44 Het was een ingrijpende keuze om naar Ipenoord te gaan. Maar we hebben er nooit spijt van gehad. ZEELAND 31 Jan wijst op de akker met goudgele wuivende tarwe van de aangrenzende biologische boer derij Ter Linde. „Het uitzicht is geweldig. Zo weids en ongelooflijk mooi." In het verderop gelegen weitje graast een club je schapen met zwarte koppies. „Ik weet niet precies welk ras, maar ze bevallen heel goed zelf. We hebben nu acht lammeren, twee per schaap." Een haan kruist het pad, op de hielen gevolgd door een aanhankelijke hen. Ook op zoek naar een eigen 'paradijselijke plek'. Het pad meandert richting vijver. De houten brug biedt een fraaie blik op water en achter- Het herenhuis verwacht inmiddels zijn gast heer. De eerste gasten arriveren voor de 'lieflij ke landhuislunch', waarmee het echtpaar, met een discreet bord aan het begin van de oprij laan, liefhebbers ter tafel lokt. Nog even in de rol van hotelier. ke, rustgevende plek. Een kopse kant is vrij wel uit glas opgetrokken. Erachter de muziek kamer. Annemiek: „Wij hebben beiden een passie voor muziek. Ik speel dwarsfluit, Jan cel lo. In Wageningen hebben we onder meer een salonorkest opgericht. We hebben luisterrijke momenten met vrienden gehad. Samen musi ceren, discussiëren. We hebben in Green Whi te ook altijd concerten binnengehaald." Verlan gend: „Muziek, daar wil ik wel weer meer tijd aan besteden." gelegen herenhuis. Jan: „De vijver is zoet. Er zit geen brak water in. Dat komt omdat de bui tenplaats hoger ligt. Afvalwater wordt afge voerd. Alleen regenwater vult de vijver. Door de karpers, die de bodem omwoelen, ziet het er wat troebel uit." Het echtpaar Jan en Annemiek van de Velde tussen het lover van hun geliefde Ipenoord. De buitenplaats bij Oostkapelle is sinds begin 1900 in handen van de familie. Het echtpaar, vierde generatie, woont en werkt er nu een kwart eeuw. foto Lex de Meester Jan van de Velde VRIJDAG 8 AUGUSTUS 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31