kantie. Michal Krasenkov blijft Ernst op een half puntje achtervolgen. Hij staat op 6,0. De Rus Ikonnikov, winnaar van het Open NK, voeg de zich bij hem via een snelle overwinning op de Belg Verstra- eten. Hetzelfde deed de Tsjech Po- nizil dankzij winst op de Frans man Pucher. Gisteravond laat za ten nog tal van schakers op het vinkentouw om op zes punten te komen. Vincent Bol schreef met de vos- ruin De Kroo's Vip de klasse Z2, die werd ontsierd door de soms bi zarre verschillen van inzicht tus sen beide juryleden, overtuigend op zijn naam (65,29 procent). De ruiter uit Nieuw- en Sint loos- land liet de gedoodverfde favorie ten Stephanie de Frel, Jessica en Chantal Nijpjes achter zich. De overwinning in Zi was een prooi voor Chantal Nijpjes en de hengst Checavara N. De combina ties bleef Vincent Bol met de Jo- hnson-zoon De Kroo's Baltimore vijftienhonderdste procent voor. Fransisca van de Broeke en haar vosmerrie Beau toonden zich in Mi nipt (67,00 procent) de beste van de sterk aan elkaar gewaagde kopgroep. De Vlissingse Femke Jonkman eindigde met de San Re- mo-dochter Djila op de tweede (66,83 procent) stek. Met de zege in M2 (66,17 procent) maakte Maaike Zeeveld uit Oude- lande en de ruin Daquiri de ver wachtingen waar. Maar de kaar ten voor de titel zijn zeker nog niet geschud. Getuige het verschil van slechts drietiende procent met de als tweede geëindigde Mi chelle Eversdijk (Kapelle) en de vosmerrie Dilana. Met een overtuigende zege stelde Sidney Mast met de merrie Tople- vel's Boniki haar kandidatuur voor titel in B. De amazone uit Koewacht stuurde de Orlan- do-dochter naar de score van 69.00 procent. Jasha van Land schoot (Sint Laureins) eiste met de vosruin Inspector van de Groe ne de tweede plaats voor zich op YERSEKE - De watersportvereni ging Yerseke houdt zaterdag de Mosselrace. Het is een jaarlijks te rugkerende zeilwedstrijd op de Oosterschelde. De wedstrijd staat open voor alle klassen, zowel gemeten als onge meten schepen. Er zijn in totaal tien verschillende klassen en er wordt gestreden om de gouden en zilveren mossels. Uitgangspunt bij de Mosselrace is dat iedere eigenaar van een kajuit zeilboot zich voor deze wedstrijd in kan schrijven. Inschrijven kan vrijdag tussen 20.00 en 22.30 uur. De verschillen de klassen starten zaterdag tussen 10.00 en 11.00 uur. De prijsuitrei king is om 19.00 uur. vlek op de kaart, dat is jammer. En dat terwijl er nog steeds veel belangstelling is voor de triatlon. Maar niemand wil het organise ren. Anderhalf jaar van tevoren had ik aangegeven dat ik ermee zou stoppen. Verschillende men sen wilden er wel mee doorgaan, maar niemand zag.het zitten om 't voortouw te nemen. Het feit dat ik me met steeds meer randzaken moest bezighouden in plaats van met de sport zelf gaf voor mij de doorslag. Eventuele opvolgers zijn daardoor ook afgeschrikt, denk ik. Een tijdje terug werd ik nog door Floris-Jan Koole benaderd om weer een triatlon op te zetten. Maar je wilt niet weten hoeveel tijd en moeite er in gaat zitten. Al leen met een grote groep mensen is het tegenwoordig nog te doen, maar ik heb er momenteel de tijd niet voor." De Souburger is blij dat de Zwin triatlon nog wel springlevend is. Zelf stond hij er ook zeven keer aan de start. „Dat is een geweldi ge organisatie. Ik heb daar ook din gen opgepikt, die ik in de Schots man heb overgenomen." Toch gloort er nog een klein beet je hoop dat er ooit weer een triat lon gehouden gaat worden in Kamperland. Boudewijn van Ou- werkerk, zelf triatleet, is op de achtergrond al een tijdje bezig met het opzetten van een nieuwe of een opgedoekte triatlon nieuw leven in te blazen. De inwoner van Wilhelminadorp wil binnen kort een stichting oprichten die zich gaat bezighouden met het or ganiseren van triatlons. „Het moet er minimaal één worden, maar liever vier. Kamperland en Kruiningen (Den Inkel) waren al tijd behoorlijk grote wedstrijden, maar ik zou er ook graag twee op Walcheren zien. Voor sponsoren is het interessanter als je vier wed strijden organiseert en een grote re regio bedient. Ook voor overhe den is het makkelijker als ze met één partner voor meerdere wed strijden om de tafel kunnen zit ten. Andere triatleten hebben al aangegeven dat ze mee willen doen, al geven ze wel aan er niet te veel tijd in te willen steken. Maar nu moeten ze vaak uren rei zen voor een triatlon buiten Zee land dus kunnen we er toch beter hier één organiseren?" Van Ouwerkerk heeft al contact gehad met de Nederlandse Triat lon Bond en die juichen het initia tief toe. Voor het eind van het jaar moet duidelijk worden of de plan nen haalbaar zijn. Misschien dat er dan toch weer wat leven in de Zeeuwse triatlonsport komt. VRIJDAG 8 AUGUSTUS 2014 Zeeland op dood spoor door Koen de Vries VLISSINGEN - Het is een wereld van verschil. Vorige week eindigde Sip- ke Ernst met vier punten uit negen wedstrijden ver onder zijn niveau op het Open NK in Dieren. Deze week kan het opeens niet meer stuk bij de schaker uit Groningen. Op het HZ-toernooi in Vlissingen begon hij gisteren aan de zevende ronde met zes punten uit zes wed strijden. „Ik kan het niet uitleg gen", analyseerde hij gisteren na zijn snelle remise tegen de Pool Krasenkov. „Vorige week was het een debacle, deze week speel ik in eens heel goed. Meer kan ik er niet van maken." HZ-toernooi, zevende ronde, belang rijkste uitslagen. Ernst (Ned)-Krasen- kov (Pol) remise, Ikonnikov (Rus)-Vers- traeten (Bel) 1-0, Pucher (Fra)-Ponizil (Tsj) 0-1, Mark Timmermans (Ned)-Ro- manishin (Oek) remise, Venkatesh (Ind)-Sanders (Eng) 1-0, Quinten Du- carmon (Ned)-Kevlishvili (Ned) remi se, Geirnaert (Bel)-Dardha (Bel) 1 -0, Vedder (Ned)-Zelbel (Dui) 1-0. Stand aan kop: 1. Ernst 6,5 punten, 2. onder meer Krasenkov, Ikonnokov, Ponizil 6 punten, 3. onder meer Ved der, Venkatesh, Geirnaert 5,5 punten. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Twee honderd dressuurruiters streden gisteren In het Hippisch Centrum De Kroo om de tickets voor de fina le van het Zeeuws kampioenschap, dat zaterdag in Nieuw- en Sint Joos- land wordt gehouden. De triatlon bij de Schotsman in Kamperland werd in 2012 voor het laatst gehouden, archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41