I I I I Geen vrees voor toekomst Goese binnenstad Meeslepende en hilarische brieven uit Amerika GoesC geeft blik op nieuwe seizoen BEVELANDEN en THOLEN 25 Elektrische fiets niet veilig in berging ouderen GOES - Met Berco mag dan een be grip uit Goes verdwijnen, volgens Ron Berks betekent dat niet dat de glijdende schaal nu heeft inge zet. Hij kan het weten, want als voorzitter van de Ondernemers Organisatie Goes heeft hij voort durend de vinger aan de pols. „Het is een zegen dat het Master- plan Binnenstad nu is uitgevoerd. Natuurlijk vonden we het alle maal niet echt fijn dat we in de vorm van reclamebelasting moes ten meebetalen, maar uiteindelijk is het goed geweest. Je moet als ondernemers namelijk blijven zor gen dat er wat in je stad te bele ven is, iets anders dan elders. Dat kan door het aanbod aan winkels die je ergens anders niet hebt, maar de grote ketens heb je ook hard nodig. In Goes blijft het toch een goede mix van zelfstandige ondernemers, filiaalwinkels en franchise-zaken." Berks prijst zich gelukkig dat ook die grote filiaalwinkels in Goes mee willen denken over het be leid in de stad. „Wat ik ook zie, is dat er jonge ondernemers hier en daar iets nieuws beginnen. Een jaar of tien geleden was dat er echt niet bij. De huren waren enorm hoog, zo hoog dat je er geen inkomen in kon verdienen. Nu de huurprijzen onder druk staan, zie je jongeren, dertig-plus sers, in allerlei niches duiken. Dat is goed voor de stad." Niets dan lof ook heeft Berks voor Goes-Marketing, die het ene na het andere evenement uit de hoed weet te toveren. „Als men sen op een evenement af komen en ze zien dat de stad mooi is en wat te bieden heeft, komen ze te rug. Zo is het altijd al gegaan." Het streven om de stad boven de winkels bewoonbaar te maken, kan wat Berks betreft wel worden opgegeven. In Goes heb je een be gane grond, een verdieping en een zolder. In Amsterdam zitten daar nog twee lagen bovenop. Dat maakt het rendabel om die boven verdiepingen toegankelijk te ma ken. Hier gebeurt dat sporadisch met een beetje subsidie, maar het zet geen zoden aan de dijk." £P De verwijzing naar Ik Jan Cremer, door de auteur van begin af aan ook een onverbiddelijke bestseller genoemd, is niet toevallig. Een van de mooiste passages in US Air Mail gaat over Jan Cremer. Het is 1967. De Nederlandse suc cesauteur verblijft in het Chelsea Hotel in New York en Gouds waard interviewt hem voor de re gionale krant New Haven Regis ter. Cremer heeft een vertaler no dig voor Ik Jan Cremer II en vraagt Goudswaard daarvoor. Een citaat: De vertaling voor Jan Cremer wordt een gebed zonder end. Verleden week belde hij me op de krant waar de vertaling bleef. Ik zei dat ik tien bladzijden klaar had. „Godverdomme, zo weinigIk: „Ja Jan, ik heb ook nog ander werk te doen en tussendoor ben ik ook nog getrouwd." JC: „Dan moet je minder neuken en meer vertalen. Ik zit er dringend op te wachten." De verleiding is groot nog veel meer te citeren, want de hilari sche episode is dan nog lang niet ten einde. Maar dit is al een goede indicatie van wat lezers van US Air Mail kunnen verwachten. Cre mer is een beroemdheid gewor den, maar Goudswaard - die na te rugkeer in Nederland als journa list bij de PZC ging werken - heeft vergelijkbare avonturen be leefd. Hij heeft het calvinistische Zeeland verlaten om met een vriend vanuit de Verenigde Sta ten een wereldreis te maken, maar omdat de vriend nooit komt opdagen, blijft hij hangen in New Haven. US Air Mail bevat bewer kingen van de meeslepende brie ven die hij in de roerige periode van provo en hippiedom, de Viet- nam-oorlog en de moorden op Ro bert Kennedy en Martin Luther King naar het thuisfront stuurde. Het zijn vlotgeschreven observa ties van een Europeaan die ver wonderd rondkijkt, van een derti ger en zijn tubulente liefdesleven, van een journalist die niets liever wil dan schrijver worden. Nu, als zeventiger, publiceert hij zijn de buut, in een mooie vormgeving. Het verdient een onverbiddelijke bestseller te worden. Doel van initiatiefnemer Stich ting Goes Marketing is het verbre den van het imago van Goes als cultuurstad van de Bevelanden. GoesC is dit jaar op zaterdag 16 au gustus. De winnaars van de regio nale voorronde van de Kunstben de krijgen de kans om zichzelf te presenteren. Overdag is het open huis bij diverse culturele instellin gen. Zaterdagavond zijn er diverse optredens op het Bleekveld. Naast een horecapunt van theater de Mythe zijn er ook culinaire standjes van omliggende horeca. Musicalvrienden laat een preview zien van Zorro de musical en ook theater de Mythe en podium 't Beest komen met previews van wintervoorstellingen. De uit Goes afkomstige Renske Priem geeft een intiem sing and songwriter cabaret-optreden on der de luifel van theater de My the. Een salsaband sluit GoesC swin gend af van 22.00 uur tot midder nacht. Het avondprogramma begint om 19.30 uur met een presentatie van de Zeeuwse Muziekschool. Daarna is het de beurt aan diverse artiesten die een voorproefje ge ven van hun optredens in het komende culturele seizoen in Goes. GOES - Fietsendieven hebben het voorzien op elektrische fietsen die ze weghalen uit de bergingen en fietsenstallingen van bejaar dencomplexen. De afgelopen week verdwenen uit dergelijke fietsenstallingen in Goes tien fietsen met elektrische trapondersteuning. In de berging van een seniorencomplex in Yerse- ke vonden de dieven acht van der gelijke fietsen. Woordvoerdster Esther Boot van de politie meldt dat de zaak mo menteel grondig wordt onder zocht. Ook op Schouwen is al een aantal fietsen verdwenen. Wij hebben contracten met 3lie zorgverzekeraars p i DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 Ron en Corry Berks stoppen met hun modezaak in het centrum van Goes, foto Izaak Verkeste door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - US Air Mail is een boek met brieven die Viissinger Boudewijn Goudswaard tussen 1965 en 1974 vanuit Amerika naar Zeeland stuurde. Met gevoel voor humor stelde de schrijver gisteren tijdens de presentatie van zijn boek in Middelburg dat het 'toch wel een onverbiddelijke bestseller moet worden'. Voormalig PZC-journalist Boudewijn Goudswaard publiceert boek over zijn Amerikaanse avonturen. Boudewijn Goudswaard: US Air Mail, De Drukkerij/ Schrijverspodium, 19,90 euro. GOES - Het cultureel festival GoesC op het Bleekveld bij theater de My the geeft het publiek een voor proefje van het nieuwe culturele seizoen. Tijdens dit gratis toeganke lijke festival wordt voor het pu bliek een zo gevarieerd mogelijk aanbod gecreëerd van kunst en cul tuur uit de regio. Weegöree 29 Kapeöe tei 0113 330100 wtyW.k&p&atonvAtieke m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55