32 ZEELAND ENECO TOUR Tour Terneuzen is klaar om de deelnemers aan de tiende editie van de Eneco Tour te ontvangen. Het is alleen jammer dat ze niet over de kasseien zullen rijden. 1e etappe maandag 11-08-2014 «CneCO TERNEUZEN TERNEUZEN afstand 183.1 km 0Q IBEHa Boekho 2e etappe *ö=»-'s -Hertogenboscn 3e etappe NEDERLAND 4e etappe 8ELGIE 6e etappe 1e etappe 2e etappe 3e etappe 4e etappe 5e etappe 6e etappe 7e etappe 5e etappe 7e etappe TERNEUZEN - De organisatie weet het zeker. De eerste etappe van de Eneco Tour wordt weer een prach tig wielerspektakel. De wereldtop komt aan de start, er komt dank zij de vijf passages in Terneuzen veel publiek en de aandacht van de media zal groot zijn. De eerste twee keren dat de wielerwed strijd voor de achttien beste wie lerploegen van de wereld naar Zeeuws-Vlaanderen kwamen (2007 en 2008), waren een groot succes. Dus waarom de derde keer niet? Ron Barbé, de voorzit ter van het organisatiecomité, ver heugt zich in elk geval op de komst van het wielercircus. Ook al omdat er naast de eerste etappe van maandag met start en finish in Terneuzen, op zondag een mooi randprogramma van de grond is getild. Eén ding zit hem echter een beet je dwars. De kasseien die bijna ie dere zichzelf respecterende Zeeuws-Vlaamse wielerwedstrijd in zijn parkoers opneemt, worden gemeden alsof er een ernstige ziekte heerst. „Een beetje jam mer. Het had voor spektakel ge zorgd. Zeker nu Lars Boom mee doet", refereert Barbé aan de Tour etappe over de Noord-Franse kas seien die de bij Belkin vertrekken de renner op zijn naam schreef. Het heeft te maken met het scena rio dat de organisatie van de Ene co Tour in gedachten heeft. De eerste twee etappes en etappe nummer vier zijn voor de sprin ters. De kans is groot dat zij de eerste dagen om de etappezeges, de bonificaties en de leiderstrui strijden. Etappe nummer drie is een tijdrit (9,6 kilometer) waarin tijdrijders een stok in de wielen van de sprinters kunnen steken. In de vijfde, zesde en zevende etappe zijn de klimmers aan de beurt. Vrijdag finishen ze in Ger aardsbergen, waar de Muur in de finale opgenomen is, zaterdag rij den ze een verkapte Luik-Bastena ken-Luik met de finish op scherp rechter La Redoute en de rit van zondag vormt een variant van de Amstel Gold Race het sluitstuk. Vorig jaar had de Eneco Tour een soortgelijke opbouw en die editie was tot de allerlaatste kilometer spannend. De Tsjech Stybar trok aan het langste eind, met Limbur ger Tom Dumoulin als nummer twee. „Men wil het veld niet te snel uit elkaar trekken", beaamt Ron Barbé. „Ik snap de filosofie. De spanning moet erin blijven." Toch denkt de voorzitter van het organisatiecomité dat de kans be staat dat er maandag helemaal geen massasprint komt. „Het stuk tussen Koewacht en Axel ligt hele maal open. Als het een beetje waait, kunnen ploegen de zaak daar goed op de kant gooien en krijgen we een waaieretappe." In tussen worden in Zeeuws-Vlaan deren de laatste voorbereidingen voor de eerste etappe getroffen. Barbé: „Er zijn dingetjes die op het laatste moment nog een klein beetje anders moeten. Zo wordt de beveiliging van het parkoers hier en daar aangepast. Op sommi ge plaatsen moet er een mannetje bij of gaat er eentje af. „Voor ons is dat geen probleem", aldus Bar bé. „Ons comité is zo langzamer hand gepokt en gemazeld. Mede daardoor hebben we een uitste kende relatie met de organisatie van de Eneco -Tour. Ze weten dat we geen flauwekul verkopen, dat we betrouwbaar zijn. De wielerba- cil zit verankerd in ons comité. Het is misschien vroeg om over een vierde komst van de Eneco Tour naar Zeeuws-Vlaanderen te praten. Maar als de kans zich voor doet, denk ik dat we zullen probe ren die te grijpen." Opkomst Parcours E neco Bonisprint Checkpoint Ravitaillering Doorkomsttijden enecotour.com START Driew 12.46 u. Breda •Waalwiik Gistel Ichtegem IhArdooie Diksmui leen Oudenaarde Maastricht eraardsbergen Ronse Lessines Fléron a T Herve Banneux Riemst Terneuzen -Terneuzen Waalwijk (NL) - Heusde (NL) Tijdrit Breda (NL) Koksijde (B) - Ardooie (B) Geraardsbergen (B) - Geraardsbergen (B) Heerlen (NL) - La Redoute (Aywaille) (B) Riemst (B) - Sittard - Geleen (NL) 11aug. 183,1km 12aug. 175,8 km 13aug. 9,6 km 14aug. 179,1km 15aug. 162,5 km 16aug. 173,9 km 17aug. 183,4 km Ruim baan voor sprinters door Koen de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32