4^ Wereldtoppers aan start Organisatie hoopt op begrip drukke agrariërs en inwoners ZEELAND 33 Terneuzen Philippe Gilbert (32) Bauke Mollema (27) Fabian Cancellar(33) cp PROGRAMMA ETAPPE ENECO TOUR IN TERNEUZEN TERNEUZEN - Hartstikke leuk, zo'n etappe van de Eneco Tour door Zeeuws-Vlaanderen. Maar veel boeren hebben nu heel wat an ders aan hun hoofd. Het is im mers volop oogsttijd. En dus ra cen zij van hot naar her, voor zo ver dat kan met langzame land bouwmachines. „Daar hebben we alle begrip voor, maar we vragen de agrariërs en loonbedrijven vriendelijk toch enigszins reke ning te houden met de passage van de renners door een blik op het tijdschema te werpen", ver telt lo van Remortele van het orga nisatiecomité. De 183 kilometer lange etappe is een van de grote evenementen in het kader van de viering van tweehonderd jaar Zeeuws-Vlaan deren. De route slingert door de hele streek, waarbij start- en finis- hplaats Terneuzen ook tussen tijds nog eens wordt aangedaan. Van Remortele: „We hoeven niet de hele dag overal alle straten af te sluiten, maar op het moment dat de renners passeren moet de weg natuurlijk helemaal vrij zijn. Daarom worden de straten afge zet en vrijgemaakt door motorrij ders van de politie en verkeersre gelaars. Bewoners en publiek vra gen we om geen auto's op of langs het parkoers te parkeren." Overigens moeten de wegen niet alleen worden vrijgemaakt voor de 180 renners. De wedstrijdkara vaan bestaat uit 70 motoren, 35 au to's, koersdirectie, 50 volgauto's, 60 ploegleidersauto's, 50 persau to's- of motoren, 50 bussen en vrachtauto's en reclameauto's. Als de karavaan voorbij is, worden de afzettingen vrijwel meteen opge heven. Zowel op zondag (ploegen presentatie op de Markt in Terneu zen) als maandag is een wegsleep- regeling van kracht. De renners zijn te bewonderen tij dens doorkomsten van Breskens tot Kloosterzande, maar het klop pend hart van de etappe is het centrum van Terneuzen. De bin nenstad is tijdens het evenement met de auto moeilijk bereikbaar. De twee ondergrondse parkeerga rages in de stad aan de Oostkolk en bij het Scheldetheater liggen langs het parkoers en zijn daarom dicht. Inwoners van de stad wordt verzocht op de flets of te voet naar het centrum te komen. Automobilisten die uit de rich ting van de Westerscheldetunnel komen wordt geadviseerd hun au to te parkeren op een van de wes telijk van het parkoers gelegen parkeerterreinen. Die bevinden zich nabij de gebouwen van het loodswezen, Rijkswaterstaat en de verkeersradartoren op het slui- zencomplex. Zodra de parkeer plaatsen vol zijn, is parkeren in de berm toegestaan. Daarbij moeten de aanwijzingen van parkeerbege- leiders worden opgevolgd. Met het openbaar vervoer is het cen trum wel bereikbaar. De noord- brug over de binnenvaartsluis is van 12.00 tot 17.30 uur afgesloten. Automobilisten richting West-Zeeuws-Vlaanderen kun nen via de Schependijk-Kenne- dylaan wel over de zuidbrug. wildcard: Topsport Vlaanderen en Wanty. Het betekent bijna auto matisch dat komende week vele wereldtoppers door Nederland en België koersen. Zomaar een paar namen: Bradley Wiggins (Tour winnaar 2012), Zdenek Stybar (winnaar Eneco Tour vorig jaar), Niki Terpstra (winnaar Pa- rijs-Roubaix 2014), Lars Boom (winnaar vijfde Tour-etappe 2014), en de sprinters André Grei- pel, Tom Boonen, Luka Mezgec, Tyler Ferrar, Nacer Bouhanni, Bryan Coquard. De grote pu bliekstrekkers staan hieronder. VLISSINGEN - Ze zijn er allemaal, zondag en maandag in Terneu zen. Omdat de Eneco Tour één van de 28 wielerwedstrijden van de World Tour is, staan de beste achttien wielerploegen van de we reld verplicht aan het vertrek. Dit zijn ze: Belkin, Giant-Shima- no, Astana, Sky, AG2R, Movistar, Garmin, BMC, Quick Step, Katus- ha, Trek, Lotto Belisol, Cannonda- le, Orica Greenedge, Saxobank, Fran^aise des Jeux, Lampre en Eu ropean Twee teams kregen een VRIJDAG 8 AUGUSTUS 2014 Zondag 10 augustus 14.00 -17.00 uur - Animatie op de Markt (met onder meer live-mu- ziek). 17.30 -18.15 uur- Eneco Animatie op de Markt (opwarming voor ploegenpresentatie). 18.15 -20.45 uur - Voorstellen ploegen/deelnemers Eneco Tour. Maandag 11 augustus 9.30 uur - Teambussen, ploeglei ders en wielerenners arriveren op het Stadhuisplein. 10.00 -12.00 uur - Renners fiet sen via Havenstraat naar de Markt om deelnemerslijst te tekenen. On derweg is er ruimte voor praatjes, handtekeningen en foto's. 12.10 uur - Start etappe op de Markt 14.15 -15.15 uur - Eneco Kids Ri de. Tweehonderd kinderen tussen 7 en 12 jaar fietsen samen met oud-wereld- en olympisch kam pioene Leontine van Moorsel een rondje over het aankomstpar- cours. Inschrijven kan tot zondag op www.enecotour.com. Aan de Binnenvaartweg wordt een Eneco Kids Area ingericht met allerlei energiegerelateerde attracties. 16.30 uur - Finish etappe op de Binnenvaartweg. 16.30 -17.00 uur - Huldiging win naars nabij kantoor Zeeland Seaports op de Binnenvaartweg. Vestigde in Zeeland in 2001 de aandacht op zich, door in Goes de ZLM Tour te winnen. Ontwikkelde zich sindsdien tot de beste tijdrij- der van de wereld en een kei in het rijden van klassiekers. Is sinds 2010 één van de beste klassieker-renners van de wereld. Vierde in 2012 zijn grootste suc ces door in Valkenburg wereldkam pioen op de weg te worden. door Raymond de Frel t Sinds zijn Tour-successen van vo rig jaar de nationale knuffelbeer vari het wielrennen. Kan zich op goede dagen meten met de beste renners van de wereld. O Startlocatie: Markt Finishlocatie: Binnenvaartweg O Parkeren bij Loodswezen, Rijkswaterstaat en verkeersradartoren door Koen de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33