Dit wordt een heel belangrijk jaar voor mij SPORT 39 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Jeremy de Nooijer speelde afgelopen seizoen 24 com petitiewedstrijden voor Sparta, maar moest uitgerekend in de mooiste fase van het seizoen ver stek laten gaan. Door een achil lespeesblessure miste de midden velder onder meer de finale van de nacompetitie tegen FC Dor drecht, dat Sparta aftroefde en naar de eredivisie promoveerde. Dit seizoen krijgen De Nooijer (22) en zijn Rotterdamse werkge ver een nieuwe kans. „Dit wordt een heel belangrijk jaar." De afspraak moet even een uurtje uitgesteld worden. „Want ik heb een nieuw bed gekocht en dat wordt nu in elkaar gezet." Voor een profvoetballer is rusten min stens zo belangrijk als goed trai nen, maar De Nooijer lijkt de ko mende weken iets te veel rust te krijgen. „Op dit moment heb ik nog geen basisplaats", legt hij uit. „Ik denk dat ik zondag tegen FC Den Bosch op de bank zit." Trai ner Gert Kruys heeft zijn vertrou wen in De Noóijer uitgesproken, maar de middenvelder heeft in de voorbereiding een lichte achter stand opgelopen. „Ik kreeg weer last van die achil lespees", zegt De Nooijer. „Daar door miste ik ook al de laatste wedstrijden van het vorig sei zoen. Nu moest ik ruim een week rust nemen, terwijl de rest van de selectie vol doortrainde. Dan heb je dus snel een achterstand." Met de achillespees gaat het nu beter. „Het gaat zelfs heel goed. Ik heb me laten behandelen en doe dagelijks oefeningen. Binnenkort krijg ik ook zooltjes. Die moeten ervoor zorgen dat ik geen last meer krijg van die achillespees." De Nooijer had gisteren een ge sprek met Leo Beenhakker, het be stuurslid technische zaken. „Hij praat met alle spelers. Het ging dus niet over mijn contract." Dat loopt aan het eind van dit seizoen af. „Ja, je kunt wel zeggen dat dit dus het jaar van de waarheid is. Ik moet mezelf in de kijker spelen, zodat Sparta mijn contract wil ver- lengen of anders clubs geïnteres seerd raken. Maar dan moet ik wel spelen." Sparta heeft rumoerige jaren ach ter de rug. De oudste profclub van Nederland probeert al sinds 2010, het jaar waarin het uit de eredivisie degradeerde, terug te keren op het hoogste niveau. Afge- lopen seizoen eindigde de Kasteel club op een teleurstellende zes tiende plaats, maar was deelname aan de nacompetitie dankzij een periodetitel al vroeg in het sei zoen veiliggesteld. In die nacom petitie werd de finale bereikt, maar promoveren lukte opnieuw niet. „De sfeer bij de club is nu een stuk beter", voelt De Nooijer. „Vo rig seizoen merkte je aan alles dat Sparta onder hoogspanning stond. Wiljan Vloet, die algemeen en technisch directeur was, wist bijvoorbeeld dat het voor hem klaar was bij de club als het niet snel beter zou gaan. Het gaat er nu relaxter aan toe. Iedereen lijkt ook te beseffen dat Sparta geen topfavoriet is. Roda JC en NEC worden door iedereen als favorie ten gezien, andere clubs willen ook bovenin meedoen. Daar moet Sparta er één van zijn." GEEN ZEEUWSE VOETBALLER IN DE EREDIVISIE Zuid-Korea wil Van Marwijk Bert van Marwijk is de be langrijkste gegadigde om bondscoach van Zuid-Korea te worden. De 62-jarige Meerssenaar sprak gisteren met Lee Yong-soo, de hoog ste baas van de Zuid-Kore- aanse voetbalbond. „We heb ben bijna twee uur gespro ken", zei Lee bij thuiskomst in Seoul. „Er is nog geen con creet resultaat, maar hij heeft bevestigd geïnteres seerd te