ZEELAND Bryan fietst voor Kika Puin verbrande kerk mag weg almanak 40 en 41 Zeeland Lokaal Totaal wekt niet alleen de interesse van lokale partijen. Prominente (oud-)bestuurders zijn er ook voor in. 36 en 37 Triatlon in Zeeland op een dood spoor VLISSINGEN - Verzekerd van de be langstelling van ervaren bestuur ders die namens landelijke par tijen actief zijn geweest, maakt de nieuwe provinciale partij Zeeland Lokaal Totaal zich op voor de Sta tenverkiezingen in maart. Een eerste verkennende vergade ring trok deze week niet alleen vertegenwoordigers van diverse lo kale partijen, maar ook van poli tieke zwaargewichten als Cees van Liere (ex-WD, voormalig burgemeester) en Co van Schaik (PvdA). Ook oud-CDA-Statenlid Mark Faasse (tegenwoordig actief voor de Noord-Bevelandse lokale partij BEN) en zijn partijgenoot de vroegere officier van justitie Jo Valente waren er. Volgens Jos Ver dunnen, een van de initiatiefne mers, hebben nog meer coryfeeën laten blijken de ontwikkelingen rond Zeeland Lokaal Totaal van nabij te zullen volgen. Namen wil de hij niet noemen. De voorbereidende vergadering trok ruim dertig belangstellen den. Een verheugend aantal, vond Verdurmen, zeker in de vakantie- tijd. De bezoekers.besloten een voorlopig bestuur te benoemen - met onder anderen Verdurmen - dat de taak heeft een aanzet te ge ven voor een verkiezingsprogram ma en een kandidatenlijst. Want zoveel is zeker: Zeeland Lokaal To taal zal aan de verkiezingen voor Provinciale Staten in 2015 mee doen. Vol zelfvertrouwen. Verdur men houdt zich wat het aantal ze tels betreft dat zijn partij zou kun nen vergaren weliswaar op de vlakte, maar hij laat zich wel ont vallen dat het mooi zou zijn wan neer Zeeland de eerste provincie is met een gedeputeerde namens een bundeling van lokale par tijen. Verdurmen onderstreept dat de de gemeenteraadsverkiezingen te zien hebben gegeven dat lokale partijen niet meer weg te denken zijn in de gemeentepolitiek en er een steeds grotere rol spelen. „Daardoor en ook met het oog op het toegenomen takenpakket van de gemeenten ontstaat behoefte aan een terugkoppeling met de provinciale bestuurslaag, zoals dat bij landelijk georganiseerde par tijen kan." Van Schaik - dit voorjaar opge stapt na 36 wethouder te zijn ge weest in Axel en Terneuzen - be vestigt dat hij bereid is de initia tiefnemers van Zeeland Lokaal To taal een handje te helpen. Of dat betekent dat hij ook een verkiesba re plaats op de kandidatenlijst am bieert, weet hij nog niet. „Daar ga ik de komende tijd eens goed over nadenken." WESTKAPELLE - De gemeente Knokke-Heist mag eindelijk be ginnen met het opruimen van de resten van de Sint Niklaaskerk in Westkapelle, bij Knokke. Nadat die maart vorig jaar afbrandde staan alleen de muren nog over eind. Het gerecht verbood de ge meente de kerk te betreden. Pas onlangs mocht de troep rondom de kerk worden opgeruimd. Nu mag de gemeente dus ook binnen puin ruimen. De toekomst van de locatie is nog ongewis. Een nieu we kerk komt er hoogstwaar schijnlijk niet. Gedacht wordt aan een multifunctioneel centrum. Het zijn spannende tijden. De crisis rond Oekraïne verdiept zich. De boy cotmaatregelen tegen verlicht des poot Poetin worden door hem beant woord met tegenstappen. De landbouw verkeert in onzeker heid. In hoeverre worden grenzen ge sloten? Welke producten treft het? Daar wordt over geschreven. Ook in de krant die u nu in handen heeft. Een waarschuwing vooraf: in de Zo- merkrant staat een bericht over uitjesdie duurder werden. En volg dan niet de gedachtegang van eind redacteuren die meenden dat het om juun ging. De uitstapjes worden duurder en de juun goedkoper. Da's een harde werkelijkheid voor de te lers. Zweeds echtpaar is succesvol met thrillers Nieuwe partij trekt coryfeeën door Ben Jansen pagina 27: Toevlucht voor ontevreden kie zers -v- - T VLISSINGEN - Van Schagen naar Vlissingen, dat is 250 kilo meter. Een flink eind rijden, zeker als het op de fiets is. En al helemaal als je pas tien bent. Bryan Praat deed het, sa men met zijn moeder Mariska. Het ventje stapte maandag op zijn fiets en kwam gisteren aan in Vlissingen. Voor de tocht liet Bryan zich sponsoren en het geld dat hij ophaal de, overhandigt hij vandaag aan Kika. Ruim achttienhon derd euro is voor het fonds voor kinderen met kanker, omdat hij zelf een kind kent dat is overleden aan die ziek te. Het was de reis meer dan waard. „Als het aan hem lag, was hij teruggefietst ook", glunderde zijn trotse opa. „Maar zijn moeder vond het goed zo." foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl VRIJDAG 8 augustus 2014 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25