ZEEUWS-VLAANDEREN Vegetarisch Poëzie op een duintop Bressiaander aangehouden almanak 28 en 29 mm 26 en 27 Waterrecreant boekt jacht of motorboot wel vaak lastminute. Komt de zon, dan zijn de boten nauwelijks aan te slepen. Feyenoord niet naar de Champions League Viering Scheldewijding in een troosteloos decor kamperland - Door het mooie weer beleven Zeeuwse bootver huurders momenteel gouden tij den. Voorspelt de buienradar ech ter een dag regen, dan rinkelt de telefoon veel minder vaak. Consu menten wachten de weersontwik kelingen af. „Steeds meer recrean ten boeken lastminute. Ze kijken op hun mobieltje wat het weer doet. Ze zijn wat mij betreft over- geïnformeerd. Als het drie drup pels regent, willen ze die dag niet zeilen", beaamt Rick Filius van Zwemer Watersport in Kamper land. Zijn vloot van vijftien vaartuigen, die geschikt zijn voor de Del ta-wateren, is momenteel bijna onophoudelijk op het water. Klan ten staan in de rij om het Veerse Meer en de Oosterschelde op te gaan. Voor Filius is het daarom nu alle hens aan dek. Elke dag moet hij de boten schoonmaken en re serveringen verwerken, Het blijft echter steeds afwachten of en wanneer klanten bellen. „Het voorjaar, waarin toch mooi weer was, viel bijvoorbeeld wat te gen, omdat mensen toch wachten op een paar echt zonnige, warme dagen. Qua omzet weet ik niet of ik dit seizoen beter draai dan vo rig jaar. Dat hangt nog van het weer af." Marloes Korndewal van Aquavit- esse in Bruinisse laat eenzelfde ge luid horen. „Vandaag regent het licht, maar is het prima zeilweer. Op zo'n dag krijgen we toch min der boekingen binnen. De ware zeiler maalt niet om een buitje, de recreant vaart als het mooi weer is. Daarom irriteert het ons als het KNMI twee keer de code geel voor Zeeland afgeeft, terwijl hier de zon dan schijnt. Dat kost ons klandizie, want code geel schrikt watersporters af." Door de lastminuteboekingen zijn bootverhuurders meer dan vroeger afhankelijk van het aantal zonuren. Ook de verhuurperio- den zijn korter geworden. Vroe ger gingen mensen drie weken op vakantie met een huurboot. „Maar daar hebben ze het tegen woordig te druk voor. Bovendien letten ze op hun centen. Dat is het gevolg van de crisis. Ze willen elke euro optimaal besteden en wachten dus op mooi zeilweer." Overigens is dat geen exclusief Nederlands gedrag. De watermin- nende klanten van Filius komen allemaal voor eenderde uit Neder land, België en Duitsland. In Zeeuws-Vlaanderen huren veel watersportliefhebbers een (voor al) motorjacht om ermee het Bel gische achterland te bevaren. Daar hebben ze een omvangrijk vaarwegennetwerk ter beschik king. GEDICHTENAVOND BRESKENS - De Regionale Onder- steunings Groep (ROG) van de politie Zeeland/Brabant heeft woensdagochtend in alle vroegte een 32-jarige man uit Breskens van zijn bed gelicht en aangehou den. Hij wordt verdacht van van het be dreigen van verschillende men sen en het in bezit hebben van drugs. In zijn woning zijn boven dien 48,5 gram hennep, een klein aantal hennepplanten en een veer- drukwapen aangetroffen. De man mocht na verhoor met een dagvaarding op zak weer naar huis. Wijsheid komt met de jaren. Het ste vig gerijpte echtpaar trok dan ook resoluut een streep, teneinde wat lie ver te zijn voor de ozonlaag en zijn bonte populatie. Ze hielden elkaar dus scherp. „Draai de kraan nou eens goed dicht", siste ze tegen haar echtgenoot, die steevast alles laat nadruppelen. Milieubewust als ze zijn, draaien ze de thermostaat op tijd terug en hebben ze voor zover mogelijk plastic uit hun nieuwe eco- leven verbannen. Voör een betere wereld eten ze nu ook vegetarisch, dus moesten er tomatenplanten ko men voor de onvolprezen macrobio- logische moestuin. „Vleestomaten, meneer?", vroeg de plantenboer. „Nee gewone, we zijn vegetariërs!" DONDERDAG 7 augustus 2014 Bootverhuur enorm in de lift door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl GROEDE - Eén van de 'hotspots' aan de kust tussen Bres kens en Cadzand-Bad is, naast onder meer een kinder speelplaats in de duinen bij Nieuwvliet, een podium op een duintop bij Groede. Het halfoverdekte mini-open luchttheater kan gebruikt worden voor kleine culturele bij eenkomsten. Gisteravond werd het gebruikt voor een ge dichtenavond van Poetry Oostburg. De locatie, omgeving en inrichting - in de vlondervloer staat een gedicht van Jacob Cats - leent zich daar uitstekend voor. Dichters uit de streek droegen - al dan niet onder een pseudoniem - voor enkele tientallen toehoorders hun werk voor. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57