zijn." Van Marwijk is clubloos na zijn ontslag vorig seizoen bij Hamburger SV. Athene zucht onder erfenis Spelen Athene gaat tien jaar na het organiseren van de Olympi sche Spelen nog altijd ge bukt onder de gevolgen van het evenement. Het toer nooi scheepte de Griekse hoofdstad op met talloze sta dions en gebouwen, waar van een groot deel verpau pert. Naar schatting hebben de Spelen de stad ruim acht miljard euro gekost. Onderzoek van de Oxford University naar de Spelen tussen i960 en 2012 wees uit dat de kosten gemiddeld twee keer zo hoog uitvallen als begroot. Athene zat 97 procent boven het budget. Mokotjo verkast naar FC Itoente Kamohelo Mokotjo van PEC Zwolle verkast niet naar AJax zoals lang werd ge- dascht maar naar FC Twen te. Mokotjo (23) is de derde speler in een jaar tijd die overstapt van PEC Zwolle naar FC Twente, na Youness Mokhtar en Darryl Lach man. Jody Lukoki zet zijn loop baan voort bij PEC Zwolle. De rappe rechtsbuiten wordt per direct overgeno men van Ajax. nen leven in wat spelers voelen. Zo'n houding woFdt in de coaching steeds belangrijker. Spe lers zijn steeds egocentrischer. Ik geef geen negatieve lading aan dat woord, maar het is zo. In eerste in stantie denkt een speler altijd aan zichzelf. Dat was vroeger ook. Maar nu denkt hij eerst aan zich zelf, dan nog een keer, en dan aan het team. Dat hoeft niet per se een slechte ontwikkeling te zijn, als je iedereen uiteindelijk maar een en dezelfde kant op kunt la ten kijken." „Ik geloof niet dat er lastige jon gens bestaan. Hele generaties krij gen een dergelijk etiketje opge plakt. Vaak ligt dat helemaal niet aan die generatie, maar aan de mensen die er mee om moeten gaan." Het (bij)geleerde kan hij nu weer in de praktijk brengen. Rutten kreeg bij Feyenoord al veel op zijn bordje. Het blijkt las tig adequate vervangers voor de vertrokken spelers te vinden. Bo vendien wachtte al veel te snel de internationale confrontatie met Besiktas, met twee kansloze ne derlagen tot gevolg. Nu start ko mend weekeinde de competitie al. Rutten is inmiddels duidelijk uit zijn rustmodus. „Maar, dat was ik in mei eigenlijk al. Ik had het echt gemist." Fysiek en men taal heeft hij duidelijk baat gehad bij het jaartje vrijaf. Of dat ook sportief zijn uitwerking gaat heb ben? Rutten is er zelf ook nieuws gierig naar. „Dat kan ik nu nog niet zeggen, dat zal ik gaan erva ren. Weet je, ik ben daar zelf ook wel benieuwd naar eigenlijk." VRIJDAG 8 AUGUSTUS 2014 Waar in de jeugdopleidingen van meerdere eredivisieclubs veel Zeeuwse talenten rondlopen, is er bij de A-selecties in de eredivisie momenteel niet één in Zeeland ge boren voetballer te vinden. Gérard de Nooijer, assistent-trai ner bij FC Dordrecht, is werkzaam op het hoogste niveau maar actie ve voetballers ontbreken (nog). In de Jupiler League komt dit sei- zoen naast Istvan Bakx en Jeremy de Nooijer ook Tom Boere (FC Eindhoven) in actie. A-junior Au gustine Loof hoopt op speelminu ten bij Jong PSV. Roy Hendriksen is sinds dit sei zoen werkzaam bij NEC, als assis tent van Ruud Brood. Dolf Roks combineert zijn werk voor JVOZ met de functie van Manager Spe lerszaken en Scouting bij Sparta. SEOUL ATHENE ZWOLLE m Fred Rutten stapt uit de helikopter tijdens de open dag van Feyenoord. Vol goede moed begint hij aan het nieuwe seizoen, ondanks de uitschakeling in de voorronde van de Champions League, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39