Poetin treft ook Russen Lek centrale Doel waarschijnlijk door sabotage Varen over de Donau Dieven azen op e-bikes van ouderen Valse munten in omloop in Hulst Rusland boycot 'probleemloos' voedsel uit het Westen. Maar het land is niet zelfvoorzienend. voor Genieten tijdens de luchtvaartdagen VRIJDAG 8 augustus 2014 Terneuzen is klaar Regenachtige dag 24° 1 door Wilko Voordouw DEN HAAG - De Russische autori teiten houden de bevolking voor dat er géén tekorten zullen ont staan, nu alle landbouwproduc ten uit Europa, de VS, Canada, Au stralië en Noorwegen worden ge boycot. De Russische reactie op westerse sancties vanwege Oekraï ne klinkt eenvoudig: kaas komt niet meer uit Nederland maar uit Nieuw-Zeeland, groenten en fruit importeren we voortaan uit Chi na en Uirkije. En vlees kan net zo goed uit Brazilië komen, zei de Russische minister van Land bouw gisteren. De Russische president Poetin meent zijn critici hard te treffen met de boycot. Daarbij is het wel de vraag wanneer in zijn land een tekort aan vers voedsel ontstaat. Rusland is totaal niet zelfvoorzie nend. De huidige regering wil in 2020 naar 8o procent eigen voed selvoorziening groeien. Kenners noemen dat 'volstrekt onrealis tisch'. Het land zou nu maximaal 6o procent van de eigen voedsel- behoefte produceren. Een drei gend voedseltekort in Rusland zal op korte termijn niet leiden tot een opstand tegen Poetin. Die is sinds de inname van de Krim op het toppunt van zijn populariteit, net als in 2008 toen hij de oorlog ontketende tegen buurland Geor gië. Overigens wordt de import van landbouwtechnologie niet stopgezet. Het kabinet wil nu snel EU-overleg over de gevolgen van de sancties en over de vraag hoe daar mee om te gaan. De regering vindt dat dit op Europees niveau moet worden behandeld. DOEL - De Belgische energieprodu cent Electrabel onderzoekt of een lekkage in de kerncentrale in Doel is ontstaan door sabotage van een personeelslid. De VRT meldt dat, na een bericht van het Federaal Agentschap voor Nucleai re Controle. De kernreactor van Doel 4 viel dinsdag stil doordat er een lek zat in een leiding van smeerolie. Een van de stoomturbines was daar door oververhit geraakt. In het nu cleaire gedeelte van de centrale waren geen problemen. Electrabel heeft aanwijzingen dat een personeelslid de leiding heeft gesaboteerd. Het is niet bekend wat de reden daarvoor was. Hoe lang de centrale dicht blijft, is nog onduidelijk. De reactoren in Doel en Tihange zijn samen goed voor een derde van de stroomproductie in België. Kras.nl/91049 of bel 0900-9697iscpm HULST - De politie waarschuwt voor valse euromunten die in Zeeuws-Vlaanderen in omloop zijn. De munten zijn iets zwaar der dan echte en ze missen de kar telrand aan de zijkant. Verder lij ken ze echt. Een parkeerwacht vond een valse euromunt in een parkeerautomaat in de gemeente Hulst en ging naar de politie. Die heeft de middenstand gewaar schuwd. Voor zover bekend zijn er geen valse munten in andere de len van het land in omloop. DESTELLING UW MENING 307 reacties Het is terecht dat de missie in Oekraïne wordt gestaakt 1 De laatste maand zijn hele partijen de grens overgegaan i! Dieven slaan toe bij seniorencomplexen en kerken pagina 26 en 27: Politie jaagt op e-bikedieven Commentaar Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 185 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 O pagina 2 en 3: Nieuws en achtergronden Naar o.a. Passair, Bratislava, Boedapest, Wenen, Wachau en Melk. Cruise per MS My Story, alle maaltijden, Kras-reisbegeleiding Busreis NL-Duitsland v.v., incl. twee hotelnachten Duitsland Vertrek: augustus 2014 t/m oktober 2015 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excL reserveringskosten en Calamiteitenfonds Zeeland is rijp voor een nieuwe politieke partij Zie pagina 25 Reageer op pzc.nl EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM 88% ONEENS 12% 'X' MHSri i foto HH aasi'ÈZï»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1